W kampanii Duda mówił: Jestem otwarty. Po wyborach JOW-y dla PiS to "zły pomysł"

- Jesteśmy co do zasady przeciwni zarówno JOW-om, jak i odejściu od finansowania partii z budżetu. Uważamy, że te rozwiązania są złe i rodzą patologie - mówił w TOK FM poseł PiS Jacek Sasin. Ale Andrzej Duda w kampanii zapewniał, że jest otwarty na pomysł, który dał Pawłowi Kukizowi sukces. "Jestem otwarty na JOW-y" - deklarował po ogłoszeniu wyników pierwszej tury wyborów prezydenckich.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 

W jesiennym referendum dotyczącym m.in. jednomandatowych okręgów wyborczych i likwidacji finansowania partii politycznych z budżetu państwa PiS będzie głosowało na "nie".

Warto przypomnieć, że 10 maja kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda ciepło wypowiadał się o sztandarowym pomyśle Pawła Kukiza. "Jestem otwarty w sprawie np. jednomandatowych okręgów wyborczych, która dla niego jest tak ważna. Bo skoro uzyskał takie poparcie, to jest to ogromnie ważny temat do dyskusji" - deklarował dzisiejszy prezydent.

Więcej o:
Komentarze (32)
W kampanii Duda mówił: Jestem otwarty. Po wyborach JOW-y dla PiS to "zły pomysł"
Zaloguj się
 • razb1947

  0

  JOWy tylko zabetonuje te stare układy polityczne które są teraz.

 • kor102

  Oceniono 2 razy 0

  Jestem otwarty. Po wyborach JOW-y dla PiS to "zły pomysł"
  ---------
  A gdzie tu jest jakaś sprzeczność. Mam inne zdanie, ale rozmawiam, ktoś kogoś przekona, lub nie. Ale na tym polega dialog.
  A nie bez czytania, tylko projekt do kosza.
  Za JOWami to był Bronek Maria, ale przegrał i walnął focha.

 • jdkonrad

  Oceniono 12 razy 12

  obniżenie wieku emerytalnego to zły pomysł..
  podniesienie pensji minimalnej to zły pomysł..
  podniesienie kwoty wolnej od podatku to zły pomysł..
  ale karanie za in-vitro to już dobry pomysł.
  takie deklaracje usłyszymy po wyborach do parlamentu!
  teraz piss nadal będzie obiecywał gruszki na wierzbie, bo muszą przecież wygrać wybory...

 • patriotaa

  Oceniono 4 razy -4

  w takim układzie podzie popracować nad całością a nie tylko wyrywkowo Ustawa ma obejmować jednocześnie kompleksowo czyli YOWY oraz podzialu wladzy wykonawczej i ustawodawczej YOWY nie mają racji bytu zacznie się anarxhia i bezład. Jeśli wprowadzić YOWY to należy rozsądnie uchwalić podział władzy chociażby wziąść wzów z USA.Prezydent ma władzę wykonawczą i tworzy rząd a oba parlamenty pracują nad ustawami tak jak w USA Prezydennt chce wysłac wojska na interwencje a oba parlamenty analizują i wyrażają zgodę lub nie
  W takim układzie ma sens okręgow jednomandatowych wykluczając jakiekolwiek listy partyjne. Pan kowalski w swoim okręgu dostał najwięcej glosow t on jest zwycięzcą w tym okręgu i go w sejmie czy senacie reprezentuje a nie jak kombinuje PO nibt YOWY a też i listy partyjne na ktorej jest 10 ciu partyjnych i może być tak tyych 19 ciu razem uzyskają pięć głosow od pana kowalskiego i ten na liście partyjnej pierwszy ma być niby zwyciązcą PARANOJA To właśnie szykuje w tej chwili parlament PO + PSL i o tym móqił Pan Duda bu nie wprowadzać na szybko i bez przemyślenia udiotycznych ustaw.

 • judeosceptyk

  Oceniono 6 razy -6

  A Bronek realizuje JOW-y ? Nie ?
  A czemu ? Juz nagle zly pomysl ?

 • stachkaz47

  Oceniono 9 razy -1

  JOW-y to śmierć polityczna takich WODZÓW jak KACZYŃSKI I TUSK.
  Takich nieudakoli i ich popleczników --czopków doodbytniczych.

 • pysio62

  Oceniono 21 razy 15

  To jest jasne ze Duda nie dotrzyma zadnych obietnic, to taki typowy Pinokio co obieca wszystko wszystkim aby tylko wygrac. To nie zmienia jednak faktu, ze JOW-y nie sa wcale takim cudownym rozwiazanien dla naszej demokracji jak wielu mysli.

 • stellaney

  Oceniono 7 razy -5

  Czy pani Anna Siek potrafi słuchać ze zrozumieniem? Śmiem wątpić. Słyszałam w kampani i widze to w tym artykule, że Duda mówił, że nie jest przekonany w JOW, ale skoro dla tylu ludzi jest to ważne to jest gotów do rozmów. W odróżneiniu od Platformy, która arbitralnie uznaje że dobre jest to z czym się sama zgadza i w ogóle nie podejmuje dyskusji.
  Tak trudno to pojąć pani "redaktor"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX