Pożar na stacji benzynowej w Ghanie. 96 osób nie żyje

96 osób nie żyje po wybuchu, do którego doszło na stacji benzynowej w stolicy Ghany, Akrze. Ludzie schronili się tam, uciekając przed ulewami i powodziami, które nawiedziły Ghanę w ostatnim czasie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Na miejscu pożaru wciąż pracują ratownicy - mówi Bill Anaglate, rzecznik straży pożarnej. Zaapelował również do ludzi o niezbieranie się wokół miejsca eksplozji.

Pożar pozostawił po sobie makabryczny obraz ze zwęglonymi ciałami. Płonęły także okoliczne budynki. Ogień rozprzestrzenił się też - jak podał reporter AFP - na autobus pełen pasażerów zaparkowany obok stacji benzynowej.

Akcję ratowniczą utrudniła woda zalewająca ulice Akry.

Na wyświetlonym przez ogólnokrajową stację telewizyjną filmie widać zwłoki złożone na tyle ciężarówki oraz zwęglone ciała uwięzione w gruzach.

- Straty w ludziach są katastrofalne i niemal bezprecedensowe - powiedział poruszony wypadkiem prezydent, który odwiedził miejsce tragedii. - Zginęło tak wiele osób, że brak mi słów - dodał.

Nie wiadomo jeszcze, jakie są przyczyny eksplozji. Najprawdopodobniej pożar wybuchł w pobliskiej rezydencji i rozprzestrzenił się na stację paliw. Świadkowie mówią, że na stacji było wielu ludzi. Schronili się tam przed nawiedzającymi w ostatnim czasie Ghanę powodziami spowodowanymi przez ulewne opady deszczu.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (8)
Pożar na stacji benzynowej w Ghanie. 96 osób nie żyje
Zaloguj się
 • mannoroth

  Oceniono 5 razy -3

  96 osób... W Smoleńsku też 96 (włącznie ze sprawcą). Psipadek?? #winatuska #winaputina #piesekleszek

 • ciotka_ltd

  Oceniono 34 razy 4

  O czym wy znowu, gimbusy Agory? Tak to jest, gdy sie Europejczyka udaje BEZ elementarnej znajomosci angielskiego - a kuku! Jezykiem jidisz angielskiego, drogie dzieci, nie zastapicie.;)
  W Ghanie ulewy I powodz, wody wyplukaly ze stacji benzyne I rope, I zagnaly ja w okolice pierwszego po drodze domu, gdzie zajely sie od ognia, co spowodowalo pozar po powierzchni wody I w efekcie wybuch zbiornikow na samej stacji paliw. Duza liczba ofiar (aktualnie 100 lub wiecej) to skutek wlasnie tej ;powodzi - ludzie uciekli z domow, lub im domy znioslo, I schronili sie min. na tej stacji. Powodz opoznila/uniemozliwa I akcje ewakuacji powodzian, I - co gorsze - aktualna akcje ratunkowa po wybuchbu.
  Wiecej I fotki:
  .......
  Niestety, podac nie moge - link do BBC News okazuje sie "trescia n iedozwolona", by jak za komuny szczekaczka rezimowa mogla Polakow bezkarnie dymac.:)

 • 3szabelka

  Oceniono 19 razy -7

  To stacje benzynowe wybuchają od ulewnych deszczy?
  Przypadek? Nie sądzę....
  Wina Putina!!!

 • boo-boo

  Oceniono 38 razy 22

  Adekwatnie do tematu wam gazecino napiszę- wy to macie zapłon- albo właściwie nie macie. Serwisy informacyjne w tym polskie podawały już tą wiadomość kilka godzin wcześniej- a u was "nowe" kilka godzin później.
  Nawet nie potraficie podać szczegółów dotyczących przyczyny wybuchu- a zapewniam wam, że są znane i nie jest to zaprószenie ognia na stacji benzynowej- no ale to wam płacą za "dobre dziennikarstwo", a nie mnie więc wypada przyłożyć się do pracy, a nie produkować artykuły na poziomie gimnazjum.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX