Cimoszewicz: Odchodzę z polityki. Po 26 latach koniec tej przygody

Włodzimierz Cimoszewicz nie wystartuje w nadchodzących wyborach parlamentarnych i kończy swoją przygodę z polityką. - Wystarczy. Czasy się zmieniają - powiedział w TVN24 BiŚ.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Włodzimierz Cimoszewicz odchodzi z polityki. Potwierdził tę informację w rozmowie z Katarzyną Kolendą-Zaleską w TVN24 Biznes i Świat. - Po 26 latach już uznałem, że to koniec wielkiej, bardzo interesującej i emocjonującej przygody - powiedział.

Cimoszewicz jest od 2011 roku senatorem. Wcześniej pełnił funkcję premiera, wicepremiera, ministra sprawiedliwości, marszałka oraz wicemarszałka Sejmu, a także posła.

- Wystarczy. Czasy się zmieniają - powiedział w TVN24 BiŚ.

Grexit byłby klęską polityczną

Wcześniej rozmawiał w programie między innymi o możliwości wyjścia Grecji ze strefy euro. Stwierdził, że dla UE konsekwencje polityczne takiego wydarzenia byłyby poważniejsze niż konsekwencje ekonomiczne. - To by wpływało na ogromne pogorszenie atmosfery politycznej i nastrojów w Europie: problemy związane z migracją, radykalizmem politycznym, populizmem, egoizmami - ocenił Cimoszewicz. - To byłaby poważna klęska polityczna - stwierdził.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (183)
Cimoszewicz: Odchodzę z polityki. Po 26 latach koniec tej przygody
Zaloguj się
 • babilon63

  0

  Byłoby to smutne ale konieczne bo ta nasza Europa jest już organizacyjnie niewydolna i przestała trzymać standardy więc zaczyna się wewnętrzna rewolucja wśród jej członków (państw).

 • y.woodoo

  0

  Stary komuch odchodzi i mowi ze to byla przygoda. Sa ludzie ktorzy dobrze pamietaja jak czerwone swinie zabawialy sie kosztem Narodu. Dla mnie mozesz odejsc od razu do ziemi wez tylko swego przyjaciela, towarzysza zabaw, Millera.

 • pwale

  0

  Dziękujemy. Pa a na drogę kopniaki dwa.
  Tylko już nie wypowiadaj się na temat lewicy
  - tawariszcz.

 • kontest_two

  0

  Panie Cimoszewicz, to bardzo cwany ruch w świetle wyników sondażowych sld. Rozumiem Pana: lepiej odejść samemu niż być skreślonym przez wyborców. Gratuluję realizmu i zdrowego rozsądku.

 • horatio_valor

  Oceniono 1 raz 1

  Wypada zasmucić przeciwników i uspokoić zwolenników. Nie pierwszy raz Cimoszewicz odchodzi. To polityk znany z konsekwencji i żelaznych postanowień.

 • semeon2

  Oceniono 1 raz 1

  Poglądy, a układy, wynagrodzenia, a łapówki, szczerość, a "polityka", zdrowy rozsądek, a interes partii i tak dalej. Ktoś kto zmienia te relacje na plus, a nie tylko o nich mówi ten godzien jest uznania. Nie sądzę, aby w tym przypadku tak było. POZORANCTWO I DOBRA GRA - OT CO.

  ttp://dziwnabydgoszcz.blogspot.com/2015/06/ster-na-bydgoszcz-20062015-r.html

 • mozart

  0

  On wiedział jak się ubezpieczać, a wy wyborcy?

  "Potwierdza się, że trzeba być przezornym i trzeba się ubezpieczać, a ta prawda jest ciągle mało powszechna.
  Opis: o skutkach wielkiej powodzi w Polsce, lipiec 1997.
  "

 • lusjola

  Oceniono 1 raz 1

  Bardzo żałuję Panie Premierze zawsze Pana ceniłam i miałam nadzieję i na powrót i wsparcie Pana opinie zawsze były cenne. Dziękuję!!!

 • shedows1969

  Oceniono 1 raz -1

  Spadaj na drzewo baranie i zabieraj ze sobą Szumowskiego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX