List Pawłowicz do Kukiza: "Teraz pan tchórzy? Bez pana nie damy rady!". A Kukiz w odpowiedzi odsyła do Wikipedii

W emocjonalnym liście Krystyna Pawłowicz oskarża Pawła Kukiza o tchórzostwo, bycie "słabą mimozą", "wycofywanie się do mamusi". Posłankę PiS oburzyła wypowiedź muzyka o tym, że nie chce tworzyć partii oraz dalej działać w polityce, jeśli uda się wprowadzić JOW-y.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Wybierzemy sobie własnych posłów z JOW-ów. Takich, którzy będą odpowiedzialni przed nami, a nie wodzami partyjnymi. (...) A jak to zrobimy, to mam w dupie tę politykę i wracam tylko i wyłącznie na scenę - powiedział Kukiz podczas koncertu w Jarocinie. Muzyk podkreślał, że nie zamierza tworzyć partii, tylko ruch obywatelski.

Te wypowiedzi wywołały oburzenie Pawłowicz, która najpierw skomentowała je na swojej stronie na Facebooku, a później opublikowała list do Kukiza. "Swymi infantylnymi fochami Pan Paweł Kukiz sam się wuautowuje (pisownia oryginalna)", czytamy w liście.

Posłanka PiS stwierdza, że Kukiz "wychodzi na niepoważnego grajka", a po wyborach "powietrze z dętki uciekło, P. Kukiz porzuca swych wyborców i wraca do muzyki".

Pawłowicz: "System już niszczy Dudę". I apeluje o pomoc Kukiza

"Właśnie teraz, gdy wygrał antysystemowy kandydat na prezydenta A. Duda, którego obecny system JUŻ niszczy, pojawiła się PRAWDZIWA, REALNA SZANSA, by Polskę zmienić (pisownia oryginalna)", czytamy we wpisie Pawłowicz. Posłanka stwierdza, że Kukiz - zamiast wykorzystać tę "szansę" - stchórzył.

"Nie wstydzi się Pan, nie boi, że będzie posądzony przez swój elektorat chcący SZEROKICH zmian, nie tylko jowów, że Pan ich OSZUKAŁ, a teraz jak słaba mimoza wycofuje się rakiem, 'do mamusi, do muzyki'?" - atakuje Pawłowicz.

http://wpolityce.pl/polityka/254683-do-pana-pawla-kukizaDo Pana Pawła Kukiza,Swymi infantylnymi fochami Pan Paweł...

Posted by Krystyna Pawłowicz on Tuesday, 2 June 2015


Posłanka PiS przyznaje, że "wiązała z Kukizem nadzieje", a teraz czuje się oszukana. Apeluje jednak, aby Kukiz się "nie poddawał" i "pomógł PiS dokończyć zmiany". "Bez PANA, bez Pana wyborców, których już Pan jakoś ideowo zorganizował, samo PIS Polski NIE zmieni! Czy Pan to rozumie!?", pyta Pawłowicz. "Czekamy na Pana w Sejmie!" - dodaje.

Kukiz kpi: Nawet w pani partii znajdzie się ktoś, kto wytłumaczy...

Muzyk odpowiedział na list na swoim profilu na Facebooku. "Kukiz to agent PO, który miał za zadanie odebranie PiS-owi elektoratu, rozanarchizowanie Państwa, a następnie porzucenie tegoż elektoratu. W zamian za to Schetyna obiecał Kukizowi umorzenie kredytu (we frankach)", ironizował niedawny kandydat na prezydenta.

Polecił także posłance Pawłowicz przeczytać o Akcji Wyborczej Solidarność. "Jeśli będzie miała Pani problem ze zrozumieniem, to z całą pewnością znajdzie Pani nawet w swojej partii ludzi, którzy Pani wytłumaczą", dodał.

Pani Krystyno... Sprawa jest przecież banalnie prosta: Kukiz to agent PO, który miał za zadanie odebranie PiS-owi...

Posted by Paweł Kukiz on Tuesday, 2 June 2015


Korwin-Mikke krytykuje pomysł JOW-ów

Także poseł do Parlamentu Europejskiego Janusz Korwin-Mikke zwrócił się dziś do Kukiza w nagraniu opublikowanym na serwisie YouTube.com. Europarlamentarzysta ponownie krytykował pomysł wprowadzenia JOW-ów w wyborach do Sejmu.

- Jak zacznie się kampania przed referendum, to wyjdzie na jaw, co oznaczają JOW-y i zostanie to po prostu ośmieszone - powiedział Korwin-Mikke. - Kukiz musi zrozumieć trudność sytuacji, do której dojdzie przed referendum. Wszystkie autorytety będą przeciwko niemu - dodał.Polityk stwierdził, że "nie jest prawdą", że samo wprowadzenie JOW-ów jest zmianą systemu. Korwin-Mikke dodał, że "partia nastawia się na samodzielny start" do Sejmu i tworzy swoje listy do parlamentu, niezależnie od ruchu Kukiza.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (543)
List Pawłowicz do Kukiza: "Teraz pan tchórzy? Bez pana nie damy rady!". A Kukiz w odpowiedzi odsyła do Wikipedii
Zaloguj się
 • hoa-hong

  0

  Eeehhh jak widać ktos kto tak mocno siedzi swpich wielkim tyłkiem w polityce nie może pojąc że ludzie NIE POTRZEBUJĄ partii, bo jest to scheda po komuniźmie(przynajmniej w formie uprawianej w Polsce) i nie mają nic wspólnego z demokracją.
  Kukiz ma tutaj racje wprowadzić dobrą zmianę i nie angażować się zabardzo bo polityka psuje człowieka, takiej osobie wydaje się że znaczy coś więcej i nikt nie może jej ruszyc a to nie prawda.

 • ksuse

  Oceniono 1 raz 1

  W PiSie już myśleli, że Kukiz będzie z nimi jeździł na kolejne miesięcznice, chodził po instrukcje do prezesa i ciągnął z Macierewiczem temat brzozy.

 • kmicic-1-1

  Oceniono 1 raz 1

  P Krysiu batem h......a jak nie chce słuchać hej.

 • razb1947

  0

  Czy Kukiz jest agentem PO ?

 • razb1947

  0

  Czy Kukiz jest sprzedawczykiem i chce swoich wyborców sprzedać za długi jakie posiada we frankach ?

 • jerzy.n19

  Oceniono 1 raz 1

  Nareszcie mogę Wam powiedzieć, prawicowe matoły:
  Ja se ne boim. Ja mam raka!
  Szkoda mi tylko córki, ale ona już nieźle zna norweski. Z niemieckim i angielskim też sobie da radę, więc możecie już ten skansen katolicki w Polsce organizować.
  Za sto lat może być to ciekawe zagadnienie dla historyków:
  Jak spory kraj europejski mógł samoistnie zniknąć z mapy świata, a naród rozpłynąć się w diasporę.
  Jak dobrze pójdzie, to za lat trzysta powstaną może "Protokoły Mędrców znad Wisły"?!

 • maxymus1

  Oceniono 3 razy -1

  Znowu cenzurujecie? Panie Michnik! No qrva mać!

 • maxymus1

  0

  Ja piszę do Pana Pawła Kukiza, proszę Pana jestem Pana elektoratem, zrobiłem fotkę jak skreślam krzyżyk koło Pana nazwiska, mogę to udowodnić, głosowałem na Pana nie dla JOW, bo mam przed oczami Stokłosę, hochsztaplera, który terroryzując Śmiłowo został iow-owym Senatorem, łapówkarz, ciekawe zresztą kto to zamiata tą sprawę , wszędzie jest korupacja! Bo korupcja była w samum Ministerstwie Finansów! Głosowałem na Pana, bo jest Pan uczciwym człowiekiem, bo głowę daję że nie wziął by Pan nigdy łapówki, ale nie zrobił by też nigdy tego Jarosław Kaczyński. Konkretnie Pan powiedział , że spuści SZAMBO, mówił Pan tak? Dlatego na Pana głosowałem. Proszę Pana, Pan jest mądrym człowiekiem, proszę pomyśleć co robić, bo szambo jest spuszczone do połowy tylko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX