Putin awansował prokuratorkę generalną Krymu. "Cesarzowa Pokłońska" dostała rangę generalską

"Cesarzowa Pokłońska" - jak Japończycy nazywają 35-letnią prokuratorkę Krymu, właśnie została awansowana przez Władimira Putina do rangi generalskiej. Awanse otrzymali też oficerowie armii, policji i innych służb.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

O Natalii Pokłońskiej usłyszeliśmy po raz pierwszy po aneksji Krymu. Już w marcu 2014 roku została mianowana prokuratorem generalnym półwyspu. Rok po pełnieniu służby została awansowana przez prezydenta Władimira Putina do rangi państwowego radcy sprawiedliwości trzeciej klasy. Ta ranga odpowiada generałowi majorowi w rosyjskich siłach zbrojnych i policji - podaje rosyjski portal RBK.

Pokłońska ma 35 lat, urodziła się w Symferopolu. Od 2002 roku pracowała w biurze prokuratora generalnego Ukrainy w Kijowie. Upadek rządu Wiktora Janukowycza Pokłońska nazwała "zamachem na konstytucję", a liderów Majdanu nazwała "diabłami z piekieł". W lutym zrezygnowała ze stanowiska w Kijowie.

"Cesarzowa Pokłońska" objęta sankcjami

Po objęciu urzędu na Krymie z ramienia Federacji Rosyjskiej została objęta sankcjami Stanów Zjednoczonych, Unii Europejskiej, Kanady i Australii. Jednocześnie ukraińska prokuratura postawiła jej zarzuty w związku z nielegalnym przejęciem władzy.

Krymska prokuratorka szybko zyskała sławę w internecie. W ciągu niespełna dwóch tygodni od objęcia urzędu jej zdjęcia obiegły cały świat, stała się bohaterką memów, filmów na YouTube. W japońskim internecie pojawiły się nawet jej rysunki stylizowane na mangę. Japończycy zaczęli ja nawet nazywać "cesarzową Pokłońską".O Władimirze Putinie i polityce współczesnej Rosji przeczytasz w książkach >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (163)
Putin awansował prokuratorkę generalną Krymu. "Cesarzowa Pokłońska" dostała rangę generalską
Zaloguj się
 • zigzaur

  Oceniono 1 raz -1

  Przypomina się słuchowisko Andrzeja Waligórskiego "Rycerze":
  Bohaterowie dyskutują, jak to Jan Kazimierz mianował Stefana Czarnieckiego kasztelanem kijowskim a Kijów był zajęty przez Kozaków.
  Zagłoba:
  - A mnie Król Jegomość mianował podkomorzym hamburskim a pana Wołodyjowskiego podstolim nowojorskim.

 • feliks bayno

  0

  ,,,fajna goralka ,,,,ona Polka ,,,,podobna do charakterow z japanese animee ,,,cartoons,,,yep ,,,or video games ,,,,,

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 1 raz 1

  Eh, żałośni frustraci, stara wam nie daje to chociaż na tym forum sobie ulżycie.

 • steven1968

  Oceniono 1 raz 1

  Co nas obchodzi prokuratorka z Krymu.? Nasi rodzimi , to dopiero ,,elyta,, !

 • zyks

  Oceniono 6 razy 0

  Już dawno ten mierny funkcjonariusz KGB trzeciej kategorii od załatwiania papieru toaletowego w "Domu Przyjaźni Radziecko - Niemieckie"j w Dreźnie tak się nie ośmieszył, od czasu, jak uczył młode żurawie latać i sobie przy tym kość ogonową nadwerężył. Wziął i po prostu mianował tą panienkę Gienierałem. A co !? Mógł cesarz Kaligula mianować swojego konia senatorem, a ja, samodzierżawny władca Rosji, nie mogę mianować jakiejś dowolnej idiotki gienierałem !?

 • maslana2015

  Oceniono 8 razy 0

  Koń trojański w stajni hitlera... przepraszam putlera

 • maslana2015

  Oceniono 7 razy 1

  Ale obrońców tej łatwej obory dziś na forum. łysy obiecał podwyżkę?

 • maslana2015

  Oceniono 15 razy 3

  Bunga bunga po kacapsku

 • e-ftalo

  Oceniono 5 razy -1

  prędzej dałbym jej 25 lat.Ta buzia zupełnie nie pasuje do funkcji.Albo ona tylko gra rolę prokuratora,a steruje ktoś inny z tyłu.Bo raczje wygląda na beztroską małolatę niż na kogoś z wysokich służb

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX