Prof. Markowski przewiduje: Połowę posłów Kukiza zachachmęci zwycięzca wyborów. Przekona stanowiskami

Politolog prof. Radosław Markowski nie wróży wielkich sukcesów parlamentarnych ugrupowaniu firmowanemu przez Pawła Kukiza. Jak mówił w TOK FM, w Sejmie może się znaleźć liczna reprezentacja. Ale szybko stanie się łupem silniejszych.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Załóżmy, że Paweł Kukiz będzie miał 20-proc. reprezentację w Sejmie. To będą ludzie z łapanki, pojawia się tam bardzo różni ludzie: bardzo przyzwoici i sensowni oraz zapewne tacy, którzy mają wątpliwe kwalifikacje do reprezentowania narodu. Ich lider mówi, że nie zależy mu na założeniu partii. Konsekwencja będzie taka, że zwycięska partia zachachmęci z połowę tych posłów, przekona ich stanowiskami - mówił prof. Markowski w "Poranku Radia TOK FM".

Według politologa z Uniwersytetu SWPS publikowane ostatnio sondaże, które dają bardzo duże poparcie Pawłowi Kukizowi, nie są miarodajne. - Zacznę poważnie traktować badania pod koniec czerwca, jak opadnie pył bitewny, kiedy ludzie będą mieli czas przypatrzeć się, czym są nowe ugrupowania Pawła Kukiza i Ryszarda Petru.

Więcej o:
Komentarze (21)
Prof. Markowski przewiduje: Połowę posłów Kukiza zachachmęci zwycięzca wyborów. Przekona stanowiskami
Zaloguj się
 • 20portal

  Oceniono 1 raz -1

  Prof. Markowski przewiduje: Połowę posłów Kukiza zachachmęci zwycięzca wyborów. Przekona stanowiskami.
  A może tak, panie profesorze, kilka uwag na temat niepołączalności stanowisk (funkcji, roli) we władzy ustawodawczej i wykonawczej. W Polsce niemal wszyscy ministrowie (lub vice-) sa posłami - także premier i wicepremierzy. To bardzo poważny błąd. W Sejmie głosują za "wytycznymi" do pracy rządu, za votum zaufania dla siebie itp., itd. To skandal. Oczywiście żaden Kukiz ani inny zwolennik JOW nie widzi przeszkód (jak ślepy koń w Wielkiej Pardubickiej). Poseł, który zgadza się pełnic funkcję wykonawczą, natychmiast powinien rezygnowac z mandatu.
  Pan Kukiz i jego potakiwacze nie mówia tez nic jak miałaby wyglądac ordynacja z JOW. Otóż najważniejszym jej elementem powinna byc możliwośc odwołania posła przez wyborców (takiego, który nie wypełnia należycie otrzymanego od nich mandatu).
  Na razie "uzdrawiacze" systemu paplaja głupoty w telewizjach i w internecie. Powyżej podałem prawdziwe hamulce zabezpieczjące demokrację, których w Polsce w ogóle nie ma. U nas każdy pierwszy lepszy manipulant potrafi wmówić ciemnocie (tj. narodowi) co tylko chce.

 • norymberdzki

  Oceniono 1 raz -1

  Tak zazdrościcie zarobków innych ludzi, to co tu jeszcze robicie ?

 • plautilla

  Oceniono 3 razy -3

  Markowski,jako tzw." profesor" o profilu nieścisłym w zasadzie nie musi się trzymać utartych zasad metodologii czy wnioskowania. Innymi słowy może gadać jak stara baba w cały świat, a i tak nikt mu tytułu nie odbierze. A szkoda. Taki "profesór' to niezła fucha, a szacunek dla tego tytułu szybko gaśnie, choć noszą go też genialni profesorowie nauk ścisłych, odkrywczy i twórczy-dokonujący ważnych odkryć naukowych w Polsce.
  Szkoda, że taki R.Markowski dewaluuje ten tytuł.

 • adambielski

  Oceniono 2 razy 2

  A czegóż to się dziwić? Przeca o to im chodzi. Wtedy je dobro Polski, kiedy un je...

 • siwywaldi

  Oceniono 7 razy 3

  Niestety prof. Markowski MA RACJĘ.

  Bo polityczne kur..._stwo jakim jest "podkupywanie" posłów, będzie NAJWIĘKSZYM niebezpieczeństwem idei JOW-ów. Niestety, ale każdy, teoretycznie "niezależny", bo nie firmowany przez mającą silną pozycję partię poseł, zostanie NATYCHMIAST przekupiony, co widzieliśmy choćby na przykładzie słynnych "przystawek" w Rządzie Kaczyńskiego. Przecież Lepper na propozycję zostania wicepremierem, od razu zrobił ze szczęścia w gacie, co było widać choćby po jego zadowolonej minie, która zrzedła mu dopiero na wieść o przedterminowym rozwiązaniu Parlamentu...

  Podkupić się dał nawet Koniowaty, ale w odróżnieniu od Leppera, zrobił to z dobrze przemyślanym wyrachowaniem.

 • jotde3

  Oceniono 10 razy 8

  nie ważne gdzie pójdą tylko czy jowy wprowadzą.
  a czy gdzieś pójdą ? pewnie niektórzy tak ale jakiś masowych przenosin nie zauważyłem we wcześniejszych kadencjach . z samoobrony do pisu to poszedł chyba tylko czarnecki ;)

 • kermit.dolomit

  Oceniono 17 razy -3

  Markowski możesz kwiczeć tupać nawet się pochlastać na antenie platformerskiej fali 49 ale PO i tak ich nie zachachmęci

 • jotde3

  Oceniono 6 razy 2

  też sie dziwiłem jak można mieć program oparty tylko o jeden postulat jow, ale przestałem bo zrozumiałem że żadanie jowów jest zmianą systemu jak z jednopartyjnego na wielopartyjny.
  czy za komuny kogoś interesował program solidarności ? wszyscy chcieli tylko demokracji, teraz kukiz uznał że taką zmianą sa jowy i nie trzeba wiecej bo stowrzą one mechanizm który pchnie naszą gospodarke .
  moim zdaniem do przemyślenia, jeśli nie od razu to może system niemiecki na początek ?

 • esmeras

  Oceniono 19 razy 7

  Warto postawić na SPRWDZONYCH ludzi: Kamińskiego (dawny PIS), Nowaka (dawne PO), tych od ośmiorniczek, kilometrówek, zatrudniania kochanek na stanowiska w spółkach miejskich - oni są sprawdzeni!!!!

  I jeszcze na tych:

  Tak zarabiają prezesi spółek Skarbu Państwa (ranking Fakt.pl):

  JSW: 950 024 złote.
  PGE: 1 milion 140 tysięcy złotych.
  Energa: 1 443 360 złotych.
  Tauron: 1,912 miliona złotych.
  PGNiG: 1,935 miliona złotych.
  PZU: 2,714 miliona złotych.
  Lotos: 1 milion 468 tysięcy złotych.
  Orlen: 2,914 miliona złotych.
  KGHM: 2 miliony 277 tysięcy złotych.

  PKO: 3 miliony 112 tysięcy złotych. Dziennie - 8,6 tys. zł !

  " To jest nasz złoty wiek, naszego pokolenia, naszych pokoleń - powiedział Komorowski o ostatnich 25 latach."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX