Zembala tłumaczy się ze słów o strajku. "Wysłałem Dudzie SMS". I broni Chazana

- W sytuacji strajku, kiedy odchodzi się od łóżka chorego, jako lekarz jestem absolutnie przy chorym. Chory jest świętością - mówił Marian Zembala, minister zdrowia, komentując w Polskim Radiu swoją wypowiedź o tłumieniu strajków. Chwilę później apelował o zaniechanie ataków na prof. Bogdana Chazana.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Solidarność" domaga się odwołania nowego ministra zdrowia Mariana Zembali za jego słowa o strajku. Zembala powiedział w mediach, że jeżeli ktokolwiek z pracowników jego szpitala podjąłby strajk, na drugi dzień zostałby zwolniony. Dziś w Programie 1 Polskiego Radia prostował swoją wypowiedź.

"Chory jest świętością"

Zdaniem Zembali oskarżanie go o tłumienie strajków wynika z nieporozumienia. Jak wyjaśniał, udzielił krótkiego wywiadu, którego fragmenty zaczęły żyć własnym życiem i "stały się źródłem pewnych nieszczęść".

- W sytuacji strajku rozumianego w taki sposób, że odchodzi się od łóżka chorego, jako lekarz i dyrektor ambitnego szpitala jestem absolutnie przy chorym. Chory jest świętością - mówił minister. Zaznaczył, że w sytuacji strajku chory jest "bez szans", a personel szpitali może wybrać inne formy protestu.

Zembala podkreślił, że w mediach nie znalazła się druga część jego wypowiedzi na temat strajków, w której mówił o woli rozmów. - Jako minister zdrowia jestem człowiekiem dialogu, rozmów, pojednania. Przepraszam państwa, że niepełność mojej wypowiedzi stała się podstawą nieprawidłowej tezy i ocen - mówił.

Minister powiedział, że do Piotra Dudy, szefa "Solidarności", napisał SMS: "Jeśli ma pan wątpliwość, proszę się skontaktować. Na podstawie niepełnej informacji konstruował pan z gruntu nieprawdziwą tezę".

"Będę prosił, by bronić i nie stygmatyzować prof. Chazana"

Zembala postanowił także wygłosić w Polskim Radiu oświadczenie w innej sprawie. - Jako minister zdrowia będę miał prośbę w związku z jubileuszem Polskiego Radia do wspaniałych dziennikarzy - mówił. - Nie zaczynajcie państwo dnia od tego, żeby zwiększać poziom stresu i adrenaliny - powiedział, apelując o niezamieszczanie drastycznych treści w mediach.

- Proszę wybaczyć, ja chciałbym służyć i tylko tak widzę swoją rolę. Będę prosił, by bronić i nie stygmatyzować prof. Chazana i innych ludzi. Pokazujmy rzeczy dobre. Nauczmy się, że emanacja dobrem ma przewagę nad emanacją złem, fałszem i obłudą - skwitował.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (297)
Zembala tłumaczy się ze słów o strajku. "Wysłałem Dudzie SMS". I broni Chazana
Zaloguj się
 • fackir

  0

  jaka będzie służba zdrowia nowego ministra Zembali? chroniąca lekarzy i lekarskie błędy... traktująca pozostałych pracowników służby zdrowia jak tanią służbę, którą można w każdej chwili zmienić.
  głosząca sukcesy jak za najlepszych czasów gierkowskiej komuny.

 • jedyny_twardziel

  0

  Rząd powinien chronić
  Ludzi z charakterem.
  Kto tego nie czyni
  Ten dla mnie jest zerem.

 • dorik2

  0

  Subtelna różnica między Platformą a PiS-em: Kopacz powołała na ministra zdrowia Zembalę, który popiera Chazana, Szydło powoła Chazana...

 • zoil44elwer

  Oceniono 1 raz 1

  Profesorska mafia w polskiej służbie zdrowia,solidarna.

 • m949

  Oceniono 2 razy 2

  "... emanacja dobrem ma przewagę nad emanacją złem, fałszem i obłudą - skwitował. "

  No właśnie, lekarz Chazan przepełniony złem, fałszem i obłudą ma służyć swojemu sumieniu czy chorującemu, potrzebującemu , cierpiącemu, ... .... pacjentowi

 • zgniot

  Oceniono 1 raz 1

  Czy nie uważacie, że to jakieś nieporozumienie? Przecież ten Zembala powinien być dentystą.

 • 7rewrer7

  Oceniono 3 razy 3

  Oszołomów nie chcemy w publicznych służby zdrowia Kościoły mają tyle pieniędzy niech ich zatrudniają.Czytaj FAKTY i MITY dowiesz się kto przerywa ciąże zakonnicą

 • leszekzgd

  Oceniono 4 razy 4

  Takich chazanopodobnych ministrów to my nie chcemy.

 • wiesscar

  Oceniono 3 razy -3

  ratowanie zycia dokad sie da, za to lekarz nie moze byc skazany,
  zmiana tego i karanie lewkrzy za ratowanie zycia oznacza odwrocenie logika,
  z ratowania zmieniamy opcje na zabijanie,

  cierpienie jest nieodlacznym skladnikiem zycia czlowieka, kazdego,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX