Komentarze (924)
"Nie zdążyłam zostać mamą. Żałuję". Ten spot wywołał falę oburzenia [WIDEO]
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • mille666

  Oceniono 2 razy 2

  Nic nie kumacie: w życiu chodzi nie tylko o kasę, ale kto twierdzi inaczej tego się linczuje.

 • wj_2000

  Oceniono 3 razy -3

  Króciutko napiszę o swoich przemyśleniach.
  Ewolucja promuje te gatunki, które się skutecznie rozmnażają. A te się rozmnażają które znajdują przyjemność w kopulacji, a także potrafią czerpać radość z dobrostanu swego potomstwa.
  O ile chęć "ciupciania" pojawia się w (niemal) wszystkich osobników po osiągnięciu odpowiedzniego wieku, to RADOŚĆ z dziecka (u ssaków głównie u mam) pojawia się PO JEGO POJAWIENIU SIĘ.
  Dodam, że jeszcze w 20 wieku (na początku) polski podróżnik Bronisław Malinowski trafił na plemiona w których ludzie nie widzieli związku kopulacji z późniejszą ciążą!!!
  A tam gdzie już wiedzieli, przez tysiąclecia nie dysponowali skutecznymi środkami antykoncepcyjnymi.
  Ostatnie kilkadziesiąt lat przyniosły skuteczne środki antykoncepcyjne, więc pary zaspokajają swój popęd seksualny "bezkarnie". Póki dziecka nie ma, nie ma cienia zrozumienia dla rozkoszy jaka by się pojawiła po jego urodzeniu! Widać tylko dodatkowy wysiłek, kłopoty. Więc się dzieci nie rodzą!!!!!! Zwłaszcza kobiety nie wiedzą ile tracą rezygnując z urodzenia dziecka. Ale wolno im!!!!!!

 • jedenz1

  Oceniono 5 razy -5

  Właśnie tutaj dokładnie widać jak feministki i lemingi kobiety zaprzeczają istnieniu obiektywnego czynnika biologicznego jakim jest instynkt macierzyński. Taki pseudonaukowy bełkot. To już nawet katolicka nauka o rodzinie jest bardziej naukowa niż feministyczne rojenia, aby tylko na złość Kościołowi. A tak w ogóle to fajnie jest mieć dzieci, chociaż to państwo , państwo Platformy jest ich wrogiem!

 • alsk9

  Oceniono 6 razy 6

  "Zdążyłem zostać doktorem prawa, zdążyłem zrobić karierę w polityce, zdążyłem być prezesem wielkiej partii .............ale nie zdążyłem być ojcem"...
  by Jarosław Kaczyński

 • krzys52

  Oceniono 5 razy 5

  "Wprawdzie nie zdążyłam zostać mamą ale zdążyłam zrobić specjalizację i karierę, zdążyłam być w Tokio i w Paryżu, zdążyłam kupić mieszkanie i wyremontować dom. A to też sie liczy."

 • wmc-33

  Oceniono 6 razy 6

  Bardzo przekonujący filmik. Może zabrakło na końcu zdania "Nie odkładaj macierzyństwa na potem" dorzucenia po przecinku "jeśli nie musisz"?

 • Oceniono 7 razy 3

  Jakim prawem jakaś banda może się wpieprzać w cudze życie?
  Ciągle tylko rozród i eksport młodych na Zachód, a u nas zostaje głównie patologia.

 • sothink

  Oceniono 3 razy 1

  Nie chodzi o czynniki ekonomiczne, bo na zachodzie też się nie chcą rozmnażać, a za to w biednych krajach jest przeludnienie. Ludzie są wygodni, a dziecko to masa problemów i obowiązków. Poza tym ogromna liczba rozwodów to zawsze zagrożenie, że kobieta zostanie sama z dzieckiem. A taka kobieta dla innych mężczyzn to drugi sort. Więc trudno się dziwić, że jest jak jest.

 • kbl

  Oceniono 2 razy -2

  Nie zdążyłem zgłupieć od korzystnych dla sekty podsuwanych tłumom schematów...

 • ranita_08

  Oceniono 8 razy 8

  Podstawowy przykład. Mam dwie pary przyjaciół. Cała 4 po studiach, wykształceni. Jedni pracują w porządnej firmie, zarabiają dużo ponad średnią krajową- 4 dzieci (4 w drodze), drudzy- pracują za niewiele ponad minimalną krajową, po odjęciu raty kredytu za małe mieszkanko, podstawowych opłat (prąd, gaz, woda, czynsz itp), zostaje im 600 zł na dwoje na życie- 0 dzieci.
  Proste? Proste.

  Dajcie ludziom zarobić i godnie żyć to się rozmnożą bez jakiegokolwiek proszenia.

 • unamatita

  Oceniono 6 razy 2

  "Nie zdążyłam zostać mamą. Żałuję" - nie martw się! Może w następnym wcieleniu? Bądź czujna!
  u.

 • ranita_08

  Oceniono 7 razy 7

  Jeśli przeciętną kobietę w tym kraju stać by było na specjalizację,podróże do Tokio i Paryża oraz DOM to dzieci mielibyśmy +200%.
  Większości nie stać na jakiekolwiek wakacje- nawet we dwoje nad Bałtykiem to spory wydatek.

  Takie spoty jasno pokazują jak odrealnieni są ludzie, którzy starają się być "opiniotwórczy". Jak dalece nie mają pojęcia jak się na prawdę tutaj żyje i jaki dramatyczny jest brak perspektyw w tym kraju. Dzieci? Jakie dzieci, skoro mało kto z nas ma pewność że za pół roku dalej będzie miał z czego żyć?

 • takaprawda2014

  Oceniono 7 razy 3

  Najlepsze teksty sadziła ta Paniusia z jakiegoś stowarzyszenia dużych rodzin, że ta kampania miała wywołać dyskusję i jest super i tak naprawdę nie dotyczy 90% kobiet. Ciekawe czy jakby była kampania że duże rodziny to patologia to też by tak szczekała o wywoływaniu dyskusji, a taka jest prawda że większość dużych rodzin to patologia.

 • moskal28

  Oceniono 14 razy 8

  Prostacka agitka konserwy katolickiej, plucie na pary ktore nie moga miec dzieci, zwykle chamstwo w takim kraju, kiedy lotry zaczniecie wysmiewac sie ze starych, chorych i ulomnych kalekich ludzi, dla was wszystko jest mozliwe.

 • Oceniono 19 razy 11

  Jak można tak poniżać kobiety? I wmawiać im, że są tak głupie, że "nie zdążyły"? One nie NIE zdążyły, tylko NIE CHCĄ MIEĆ DZIECI, z różnych powodów. Często dlatego, że ich na to nie stać. Więc zamiast obrażać kobiety, rząd powinien się wziąć do roboty i zapewnić ludziom godziwe pensje!
  A poza tym dwie sprawy - kobieta nie jest maszynką do rodzenia i nikt nie ma prawa tego od niej wymagać, zwłaszcza że domy dziecka są przepełnione.
  Biopojemność Polski to 19 milionów, więc nawoływanie do rodzenia jest karygodne! Powinno się nawoływać do nierodzenia! I nie, emerytury nie zależą od żadnych dzieci - oddajcie kasę Polakom, sami sobie odłożą, gdzie będą chcieli!!!

 • moni-and-more

  Oceniono 5 razy -3

  No to wbili kij w mrowisko tym spotem ;)

 • ciotka_ltd

  Oceniono 12 razy 2

  Bzdura, ta ryczaca 40tka jak najbardziej moze zostac mama, choc badania prenatalne by sie przydaly. Poza tym zawsze pozostaje cudze jajeczko I wlasna macica. Albo adopcja - nie ta matka, ktora urodzila, ale ta co wychowala, mila pani.

 • Zbyszek Ambroszko

  Oceniono 11 razy -3

  W Polsce - przyrost naturalny jest bardzo niski. Polki nie rodzą dzieci , bo nie mają pieniędzy
  na ich utrzymanie - to jest GŁÓWNY PROBLEM. Spot ma dobry przekaz , aby więcej dzieci rodziło się w Polsce , aczkolwiek w spocie został ominięty najważniejszy problem - UTRZYMANIE DZIECKA. Czytam tutaj następujące komentarze : "Nie jest poruszany problem czy ma z kim zrobić to dziecko" - żałosne , "Każdy ma prawo do własnych wyborów życiowych" - no tak nie zupełnie ponieważ dla dobra naszego kraju trzeba mieć sporo dzieci żebyśmy za kilkanaście lat "nie wyginęli" , Kolejny komentarz - "nie zdążyłaś to adoptuj" - Swoje dziecko a adoptowane hmmm... - to jest długi temat do dyskusji , nie chcę nikogo urazić. Osobiście uważam że trzeba namawiać każdą zżytą parę do macierzyństwa , biedne rodziny -mogą korzystać z opieki społecznej i dofinansowań na dziecko , a bogate rodziny zamiast zajmować się sobą powinny , poświęcać więcej czasu na swoje pociechy.

  Czekam na opinie dot. mojego komentarza
  Tata pracujący na umowę zlecenie.

 • silver_666

  Oceniono 20 razy 14

  Dane mi było ujrzeć piękny montaż graficzny, na którym młody przystojny facet stwierdza, że zdążył zrobić karierę, zdążył być w Paryżu, zdążył zrobić wszystko i jeszcze więcej, bo w domu za darmo haruje na niego kobieta. Niezły komentarz :)

 • klikon55

  Oceniono 5 razy 1

  Wydaje mi się, iż jest to zapowiedź nowego podatku na realizację cudów elekta.

 • velluto

  Oceniono 16 razy 12

  Film wybitnie irytujący i idiotyczny z co najmniej kilku powodów. Czynnik ekonomiczny jest ważny w podejmowaniu decyzji o dziecku, ale taki scenariusz jak przedstawiony dotyczy promila! komentarz jest zbędny w świetle naszej siermiężnej rzeczywistości, umów śmieciowych, kredytów, braku miejsc w żłobkach i przedszkolach. Jakąż to karierę robi przeciętna Polka?

  Kolejny - i ważniejszy aspekt, że trzeba mieć z kim się na to dziecko zdecydować. W filmie nie ma nic o partnerze, jakby nie istniał, czy był nieistotny. Decyzja o dziecku powinna być decyzją wspólną.

  A panowie nie spieszą się ani do małżeństwa ani do ojcostwa - wystarczy poczytać fora kobiece. Teoretycznie można się na te chęci nie oglądać, ale nie dziwi że większość kobiet decydując się na dziecko chciaby mieć najpierw stabilny i rokujący związek. Nie znam nikogo, kto zrezygnowałby z dziecka przez pieniądze czy karierę - znam za to kilka takich, które dzieci nie mają - nie zdążyły, bo nie ułożyły sobie życia z kimś, kto również chciałby rodziny.

 • takanie

  Oceniono 14 razy -10

  Oj dziewczyny, ale wy mało o życiu wiecie jak piszecie takie głupoty. Jedynego czego w życiu nie można kupić to czas. Pomijam kwestie tego, że wiele kobiet nie ma dzieci, bo je na to z partnerem nie stać w tym pięknym kraju rządzonym przez PO, to jest osobna kwestia, więc reklama nie jest skierowana do tych kobiet. Reklama jest adresowana do kobiet, które osiągają sukcesy, a nie do dziewczyny pracującej na kasie w sklepie. Wiele kobiet osiąga sukcesy, posiada pieniądze i z własnej wygody odkłada macierzyństwo (bo to rozstępy, nie można jechać swobodnie na wakacje, dodatkowe obowiązki itp.) i ta reklama jest przestroga dla nich. Mogą teraz twierdzić, że nie chcą mieć dzieci i że są szczęśliwe, ale biologia jest nieubłagana, jak się ma 40 - 50 lat to latanie po klubach delikatnie mówiąc jest trochę żałosne. Najbardziej nam brakuje tego czego nie możemy mieć i jak do takiej kobiety dociera, że jest już pozamiatane, to zaczyna się dramat. Danie komuś życia szczególnie gdy ma się do tego warunki finansowe jest czymś bardzo pięknym, małe dziecko kocha swoją mamę bezwarunkowo i to od nas zależny na kogo wyrośnie, to cud tworzenia dla kobiety. Często po 30 roku życia dla kobiety sukcesu problemem nie jest zapłodnienie tylko spotkanie odpowiedniego mężczyzny. Na ojca dziecka nie bierze się pierwszego lepszego cwaniaka, a co lepsi faceci już przebrani. Branie na siłę z rynku wtórnego też nie ma sensu - czy można zbudować szczęście na czyimś nieszczęściu. Jest jeszcze kwestia tego, że taki facet po 30 raczej szuka dziewczyny po 20, a nie rówieśnicy. Natomiast potencjalny target po 40 dla tych pań, często już ma dzieci z pierwszego związku i nie ma ochoty ponownie bawić się w pieluchy, bo już jest tatą.
  Dlatego dziewczyny sukcesu problemem nawet nie będzie wasz organizm tylko znalezienie odpowiedniego faceta. Nie mówiąc już o tym że panowie często zostawiają kobietę, gdy nie mają razem dzieci. Czasem mam okazję zajmować się rozwodami i przykro słyszeć tekst w sądzie typu "Zostawiłem moją żonę dla młodszej ponieważ ona nie chciała mieć ze mną dzieci" Trudno o lepszy dowód rozpadu pożycia małżeńskiego. Tak zostawiona kobieta największy cios dostaje w chwili gdy dowiaduje się, że jej były partner ma z młodszą od niej kobietą dziecko, a ona już nie może go mieć. Luksusy i pieniądze wobec takiej pustki nic nie znaczą.

 • vinogradoff

  Oceniono 11 razy -7

  Tu wazne jest tez i to czy robiac kariere i nie majac czasu na rodzenie dzieciontek miala czas na oddawanie sie uciechom cielesnym czy tez i na to czasu nie miala?

 • 1963mw

  Oceniono 16 razy 16

  Remake: zdąźyłem zostać ministrantem, potem księdzem i ojcem, ale nie zdąźyłem zostać tatą.
  Zamiast dzieci mam stado durnych owieczek.

 • torebusia

  Oceniono 7 razy -1

  no jak to nie stać Polek na dzieci? przecież od paru lat jest tutaj dużo lepiej niż za PiS, mamy wzrost gospodarczy. ogólnie jest ekstra.

 • critto

  Oceniono 6 razy 4

  W Wielkiej Brytanii lekarstwa dla dzieci są BEZPŁATNE - tzn. są finansowane przez państwową służbę zdrowia. Czy kogoś jeszcze dziwi to, że Polki rodzą dzieci w Wielkiej Brytanii, a nie w Polsce??

 • wlodzimierz.ilicz

  Oceniono 17 razy -11

  Tylko debil nie rozumie, że wszystko co robi i co osiągnie, bez możliwości przekazania tego potomstwu, może sobie wsadzić do d.py.
  Bo do trumny się nie zmieści.

 • gorillaglu

  Oceniono 14 razy 8

  Jest ponad 7 miliardów ludzi na planecie. Nakłanianie do produkcji kolejnych jest może pozytywne z punktu widzenia państwa narodowego, ale jest zdradą gatunku.

 • jdkonrad

  Oceniono 5 razy 5

  spoko! nowy prezydent (mający 1 dziecko, czyli nie pokrywający deficytu) udupi starania i tych par, które właśnie mają pieniądze i dojrzałość na wychowanie dzieci...

 • ergosumek

  Oceniono 16 razy 10

  Ten pisany na zamówienie tekst to próba odwrócenia kota ogonem.
  W Polsce nie ma dzieci, jest katastrofa demograficzna, wali sie system emerytalny, 230 miejsce w świecie w dzietności.
  Ale nie dlatego, że jakaś paniusia woli robić karierę, zamiast rodzić dzieci, ale dlatego, że antypolska mafia opróżniła kraj z Polaków.
  Wygoniła na emigrację miliony.
  W Polsce nie ma już komu rodzić dzieci.
  Polki rodzą dzieci, ale w Anglii i Irlandii.

 • azazel66

  Oceniono 6 razy 2

  przecież i tak jest nas za dużo o jakieś 10 mln ludzi !!!!!

 • ateofi

  Oceniono 11 razy 5

  No tak, do roboty dzieci rodzić i niańczyć a nie kariery się babom zachciało! Siedzieć w domu a potem zebrać o trochę grosza, bo często pracy nie ma dla młodych matek! Ten głupawy i powielający prymitywne stereotypy propagandowy filmik obraża inteligencję średnio rozsądnej osoby.

 • Anna Galesz

  Oceniono 6 razy -4

  W tym wieku mozna sie jeszcze wiecej dorobic lub wszystko stracic. A potrzebujacych: dzieci, zwierzat czy starych ludzi jest mnostwo. Ktos, kto tego nie widzi - jest samolubem i pustakiem, wiec dobrze, ze sie nie rozmnozyl.

 • teczowyninja666

  Oceniono 13 razy 9

  No to już jasne : mamy się mnożyć, płacić podatki, płacić mandaty i mordę w kuble trzymać

 • rosfita

  Oceniono 15 razy 11

  Proponuje spocik z zakonnica, ktora tez chciał mieć dzieci ale korpo jej zabroniła.

 • kwietniczek

  Oceniono 9 razy -1

  Były trudniejsze czasy w historii i dzieci się rodziły. Nie tłumaczcie się brakiem kasy. Z kotem jest po prostu mniej obowiązków.

 • graf_von_teufel

  Oceniono 13 razy 7

  Dziecko to inwestycja długoterminowa. Praktycznie 25-26 lat od poczęcia do chwili, gdy stanie się samodzielne. Państwo Polskie nie pokazało Społeczeństwu, że potrafi zapewnić przewidywalną dobrą przyszłość na tak długi okres. Wręcz przeciwnie. Garnitur kupuje się na rok-dwa-trzy. Samochód, jeżeli jest prawidłowo eksploatowany - na lat 6-10. Mieszkanie - na kilka dekad. Ale - każdej z tych rzeczy, jeżeli okoliczności zewnętrzne się odmienią - można się pozbyć. Dziecka NIE!

  Dziecko to także inwestycja ryzykowna. Istnieje realne (statystycznie wyliczalne) zagrożenie tym, że urodzi się ułomne. W przyzwoitym kraju rodzina, którą takie nieszczęście dotknęło otrzyma wsparcie. W Polsce to wsparcie jest śmiechu warte, a co gorsza - nie ma możliwości aborcji, nawet w przypadku 100% pewności, że dziecko urodzi się ułomne, bez szans na samodzielne życie, albo po prostu, że nie przeżyje. Vide prof. Hazan.

  Nawet, jeżeli dziecko urodzi się zdrowe, to dopiero początek drogi przez mękę: nie ma miejsc w żłobkach, przedszkolach, szkołach. Nauczyciele reprezentują coraz niższy poziom. Dobór do tego zawodu jest chyba selekcja negatywną według prawicowości poglądów, homofobii, antysemityzmu itd. itp. Jedno, co kwitnie, to nauka religii katolickiej. O lekcjach etyki można sobie pomarzyć - organizowane w "sąsiedniej szkole" - o 3 km, na 7 lekcji w piątek1

  Jak w takich warunkach ROZSĄDNA rodzina może podjąć decyzję o urodzeniu i wychowaniu dziecka?

 • jolkak11

  Oceniono 11 razy -3

  kobiety nie maja dzieci bo nie mają kochających, odpowiedzialnych i opiekuńczych MĘŻÓW !!! Jak mieć dzieci z kochasiem (przepraszam tzw. konkubentem) który jutro zmieni zdanie i odejdzie do innej naiwnej!!?? Jeżeli dwoje ludzi kochają się i szanuja to nie ma silnych - dziecko będzie, bo pragnienie posiadania dziecka w prawdziwym związku jest silniejsze niż mieszkanie czy zarobki! To coś niewytłumaczalnego i cudownego! Ale do tego trzeba dorosnąć! Dziecko mieści się doskonale w pojęciu kariery!

 • jolkak11

  Oceniono 6 razy -6

  kobiety nie maja dzieci bo nie mają kochających, odpowiedzialnych i opiekuńczych MĘŻÓW !!! Jak mieć dzieci z kochasiem (przeprazsam tzw. konkubentem) który jutro zmieni zdanie i odejdzie do innej naiwnej!!?? Jeżeli dwoje ludzi kochają się i szanuja to nie ma silnych - dziecko będzie bo pragnienie posiadania dziecka w prawdziwym związku jest silniejsze niż mieszkanie czy zarobki! To coś niewytłumaczalnego i cudownego! Ale do tego trzeba dorosnąć! To samo zresztą dotyczy nieodpowiedzialnych kobiet!

 • biheppy

  Oceniono 3 razy -1

  nie szkodzi, kupi sobie dziecko w internecie lub zapłodni in vitro w wieku 47 lat

 • poppers68

  Oceniono 9 razy 1

  Jako 47 letni facet nie żałuję z żoną braku dzieci….
  Jedni mają dzieciaczki inni nie. Tak jest również w kręgu naszych znajomych.
  Hasło, iż : „ w Polsce mamy mało dzieci gdyż mam nie stać na 2 pokojowe mieszkanie” wieje jednak hipokryzją i czynią gotowca dla hasła „ nie mają bo to wina PO”…..
  To teza mylna. Przeczy jej zarówno gęsta zabudowa nowych osiedli czy domków na obrzeżach niemal każdego polskiego miasteczka czy miasta jak i ustawiczne batalie samorządowe mające na celu ciągłą rozbudowę infrastruktury opiekuńczej ( żłobki, przedszkola).
  Zresztą, wyznacznikiem biedy czy zwykłej niezamożności od wieków była….. spora liczba dzieciaczków w rodzinie a nie Ich brak. Zatem , to nielogiczne.
  Nie możemy zapominać również o tym ,że Polsce nadal trudno porównywać się do rozwiązań opieki typu skandynawskiego czy Europy Zachodniej jako takiej
  Odrzucając brednie opcji politycznych uznających Polskę za kraj w ruinie ( zapraszam do Mołdawii , na Białoruś czy Ukrainę Zachodnią – nieskalaną przecież konfliktem) należy podkreślić, iż społeczeństwo polskie zdecydowanie mocniej rozwija się finansowo niż ….kraj jako taki.
  Ludzie mając dostęp do dóbr konsumpcyjnych dorabiają się szybciej niż kraj : poszatkowany rozbiorami, zubożony międzywojniem ( sanacja rządziła podobnie jak wszelki „izmy” chcące teraz władzy , na zasadzie : biednie ale narodowo , bogoojczyźnianie , dumnie i z honorem ) , rozgrabiony przez komunę.
  Dlatego nasze oczekiwania są wyższe bo podróżując po świecie Polacy porównują….
  Chociaż….
  W Niemczech np. też idealnie nie jest bo trwa tam dyskusja o …..implementacji systemu opieki nad maluchami ,które prowadziło komunistyczne NRD . Uznano, że potrzeby są tak duże, iż potrzebny jest system. A NRD ‘ wski uchodzi tam za idealny ( sieć żłobków, przedszkoli etc. )

 • Marzena Wójcik

  Oceniono 11 razy 9

  A może lepiej byłoby przeznaczyć te pieniądze na kampanię społeczną uzmysławiającą dzisiejszym kapitalistom reprezentowanym między innymi przez Lewiatan, że należy ludziom godnie płacić za ich pracę. Godnie w znaczeniu, że mogą utrzymać siebie i rodzinę. Wtedy nie musieliby martwić się o dzietność Polek. Jeżeli przedsiębiorcy są dumni z tego, że płacą najniższą krajową i w zasadzie czerpią zyski z pracy niewolniczej (niech któryś z nich spróbuje się utrzymać za płacę minimalną) a oprócz tego zachowują się w stosunku do pracownika jak pan na folwarku to niedługo ktoś ich z tego fotela w Maybachu wysadzi. W ostatnich latach zubożało 40 % polskiego społeczeństwa a kolejne dzieci wpędzają rodziny w próg ubóstwa. Wytwarzany przez społeczeństwo dobrobyt trafia do 1% najbogatszych. To jest przyczyna niskiej dzietności Polek, głosowania na Pawła Kukiza i emigracji. Może Ci najbogatsi powinni chwilę się zastanowić, czy na pewno chcą żyć tak jak RPA - z wielkim płotem pod prądem, ochroniarzami i spuszczonymi psami obronnymi. Bo do tego doprowadzi ten brak odpowiedniej redystrybucji dochodu.

 • pococzytac

  Oceniono 11 razy -1

  ja mam 2500 miesięcznie dwoje dzieci i kredyt mieszkaniowy i daję radę więc przestańcie pisać pierdoły. Dzieciom nic nie brakuje.

 • block-buster

  Oceniono 10 razy -6

  Szlag by trafil te krowe ze szklanej willi...

 • hiszpan25

  Oceniono 8 razy 6

  kampanie rzadowe sa jak i caly rzad oderwane od rzeczywistosci. wiekszosc ludzi nie ma dzieci bo nie ma za co kupic mieszkania (a malo komfortowo plodzic dzieci w mieszkaniu rodzicow) a nie dlatego ze robi kariere. skoro wg danych wiekszosc ludzi zarabia okolo 2000pln/mc to za co kupic / wynajac mieszkanie i jeszcze miec dzieci? wszystko na kredyt? a raty z czego splacac? dlaczego ci sami ludzie po wyjezdzie za granice gdzie stac ich na zycie, mieszkanie i malucha dzieci jednak maja?

 • pococzytac

  Oceniono 12 razy -6

  Szkoda tylko że wasi rodzice tak nie myśleli jak wy przeciwnicy dzieci, przynajmniej by was nie było.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX