Jak to jest być internetowym memem? Żartowali z jego zdjęć ślubnych, ale miał na to idealną odpowiedź

Na swoim ślubie nie mógł powstrzymać łez. Jego zdjęcia trafiły do sieci i opatrzone złośliwymi komentarzami rozchodziły się w mediach społecznościowych. Teraz Adam Harris pisze dla BBC o tym, jak to jest być bohaterem internetowego memu.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas"Chwila, którą widać na zdjęciu, to był nasz ulubiony moment ze ślubu" - wspomina Adam Harris dla BBC. Swoje zdjęcia ślubne pierwszy raz zobaczył już w podróży poślubnej. Fotograf wysłał je mailem. To, na którym widać, jak płacze, było jego ulubionym. Opublikował je na swoim profilu w portalu Tumblr.

Ku jego zdziwieniu zdjęcie nagle zaczęło oglądać wiele nieznanych mu osób, pojawiało się coraz więcej komentarzy. Fotografia była też kopiowana i z dopiskiem internautów publikowana w innych miejscach w sieci. "Niektóre komentarze były bardzo inspirujące. Ludzie pokazywali nas jako przykład tego, jak wygląda prawdziwa miłość" - pisze. "Inni przerabiali to na żart, porównując moje łzy do łez studenta, który jest skazany na niedobre jedzenie ze stołówki" - opowiada.

Zdjęcia krążyły w internecie przez około pół roku. Małżeństwo Harrisów dowiadywało się o kolejnych memach od znajomych, którzy podsyłali im znalezione w sieci modyfikacje ich ulubionej ślubnej fotografii. - Niestety, nie zastosowaliśmy się do zasady: "nie czytaj złośliwych wpisów" - opowiada mężczyzna. Komentarze i kolejne - coraz dalej idące - żarty zaczęły ocierać się o seksizm i rasizm.

Idealna riposta

Adam postanowił zareagować. Na wpis o tym, że rzekomo myśli ''o wszystkich kobietach na boku, z którymi musi się pożegnać'', odpowiedział krótko: "Albo myślę o swojej żonie, no ale jak chcecie". Sto tysięcy osób "polubiło" jego wpis."Twoja odpowiedź na to świństwo to uosobienie elegancji. A twoja żona wygląda jak marzenie" - napisała jedna z wielu osób komentujących jego reakcję."Co za kozacka odpowiedź, sprostowanie bez próby reagowania z agresją" - napisał ktoś inny."Tak jakby moja żona nie wystarczyła"

"To nie było śmieszne" - pisze Harris dla BBC. "Tak jakby moja żona nie wystarczyła, żeby wywołać we mnie taką reakcję. Ale fakt, że w swoim wpisie użyli też jej zdjęcia, sprawił, że uderzyli nie tylko w mój charakter, ale też odebrali wartość mojej żonie - genialnej, pięknej kobiecie, z którą spędzę resztę mojego życia" - dodaje.

"Ludzie uwielbiają memy. Mogą ich rozśmieszyć, dać do myślenia, ale czasami są po prostu wstrętne. Niestety, łatwo jest zapomnieć, że na niektórych z tych zdjęć widzimy prawdziwych ludzi i prawdziwe chwile z ich życia" - podkreśla.

"Jestem internetowym memem. Ale to zdecydowanie nie jest najbardziej interesujący fakt z mojego życia" - zapewnia na koniec.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (22)
Jak to jest być internetowym memem? Żartowali z jego zdjęć ślubnych, ale miał na to idealną odpowiedź
Zaloguj się
 • ptr0

  Oceniono 4 razy 4

  Ja bym to przetłumaczyła inaczej... "Or I was thinking about my wife, but you know, do you. " - "Albo myślałem o żonie, ale wy wiecie lepiej, prawda?"

 • kloceklego

  Oceniono 8 razy 8

  ja pie..., co za wiadomość na stronie głównej. dno. codziennie czytając te gnioty zastanawiam się czy możecie upaść niżej. wy codziennie utwierdzacie mnie w przekonaniu, że pojęcie dna i żenady jest wam obce

 • cacadux

  0

  Jeszcze trochę takiego "dobrego dziennikarstwa" i nie będziecie się cieszyć że jestem z wami - zrezygnuję z abonamentu.

 • scierplaminoga

  Oceniono 7 razy 7

  jest wielu utalentowanych muzyków, mających 200 wyświetleń na yt, gdyby te pseudo dziennikarze z takim zacięciem raz na dwa tygodnie zrobili o nich artykuł by pokazać ich szerszej publiczności, zamiast promować bzdury o niczym, świat byłby lepszy i nie potrzebował by głupich memów

 • Ku Ba

  Oceniono 14 razy 14

  Wchodzicie na stronę BBC i tłumaczycie informacje z ich działu o pierdołach po czym zamieszczacie w wiadomościach? Gazeta to już jest takie dno, że naprawdę nie wiem po co tutaj zaglądać.

 • pobialym

  Oceniono 16 razy 12

  co ja k....wa czytam?!

 • mexi123

  Oceniono 21 razy 15

  Najpierw wielki news, że Duda podniósł kawałek ciastka, a teraz to... Nie ma co, podnosicie poprzeczkę

 • Oceniono 3 razy 3

  ludzie nie mają co robić tylko oglądać jakieś debilne zdjęcia !!
  I do tego komentować. Żenada.

 • kimdongun

  Oceniono 15 razy 15

  Koniec świata.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX