Jedno zdjęcie, które wiele mówi o Polsce. A to i tak nie wszystkie parafie i kościoły [MAPA]

Działający od kilku lat portal Colaska.pl jest bazą danych o parafiach. Można znaleźć na niej informacje o opłatach za śluby i pogrzeby, a także odnaleźć kościół na interaktywnej mapie. To, jak 10 tys. polskich parafii wygląda na mapie, zrobiło wrażanie na zagranicznych internautach.

Jak czytamy w portalu Colaska.pl, ich mapa parafii jest "jedyną taką w Polsce, a może i na świecie". Przybliżając poszczególne regiony, możemy na niej odnaleźć działające tam parafie.

Jednak kiedy mapa ustawiona jest na pokazanie całej Polski, uwagę zwraca coś innego - to, jak gęsto jest pokryta symbolami oznaczającymi parafie i kościoły. Zwrócili na to uwagę użytkownicy strony 9gag.com. Jak informuje portal colaska.pl, na mapie pokazano 10079 parafii. I to nie wszystko. Brakuje jeszcze ponad 3 tysięcy.

http://colaska.pl/Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (608)
Jedno zdjęcie, które wiele mówi o Polsce. A to i tak nie wszystkie parafie i kościoły [MAPA]
Zaloguj się
 • idziezimaodmorza

  Oceniono 1 raz 1

  Nie będzie źle. Połowa domów na mojej ulicy to domy parafialne . Czynsz wcale nie taki mały. Dochód pewny na jakieś 20-30 lat. A dochody z ofiar to ścisła tajemnica. Tylko jeden jedyny raz naiwny kardynał się wygadał, że ofiary roczne dla Kościoła to 6,5 miliarda rocznie,

 • wiwoj

  Oceniono 2 razy 0

  Wygląd tej mapki zależy od wielkości wstawianych na niej znaków. Skoro parafia zaznaczona jest znakiem wielkości paru powiatów, to na mapie robi się gęsto. Gdyby na tej mapie zaznaczyć w ten sposób wszystkie punkty, w których sprzedawana jest Gazeta Wyborcza, to efekt byłby jeszcze bardziej spektakularny.

 • hummer_my_vehicle

  0

  w ameryce kosciolow jest tez od zasrania wprawdzie roznych religi ,wyznan czy sekt , nawet teczowi maja swoj ., Monopolowych tez jest bez liku

 • piter z

  Oceniono 1 raz 1

  Jezu, straszne, przecież w Polsce nie ma katolików :)

 • leszekzgd

  Oceniono 1 raz 1

  Katoland.

 • mag1010

  Oceniono 4 razy 0

  Dzień bez krytyki kościoła to dzień stracony dla GW. Kiedyś bardzo zirytowała mnie nalepka na samochodzie stojącego obok w korku na której czcionką z logo gazety był wulgarny napis "gó...". Kilka miesięcy później usłyszałem komentarz kolegi z pracy w którym użył zwrotu "przeczytałem na gó...e" cytując artykuł z wyborczej i moja reakcja była już nieco inna. Niestety gazeto coraz bardziej zbliżasz się w tym kierunku! Czy na pewno twoim gazeto celem jest wykreowanie z grona czytelników zionącego nienawiścią motłochu podobnego do tego co urządza miesięcznice przed pałacem prezydenckim? Jako wieloletniego czytelnika i sympatyka mnie to coraz bardziej martwi.

 • rav108

  Oceniono 4 razy 0

  Narzekacie na chrześcijaństwo? Narzekajcie! Muzułmanie potrzebują takich głupców jak wy żeby wepchnąć się ze swoimi zrytymi łbami i urżnąć wasze zakute pały! Dzikusy tylko czekają na tą naszą durną poprawność polityczną. Oni wiedzą, że u nas najmodniejsze jest dbanie o wszelkie wolności, podlizywanie się zwyrodnialcom i wyrzekanie się własnej historii. Jak wielu jest w Europie takich cymbałów ciężko zliczyć. Piszecie, że katolicyzm jest średniowieczny... ok. Niech ktoś mi w takim razie wyjaśni czym jest islam... za nowoczesny to chyba nie da się go uznać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX