Facebook usunął konto Kuźniara - przez fanów Stonogi. Dlaczego poszło im tak łatwo? "Czasami dochodzi do pomyłki"

Konto Jarosława Kuźniara nagle zniknęło z Facebooka. Do "akcji" przyznali się zwolennicy Zbigniewa Stonogi, który nie darzy dziennikarza sympatią. Profil już przywrócono, ale dziennikarz nowe wpisy dodaje tylko na Twitterze. A Facebook tłumaczy, że czasami popełnia błędy.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Kiedy profil dziennikarza TVN24 Jarosława Kuźniara w portalu społecznościowym został usunięty, jego właściciel stwierdził: "Zuckerberg ze Stonogą oddali mi połowę życia traconego dotąd na Facebooku". To właśnie zwolennicy tego drugiego przyznali, że zgłosili profil jako naruszający standardy społeczności portalu. Stonoga wielokrotnie wyrażał się o Kuźniarze w bardzo niepochlebnych słowach.

"Czasami dochodzi do pomyłki"

Profil dziennikarza nie zawierał jednak nieodpowiednich treści według definicji Facebooka. Nie było na nim na przykład mowy nienawiści, nie publikowano obrazów zawierających nagość ani nie podszywano się na nim pod inną osobę. Prawdopodobnie dlatego szybko został on przywrócony. Dlaczego więc w ogóle został zablokowany? Czy dzieje się to automatycznie po otrzymaniu przez moderatorów dużej liczby zgłoszeń? Firma twierdzi, że nie. - Liczba zgłoszeń nie ma wpływu na to, czy dana treść zostanie usunięta czy nie. Facebook nigdy nie usuwa treści tylko dlatego, że została zgłoszona wiele razy - poinformował nas przedstawiciel portalu.

Firma zapewnia też, że napływające zgłoszenia są analizowane przez zespoły przeszkolonych ekspertów, które pracują całą dobę. - System raportowania został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić użytkownikom bezpieczeństwo i chronić ich przed nadużyciami i znęcaniem się - tłumaczy przedstawiciel Facebooka. - Czasami dochodzi jednak do pomyłki. Rozumiemy, że może to być frustrujące, i przepraszamy za wszystkie związane z tym niedogodności - dodaje.

"Facebook? Nie znam"

W standardach społeczności Facebooka jest punkt, w którym zaznaczone jest, że po analizie nadesłanych zgłoszeń portal czasem zmienia decyzję co do zablokowania danego profilu bądź usunięcia pojedynczego wpisu. Jesteśmy też zapewniani, że materiały nigdy nie są usuwane tylko dlatego, że zostały kilkakrotnie zgłoszone, a każda osoba, która uważa, że jej konto usunięto bezpodstawnie, może się od tej decyzji odwołać.

Na razie Jarosław Kuźniar, mimo że jego konto jest znów dostępne, nowe wpisy umieszcza tylko na Twitterze, gdzie śledzi go prawie 260 tys. osób. Pierwszy post po blokadzie opatrzył komentarzem: "Facebook? Nie znam".Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (38)
Facebook usunął konto Kuźniara - przez fanów Stonogi. Dlaczego poszło im tak łatwo? "Czasami dochodzi do pomyłki"
Zaloguj się
 • Andrzej Kowalski

  Oceniono 2 razy 2

  Dzisiaj Facebook to najgorszy śmietnik tak już zaśmiecony, że nie wiadomo gdzie czego szukać...same bzdety i śmieci.Kaszana.

 • laborant1

  Oceniono 6 razy 0

  Kuźniar, Kuźniar.... czy to ten honorowy pajac który obiecał że jak dostanie tysiąc maili z żądaniem że ma się zwolnić z TVN-u to zrobi to??? Dostał kilka razy więcej i dalej widać tam jego gębe... Honor panie Jarku honor ! ! ! ! Lustro w domu pan ma?

 • bezkasy

  Oceniono 3 razy -1

  Temat na plotek.pl mógłby się znależć ale tu ? A co to jest ten Kuźniar, cycki chociaż ma?

 • bedzietylkogorzej

  Oceniono 14 razy 4

  To na pewno fani Stonogi? A nie Walmart zablokował złodzieja?

 • 20portal

  Oceniono 8 razy 0

  Kogo to obchodzi. Od tygodnia ta sama informacja na wszystkich portalach.
  Kto to jest Kuźniar?

 • jan.ostrzyca

  Oceniono 25 razy 13

  Kuźniar? Ten od menelstwa w Walmarcie?

 • bezportek

  Oceniono 19 razy -5

  Nazywanie kłamliwego lewaka Kuźniara "dziennikarzem" to nadużycie. To tak, jakby szczujące niemieckie tabloidy albo gadzinową szmatę GW nazwać "prasą".
  Znaj proporcją, mocium panie, mawiają Polacy. W tłumaczeniu na chamski (żeby platfusie kapusie pojęły) - morda w kubeł!

 • agora7

  Oceniono 14 razy -2

  Nie znoszę Kuźniara.To cyniczny chłystek i dobrze mu tak.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX