Sylwetki Zbigniewa Stonogi, co dalej z Kukizem i Siemoniak o nauczce dla polityków [W TYGODNIKACH]

Zbigniew Stonoga - "ofiara wielkiej polityki czy oszust albo mściciel"? O Stonodze przeczytamy aż w dwóch tygodnikach. W wydaniach także o kryzysie rządu, przyszłości Pawła Kukiza oraz o tym, dlaczego afera podsłuchowa to nauczka dla polityków.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

ZOBACZ WSZYSTKIE OKŁADKI >>>

"Seria dymisji i zapowiedź nowego otwarcia jest dziś jak naklejanie plastra na jątrzącą się ranę" - ocenia "Wprost". Zdaniem tygodnika, władza ze "sprzyjającymi sądami, chodzącą na pasku, niby niezależną prokuraturą i zaprzyjaźnionymi mediami" przerosła Donalda Tuska i Ewę Kopacz.

We "Wprost" także wywiad z wicepremierem Tomaszem Siemoniakiem, który uważa, że afera podsłuchowa to nauczka dla zajmujących się polityką, "że służbę publiczną pełni się 24 godziny na dobę". Inne teksty również krążą wokół afery taśmowej. We "Wprost" przeczytamy też m.in. komentarz w rok po wybuchu afery taśmowej i sylwetkę Zbigniewa Stonogi.

Więcej we "Wprost" >>>

Sylwetkę Stonogi prezentuje także najnowszy "Newsweek". "Ofiara wielkiej polityki czy oszust albo mściciel" - zastanawia się tygodnik. Przeczytamy również o związkach Zbigniewa Stonogi z Pawłem Kukizem. Czy kontrowersyjny biznesmen pomoże Kukizowi wygrać wybory? Według emocjonalnych doniesień samych zainteresowanych - nie. "Newsweek" opisuje jednak ich wspólnych znajomych z Samoobrony i kilkanaście innych frakcji "antysystemowych inaczej" zwolenników muzyka.

W wydaniu również o węglu. Autorzy szukają odpowiedzi na pytanie, czy bankrutująca Kompania Węglowa pociągnie za sobą na dno całą branżę górniczą.

Więcej w "Newsweeku" >>>

Tematem okładkowym "Do Rzeczy" jest "zagadka Kukiza". Tygodnik zauważa, że to już nie pierwsza polityczna "nowa jakość" w ostatnich 25 latach i co najmniej część wyborców pamięta jeszcze rozczarowania jakimi skończyły się poprzednie. "Do Rzeczy" zastanawia się też, jakie będą relacje między PiS a ruchem Kukiza. "Żaden polityk PiS nie przyzna tego głośno, ale bez głosów oddanych na Pawła Kukiza w pierwszej turze i poparcia kukizowców dla Andrzeja Dudy w drugiej turze nie byłoby wielkiego PiS-owskiego zwycięstwa" - czytamy.

O relacjach tygodnik pisze również w kontekście stosunków mistrz-uczeń, między Jarosławem Kaczyńskim a Andrzejem Dudą. "Uczeń zdaje sobie sprawę z tego, ile zawdzięcza mistrzowi, ale ten wie, że ma do czynienia z najważniejszą osobą w państwie" - mówi osoba z otoczenia Kaczyńskiego.

Więcej w "Do Rzeczy" >>>

"Kopacz w histerii, Komorowski w depresji" - wieści "wSieci", którego zdaniem "pogrążanie się" PO jest "aktem dziejowej sprawiedliwości". "Cwaniactwo, cynizm i medialna przemoc pozwalają kupić czas oraz zachować poparcie, nawet przez długie lata, ale w końcu wystawiają rachunek, za który trzeba słono zapłacić" - czytamy.

W tygodniku również o rządzie PiS. "Jarosław Kaczyński naprawdę nie chce być premierem, ba nie chce być nawet marszałkiem Sejmu" - ten fakt oraz nominacja Beaty Szydło na premiera, a ekspertów na ministrów gospodarczych ma być "receptą na sukces prawicy".

Więcej we "wSieci" >>>

Więcej o:
Komentarze (97)
Sylwetki Zbigniewa Stonogi, co dalej z Kukizem i Siemoniak o nauczce dla polityków [W TYGODNIKACH]
Zaloguj się
 • kuma1

  Oceniono 1 raz 1

  Nie interesuje mnie co ma na talerzu prezydent czy polityk, gdzie jadł czym popijał i z kim przy kielichu rozmawiał.Interesuje mnie dla czego umożliwiono podsłuchy, kto je finansował i dla kogo w jakim celu były przeznaczone. Jeżeli za podsłuchami stała jakaś partia i służby to śledztwo prowadzone powinno być przez wyznaczonych prokuratorów pod nadzorem sadu. Jeżeli podsłuchy miały wpływ na decyzje wyborców to rezultat wyborów powinien zostać anulowany a wybory powtórzone.

 • 123jna

  Oceniono 1 raz 1

  Szczekaczek i PiSowych pseudo dziennikarskich bojowek nie powinno sie naglasniac. Dzis jest bardzo smutny artykul w szwedzkiej gazecie Svenska Dagbladet o Polsce - niejakiego Arvidsona. Swietnie zaczyna od naszej historii i chlopca 8-letniego, ktory na Zamku Krolewskim zglebia obraz z Rejtanem a konczy slowami jako odpowiedz na obecna sytuacje "POLSK RIKSDAG"? Polski Sejm? wieszczac droge do nikad, zagladenaszego kraju oceniajac w ten sposob polskiego wyborce i partie,ktora znow wygrywa. Polsk riksdag jest przesmiewczym zwrotem,symbolu degrengolady, balaganu i glupoty,wysmiewania Polski.Walczy sie z tym ale dzis chyba nie warto, dobrze, ze sie z nas smieja.Dlaprzykladu: nauczyciel wchodzi do rozkrzyczanej klasy i krzyczy: co toza Polsk Riksdag tutaj,cisza prosze.

 • konfuziussagt

  Oceniono 2 razy 2

  Jak media beda dalej uprawiac osle rumakowanie,
  skoncza jako tuba propagandowa dyktatora.

 • konfuziussagt

  Oceniono 3 razy 3

  Troszczcie sie o siebie.

  Kopacz sobie poradzi.

  Modlcie sie zeby sobie poradzila,
  bo to wasza ostatnia szansa na obrone wolnosci, demokracji,
  bezpieczenstwa i wzrostu dobrobytu.

  Inaczej swoja glupota i arogancja doprowadzicie
  najpierw do dyktatury Kaczynskiego z fundamentalizmem religijnym,
  upodlenia narodu,

  a potem do aneksji Polski przez Putina
  lub III Wojny Swiatowej.

  Obudzcie w sobie instynkt samozachowawczy,
  bo bedziecie narodem niewolnikow
  lub was nie bedzie.

 • fitt

  Oceniono 6 razy -2

  Kopacz w histerii. Bronkom w depresji. Po kiego zrobili 67 dla K + M. Maja za swoje. Dluuugo beda pic nawazone przez siebie piwo.

 • justas32

  Oceniono 20 razy 0

  Kopacz jest za słaba na bycie premierem. Nie ma żadnej wizji którą mogła by pociągnąć za sobą wyborców. To ona rozwaliła PO ...

 • volongoto41

  Oceniono 17 razy -9

  Pan Szejnfeld z PO, w czasie rytualnej histerii powiedział, że Komorowski przegrał "przez wynajętych sku...synów". Biorąc pod uwagę, że Platforma zatrudniła 50 hejterów, którzy mają pisać źle o PiS i Andrzeju Dudzie, jak nazwać tych wynajętych przez Platformę?
  Oczekuję propozycji, ale wyłącznie takich, które spowodują wśród wynajętych wzrost nastrojów samobójczych...

 • TIGER BENGAZI

  Oceniono 20 razy -8

  Ten rząd do dymisji te wymiany nic nie dają ,,,TO JEST PRZECIĄGANIE ,,,RZĄD ,,,PO,,,PSL,,,,TO JEST WASZ KONIEC ,,POLACY MAJĄ WAS DOŚĆ ,,,,RESZTA HONORU URATUJCIE I PODAJCIE SIĘ DO DYMISJI ,,,,,,

 • zbych1rych

  Oceniono 27 razy 7

  Czy musicie drukować wypociny "wróbla" człowieka mściwego, plującego jadem za trotyl. On wszystko zrobi by opluć Kopacz i PO. Tak jak kleinstain tak wróbel chcą zemsty, Ten pierwszy za posłanie brata na śmierć i swoją głupotę ten drugi za artykuł o trotylu.. Obojniaki to wam się nie uda, PO wygra wybory i wraz z Petru stworzy rząd.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX