"Od Nowoczesnej.PL do Nowoczesnej PO. Finałem inicjatywy Petru będzie wspólna lista z Platformą"

"Ryszardowi Petru trudno odmówić sprytu i politycznej intuicji. Jego wejście do gry jest obliczone na postępujący kryzys w PO" - ocenia publicysta "Gościa Niedzielnego" Mariusz Majewski. Program Nowoczesn.pl to dla komentatora "mieszkanka wybuchowa".
Mariusz Majewski nie dał się porwać Nowoczesna.pl. Jak napisał na internetowej stronie "Gościa Niedzielnego", założyciele ugrupowania w "głównej mierze to ludzie, którzy na sztandary od dawna wyciągają wolny rynek, samemu karierę opierając o państwowe posady albo instytucje zależne od władzy politycznej".

"Dostrzegłem też takiego sympatyka Nowoczesnej PL, który wolny rynek i przedsiębiorczość postrzega jako możliwość wrogiego przejmowania innych firm" - podkreślił, choć nazwiska tej osoby nie podał.

Publicysta przyznaje, że założycielowi ugrupowania "Ryszardowi Petru trudno odmówić sprytu i politycznej intuicji". Zdecydował się na mocne wejście na scenę polityczną, widząc "postępujący kryzys w PO". Słabnąca Platforma to łakomy kąsek, bo można powalczyć o rozczarowanych wyborców tej partii.

Ale w samodzielność Petru i jego ugrupowania publicysta "Gościa Niedzielnego" nie wierzy.

Bo przewiduje, że przed jesiennymi wyborami wszystko skończy się wspólną listą do parlamentu. "I w ten sposób Nowoczesna.PL stanie się ciut bardziej Nowoczesną PO" - uważa Majewski.

"Petru to Kukiz dla inteligentów" - ocenia Michał Szułdrzyński>>>

Więcej o:
Komentarze (16)
"Od Nowoczesnej.PL do Nowoczesnej PO. Finałem inicjatywy Petru będzie wspólna lista z Platformą"
Zaloguj się
 • iha-iha-iha

  Oceniono 7 razy -5

  nowoczesna PO?
  dzisiaj otrzymałem decyzję o POdwyższeniu opłat za wywóz smieci - o 50% !!!!!

  to jest ta PO - POdnieść POdatki o 100% - niech ludzie POzdychają
  niech ta PO wreszcie POzdycha - będzie spokój

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 6 razy -4

  Banksterzy.pl
  Idealna partia dla posiadających kredyty :-)

 • junkamm

  Oceniono 10 razy -6

  ten cały petru to nic innego jak wcielenie donalda tuska niszczyciela polski i polaków . to ten petru doradzca tuska potajemnie oprowadził tą polske do korupcji i złodziejstwa do głodu i nedzy . jak śmie ten petru razem z tym niedołegą balcerowiczem zakładac parti by upokorzyc już do konca naród polski . co ten petru mysli ze zaisnieje w polskiej polityce? nie doczekanie jego . pamietamy co narobił tusk co zrobiła przez 8 lat platforma obywatelska ile nieszczesc rodzinych ile samobójstw z nedzy i głodu a cały ten petru to nic innego jak tusk i jego bandyckie podejscie do polityki . my polacy potrzebujemy wielkich zmian bez takich petrów balcerowiczów i innych starych złodzieji aferzystów co bogacą sie na biednych schorowanych . nie daj boże jakis tam petru bedzie w polskiej polityce . nie nie nie .pamietamy wypowiedzi tego petru to nam w piety weszło . ile zła i nienawisci . niech teraz zamknie sie ten petru i paszoł wont .juz polak nie jest głupi w koncu zrozumiał ile krzywd zrobił tusk razem z tym petru bo balcerowicz to już dno polityczne .naród polski nigdy im tego nie zapomni . już polak uodpornił sie na takich petru kopacz sikorskiego schetyne komorowskiego i wielu innych pozatym naród polski już nie jest podatny na ich obiecanki bez pokrycia . tagrze petru zwijaj manatki bo w polskiek polityce to morzesz tylko szkodzic i całemu narodowi polskiemu szczególnie dzieciom ludziom starszym schorowanych i wykluczonych przez rzad donalda tuska i kopaczową razem z tym petru balcerowiczem i komorowskim a paszli wont nie tym razem .

 • Wiesław Dębski

  Oceniono 10 razy -2

  Tak sie zachłystnołem formacjąPana Petru.Dziś już przejżałem na oczy.Petru to próba ratunku PO.Przecież ten facet latami bierze pieniądze budżetowe w radach nadzorczych.I to ma być odnowa dla Polski? Jestem załamany,nie ma na kogo głosować.Pozostaje Kukiz pod warunkiem,że Kukiz zaproponuje realny program uzdrawiający Polskę.NO i nie wejdzie w układy ze zdrajcą Kaczyńskim.

 • olecki11

  Oceniono 15 razy 5

  teraz syty pan petru będzie perswadował głodnym polakom jak żyć jak panisko za 1300 zł, to normalne, że szuka głupszych od siebie

 • gaudiko

  Oceniono 21 razy -5

  NowczesnaPl ma wystczajace poparcie aby samodzielnie wejść do sejmu. W założeniach jest to partia przedsiębiorczych patriotów i z takimi osobami spotkałem się na kongresie. Milo było spotkać inteligentne twarze mówiące tym samym języków co większość moich przyjaciół. Chciałby aby takie osoby były w sejmie. Mówiące o ideach, a nie typowym sejmowym językiem nienawiści.

 • doni72

  Oceniono 27 razy 9

  Tak PO powstalo na bazie zdychajacej UW,a "nowa"inicjatywa na kryzysie w PO.Wszystko sie robi zeby wszystko pozostalo w rodzinie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX