Kidawa tłumaczy fatalne wyniki sondażowe PO. "Po porażce Komorowskiego wiedzieliśmy..."

Małgorzata Kidawa-Błońska tłumaczyła w Polskim Radiu fatalne wyniki sondażowe PO porażką wyborczą Bronisława Komorowskiego. - PO zdawała sobie sprawę, że po tych wyborach nasze notowania mogą spaść - mówiła. Rzeczniczka rządu siliła się na optymizm. - Od każdego wyniku można się odbić - stwierdziła.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasW najnowszym sondażu Millward Brown dla Faktów TVN Platforma Obywatelska uzyskała katastrofalne poparcie w wysokości 17 proc. Wyprzedziły ją PiS (25 proc.) i nieistniejące jeszcze ugrupowanie Pawła Kukiza (20 proc.).

"Sondaże pokazują duże emocje"

Małgorzata Kidawa-Błońska w Polskim Radiu tłumaczyła ten wynik przegranymi dla PO wyborami prezydenckimi. - Przegrana Bronisława Komorowskiego spowodowała, że sondaże pokazują duże emocje w społeczeństwie - stwierdziła rzeczniczka rządu.

Kidawa-Błońska podkreślała, że w sondażu ujęto partie, które w praktyce jeszcze nie istnieją (chodzi o projekty Pawła Kukiza i Ryszarda Petru). Zaznaczyła też, że w PO prowadzona jest "reorganizacja". Na dzisiejsze popołudnie planowane jest wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego PO, gdzie politycy mają rozmawiać m.in. o strategii przed wyborami parlamentarnymi i planach legislacyjnych. To będzie szczera rozmowa, a nie ścinanie głów - zapewniała dziennikarzy premier Ewa Kopacz.

"Gdybyśmy się oglądali na sondaże..."

- PO zdawała sobie sprawę, że po tych wyborach nasze notowania mogą spaść. Ale partia działa nie patrząc na notowania - mówiła Kidawa-Błońska. - Gdybyśmy się oglądali na sondaże, strach mógłby nas paraliżować - zaznaczyła. Pytana o to, czy pamięta tak słabe wyniki sondażowe PO, zaznaczyła że nie zapomniała początków partii. - Od każdego wyniku można się odbić - stwierdziła.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (312)
Kidawa tłumaczy fatalne wyniki sondażowe PO. "Po porażce Komorowskiego wiedzieliśmy..."
Zaloguj się
 • super_smaczny

  Oceniono 7 razy 1

  zaglosuje za PiS-em jesli wsadza do lochu Muche, Nowaka, Grabarczyka, Tuska, Kopacz i reszte PO :-)

 • keram01

  Oceniono 3 razy 3

  Od kiedy z bagna można się odbić ? No chyba że nadleci Petru i wyciągnie co nie których.

 • zbycholik

  Oceniono 3 razy 1

  Odbijecie się razem z PiS-em... W kruchcie... Razem z Glempem, Głódziem i Gądeckim...

 • antipasti60

  Oceniono 8 razy 6

  Panie marszałku, a jaki program tej partii?
  – Najprostszy z możliwych. Bić ku... i złodziei, mości hrabio.
  Opis: rozmowa hrabiego Skrzyńskiego z Piłsudskim na temat możliwości założenia przez Piłsudskiego partii politycznej.

 • japierdolik

  Oceniono 5 razy -1

  PO i Komorowski zostaną zapamiętani jako ci, którzy mając pełnie władzy nie zrobili kroku do przodu w celu zagwarantowania równi praw 6% populacji ludzi w Polsce. Będąc w związku uczuciowym, życiowym, dzieląc z kimś swoje życie lesbijka/gej nie ma prawa sformalizowanie tego związku. Nie trzeba być wybitnie inteligentnym by dostrzegać tu dyskruminacji. Danie gejom równych praw nie uszczupli ani w żaden sposób nie naruszy praw heteroseksualistom stanowiącym wiekszosc. A skoro tak, to psim obowiązkiem państwa jest wyjść na przeciw oczekiwaniom potężnej bo stanowiącej 4-6proc. populacji ludzi!! Tak ciięzko to zrozujmiec???

 • otec1

  Oceniono 14 razy 10

  Głupia ta Kidawa-Błońska. G...wno mnie obchodzi wynik komora. PO podzieli los UW przez totalne olanie społeczeństwa. Ja ani nikt z mojej pracy, ani nikt z rodziny, czyli razem circa z 2-3 tysiące osób nie zagłosuje na PO głównie za reformę emerytalną. Kazać pracować dłużej tym co i tak długo pracują, a zostawić przywileje innym (mundurówka, górnicy itp.) to zwykłe skur...stwo. Do tego jeszcze jak slyszę bezczelne wypowiedzi durnia szczurka wsadzonego na stołek ministra finansów to dostaję odruchów wymiotnych na wspomnienie PO.

 • a.k.traper

  Oceniono 1 raz -1

  Niestety ale kobiety zarówno w UW jak i PO mają kiepski ogląd polityki, w innych partiach także, powierzenie pani Kopacz Platformy było tylko podsumowaniem rejterady Tuska poganianego przez żonę, kobiety w większości nadają się do śpiewania i modlitw w kościele a nie do polityki.

 • 20portal

  Oceniono 3 razy -1

  Wyborcy w Polsce = ponad 70% obywateli RP nie przeczytało w ciagu ostatniego roku ANI JEDNEJ książki.
  Bardzo cenni wyborcy ... dla Jarosława Kaczyńskiego.
  Naród mamy ynteligentny i zmyślny.

 • hunter1111

  Oceniono 5 razy -3

  slaboscia po jest brak pokazania sukcesu jaki osiagnela polska jako panstwo pod jej rzadami,
  gdyby pisiaki mieli taki wyniki wszyscy by na wawelu lezeli

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX