Kidawa-Błońska: "Platforma nie leży w trumnie". Partia wybrała już nowego rzecznika i szefa sztabu

- Platforma nie leży na kolanach. Jesteśmy partią pokorną i wiemy, gdzie popełniliśmy błędy - stwierdziła Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka PO na nowego marszałka Sejmu.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Było to dla mnie bardzo duże zaskoczenie i na pewno wielki zaszczyt - mówiła w TVN24 Małgorzata Kidawa-Błońska, rzeczniczka rządu, odnosząc się do informacji o tym, że będzie ona kandydatką PO na nowego marszałka Sejmu. - Cieszę się, że wczoraj zarząd mojej partii dał tę rekomendację. Ale przede mną jeszcze długa droga, m.in. spotkania z klubami - dodała.

Zapytana o to, czy swojego kandydata nie wysunie również Polskie Stronnictwo Ludowe, stwierdziła, że koalicjant PO zgadza się z zasadą, że to największa partia powinna mieć swojego marszałka. Wspomniała też, że obserwowała na tym stanowisku Ewę Kopacz, która bardzo sprawnie prowadziła według niej obrady Sejmu.

Na pytanie o to, czy będzie kontynuować styl ustępującego marszałka Radosława Sikorskiego, odparła, że chciałaby być sobą. - Chciałabym budować dobry wizerunek parlamentu i żebyśmy w te kilka miesięcy dokończyli ważne ustawy i potrafili w harmonii dotrwać do końca - zapewniła.

"Platforma nie leży na kolanach"

Kidawa-Błońska przyznała też, że został już wybrany nowy rzecznik rządu, który zastąpi ją na tym stanowisku. Będzie to polityk, poseł PO. Jego nazwisko poznamy niedługo. PO wybrało też już szefa sztabu wyborczego partii - informacja o tym, kto nim zostanie, podana zostanie "w najbliższych godzinach, dniach".

- Platforma nie leży na kolanach - powiedziała, zapytana o kondycję partii przed wyborami. - Jesteśmy partią pokorną i wiemy, gdzie popełniliśmy błędy. Wiemy, co nam się nie udało, ale też wiemy, co nam się udało przez te osiem lat - zapewniła.

Prowadzący program poprosił Kidawę-Błońską o skomentowanie opinii Wojciecha Jabłońskiego, który stwierdził, że "nowi ministrowie to ekipa grabarzy, która pochowa trumnę, w której leży Platforma". - Platforma nie leży w trumnie, nowi ministrowie to nie grabarze - zapewniła rzecznik rządu. - To są osoby, które mają wolę przekonywania Polaków do naszej wizji Polski. Wszystkie informacje, które mówią, że Platforma się rozpadła, są dalece przedwczesne - dodała.

Kopacz nie wiedziała, kto był nagrany

Kidawa-Błońska powiedziała też, że do dymisji ministrów doszło dopiero po wycieku akt śledztwa ws. afery podsłuchowej, ponieważ wcześniej Ewa Kopacz nie miała wiedzy o tym, jakie osoby zostały nagrane. - Ona nie miała wglądu do dokumentów, to była wiedza prokuratora i osób, które miały status pokrzywdzonych czy też były objęte śledztwem - powiedziała. - Dopiero wtedy mogła zobaczyć, jaka to jest skala i kogo to dotyczy.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (219)
Kidawa-Błońska: "Platforma nie leży w trumnie". Partia wybrała już nowego rzecznika i szefa sztabu
Zaloguj się
 • wyciety

  0

  Pewnie,ze nie w trumnie.Ona juz sie rozklada ze smrodem.Za to maja sie dobrze goscie,ktorzy nam wmowili,ze komuna upadla i wyciagaja z kapelusza po kolei to Balcerowicza,to Millera,to Kwasniewskiego,Buzka,Tuska i Komorowskiego.

 • hens

  0

  Myśleliście że głosując na Dudę zrobiliście coś dobrego dla Polski ?
  A czym się różni PIS od PO w momencie gdy to są ostatnie ich podrygi,
  i koło dupy zaczęło się palić. Czas dla PO na załatwianie sobie intratnych posadek w spółkach skarbu państwa.
  W takiej sytuacji po śmierci Lecha PIS palił akta konfidentów, a PO teraz zaciera ślady po swoich złodziejskich poczynaniach. Ostatnie ustawy i represje zaklepane przez sejm, to odpowiedź na olanie w wyborach imć Komorowskiego.
  Teraz poczekamy kiedy blagier DUDA skamląc o litość u wyborców, zacznie odszczekiwać swoje obietnice. Ciekaw jestem jak ten człowiek z tym oszustwem wyborczym sobie poradzi.

 • nierzyjoncyfshut

  0

  Kichawa-Końska

 • razb1947

  0

  PO to dorżnięta watacha.

 • plautilla

  0

  Trumna jest znakiem szacunku dla umarłego, dlatego trup Partii Oszustów zostanie wyrzucony na śmietnik historii Polski. Coż innego można zrobić z padłą szarańczą, która żerowała na ciele Narodu i zostawia po sobie zniszczoną ziemię, biedę ludu, wypędzoną młodzież za pracą do obcych, i kilka stadionów , jako znak marnotrawstwa ?!

 • uzdek98

  Oceniono 2 razy 2

  pewno, ze platfusiary nie leza w trumnie ... bo ktos ja juz dawno zajumal ....

 • Oceniono 1 raz -1

  Szanowna Pani Rzecznik Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej!/Wielce Szanowna Pani Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej! *(*niepotrzebne skreślić) Jako zwykły obywatel poniżej średniej krajowej, ale za to bez widoków na emeryturę powyżej równowartości 228 złotych i 52 groszy miesięcznie - dziękuję za ustosunkowanie się do mojej opinii na temat Pani Partii oraz jej nieuniknionej Przyszłości. Chciałbym, skoro nadarza się okazja, zaznaczyć tylko, że ZA RZĄDÓW PARTII PANI I PANI WIELCE SZANOWNYCH KOLEGÓW - NIE ŻYJE SIĘ NAM LEPIEJ. Łączę serdeczne pozdrowienia oraz życzenia dalszej owocnej PRACY dla Naszego Kraju. Ku chwale Ojczyzny, Pani Rzecznik/Pani Marszałek Sejmu* (*niepotrzebne - skreślić!). By żyło się - jednak - lepiej. WSZYSTKIM. Z wyrazami szacunku Wojciech Jabłoński.

 • unamatita

  Oceniono 2 razy 2

  "Platforma nie leży w trumnie" - teraz, to juz kwestia czasu!
  Na POhybel nieudacznikom!
  u.

 • Oceniono 4 razy 4

  Szminkowanie Trupa - Platformy Obywatelskiej. Tak oceniam powołanie Kidawy- Błońskiej na Marszałka Sejmu! Nie Da się zakłamać rzeczywistości, 8 lat pseudo rządów PO i PSL-u, i ich osiągnięcia, wymiarze społecznym i gospodarczym, które doprowadziło do wykluczenia milionów Rodzin w Polsce, wskazują to dane GUS-u czy Unii Europejskiej ! Jesteśmy, dziś BANKRUTEM - 1.234 biliona złotych zadłużenia! Nasza sytuacja jest o wiele gorsza niż obecnie jest w GRECJI ! g.rosiakvelnowak@gmail.com

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX