Komentarze (275)
"Der Spiegel": Kaczyński nie powtórzy sukcesu Dudy, jest balastem dla własnej partii
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • ergosumek

  Oceniono 10 razy -4

  ""Der Spiegel": Kaczyński nie powtórzy sukcesu Dudy, jest balastem dla własnej partii"

  Zaczyna się opluwanie Kaczyńskiego przez Niemców, zwanych tez nazistami.
  Zaczniecie go znów nazywać kartoflem?

  "W sondażach Europa ma rekordowe poparcie. "
  Co on pie......?
  Jaka Europa, jakie poparcie?

 • oldthor

  Oceniono 3 razy -1

  "Die Tageszeitung" - Michnik, jeszcze raz będziesz spiskował z czerwonymi q.....mi przeciwko wybranemu prezydentowi, to możesz liczyć na odpowiedź

 • prawdziwy-moher

  Oceniono 9 razy -1

  Germańcy znowu próbują mieszać w Polsce.Przegrała niemiecka partia więc są wściekli.Polska powinna szkopów pogonić z Polski.I to wszystko.Gonić az do Berlina.

 • Mariusz Grabowski

  Oceniono 9 razy -3

  Kaczyński i jego partia nie jest żadną zmianą dla Polaki co najwyżej powrotem do starych "koszmarów". Prawdziwa zmiana to Nowoczesna.PL i jej należy dać szansę w najbliższych wyborach.

 • badziewiak66

  Oceniono 8 razy 4

  Strasznie się boją tego Kaczyńskiego. Na Halloween pewnie zrezygnują z dyni i będą wszędzie wieszać głowę Jarosława.

 • jaroslavhasek

  Oceniono 7 razy 1

  "...Kaczyński jest balastem już nie tylko dla krajów sąsiedzkich, ale także i dla własnej partii", twierdzi komentator "Spiegla"." Przede wszystkim jest balastem dla Polski.

 • bog43

  Oceniono 3 razy 1

  dotychczas wybierałem PO ale buk mi świadkiem , że czekam na coś lepszego , dlaczego ?
  -- PIS to dno w każdym calu , nawet nie komentuję .
  -- SLD to dalej w 80 % komuna , niezdolna do tworzenia , specjaliści od rozdawania tego
  co inni zarobili .
  -- PSL to cwane kmiotki ( poza Stanisławem Żelichowskim ) , " Żywią i Bronią " ale
  wyłącznie siebie
  -- reszta to wicie i sami rozumicie .

 • Mariusz Grabowski

  Oceniono 4 razy -2

  Kaczyński i jego partia nie jest żadną zmianą dla Polski tylko powrotem do starych "koszmarów". Dlatego należy dać szansę NowoczesnejPL. To prawdziwa zmiana dla tego kraju.

 • piotr110660

  0

  Busha ha, Kaczyński zostanie Premierem i wsadzić di więzienia - on jest faszystów - funkcjonariuszy ABW, którzy inwigilacji Lecha Kaczyńskiego

 • terra777

  Oceniono 3 razy 3

  QUIZ GAZETY WYBORCZEJ
  Zgadnij kto w tym roku podłoży głos do epokowego animowanego filmu produkcji mołdawskiej pt "Fajansiarskie niedźwiadki" Głos podłoży:
  a.Paul Ricoeur
  b.Tomasz Karolak
  c. Leonardo da Vinci

 • Oceniono 8 razy 0

  DO dragon52 ile CI płacą za wklejanie tego g*wna? Wlicz obietnice PO albo podniesione podatki i zabrane zniżki trollu. Shamefejd dzis napisał na takich sku...*yny więc już wiesz kim dla niego jesteś ;)

 • kolektywnie

  Oceniono 3 razy 1

  Gdyby PO zrealizowało swoje obietnice wyborcze to PIS miałby poparcje jak SLD.Sami drogie robaczki zgotowaliście sobie taki los,a teraz lament że to już koniec świata.Weżcie kilka głębokich wdechów i poczekajcie na ocenę kilka miesięcy.

  Osobiście miałem nadzieję że ktoś z poza parlamentu zostanie wybrany na prezydenta .Największą obecnie zaletą A.Dudy jest to że nie jest z PO.Ktoś wreszcie szanownej władzy będzie patrzył na łapki a nie tylko podpisywał wszystko jak leci.

  Niemcy sa mecenasem D.Tuska i spółki więc nie dziwi ich krytyczna opinia.Na ich miejscu nie popadałbym w histerię bo PIS jest bardziej lewicowy niż SLD.AntyUE to oni są tylko w kraju a ktoś podpisał i ratyfikował traktat lizboński.

  Mam nadzieję że P.Kukiz i Korwin wejda do parlamentu i POPIS będzie zmuszony zawiązać z nimi koalicje.Tylko w takiej konfiguracji widzę szansę na reformy kraju(podatki,emerytury,deregulacja,sądownictwo,obniżanie kosztów administracji itp.).

  P.S.PIS używając nomenklatury niemieckiej jest narodowo-socjalistyczny a nie narodowo-konserwatywny.

  Wszystkie frakcje parlamentarne to konsumencji konfitur które marzą o tym aby być u żłobu lub tego żłobu bronić.

 • terra777

  Oceniono 3 razy 1

  QUIZ GAZETY WYBORCZEJ:
  Podaj jedynego sprawcę horrendalnie niskich zarobków w Polsce. Takich na poziomie 5 złotych na godzinę.Sprawcą jest:
  a. Jarosław Kaczyński
  b. Richard Avedon
  c, Otto von Braun

 • jlesniewska1

  Oceniono 8 razy 4

  Kaczyński to zwrot Polski o 360 % i cofnięcie rozwoju o 10 lat taka prawda.

 • szach-mat0

  Oceniono 5 razy 1

  @szach-mat0
  Najwyraźniej nie chcesz ustosunkować się do aktualnych proporcji wyborczych. Przypominam więc : PIS 36%, Kukiz 28%, PO 20 %. I w tym procentowym układzie sił należy rozważać proporcje w Sejmie.
  Twój wywód przypomina artykuł napisany jakieś 6 miesięcy temu. Jest już nieaktualny.

  szach-mat0
  @domektomek
  Ustosunkuje się.

  PiS 36, Kuliz 28, PO 20% - zgadza się. To wybory prezydenckie, 50% wyborców to młodzież.
  Wybory parlamentarne. Kukiz zabiera wam cały elektorat. PiS pozostaje przy żelaznym elektoracie 28-32%. Stare śpiochy PO może się w październiku obudzą. PO zawsze miała 3-5% wyższe notowania od PiS. "Plankton" nie zagłosuje na PiS. Dalej sam kalkuluj.

 • czytakczynie12

  Oceniono 5 razy 1

  Pani kanclerz Niemiec rządzi swoim krajem już tyle lat. Polacy lubią mocne wrażenia. Zmienili prezydenta, ale czy to była zmiana na lepsze, zważywszy na poglądy nowej głowy Państwa np. na temat Smoleńska czy na jego wypowiedzi podczas wieców PiS. Poza tym to był pomysł pana prezesa by ten pan Duda był kandydatem na prezydenta. Czasem stabilizacja z poprawkami błędów jest lepsza niż zmiana. PiS i zmiana. No tak PiS to wielka zmiana. Pan Macierewicz i pan Kaczyński robią różnicę.

 • kptk

  Oceniono 8 razy 0

  Gdyby Pis przeprosił za kaczyńskiego, za smoleńsk a później za kłamstwa smoleńskie, za pękniętą na pół Polskę, za oszczerstwa, za znieważenie wszystkich instytucji Państwa Polskiego... to może, może...
  Ale wpierw sam zbierze - skoro prezydenta RP nazywają świnią (Hitler tak nazywał swoich przeciwników politycznych) to to już tak zostanie dla motłochu: Duda też jest świnią i każdy następny. Mleko się rozlało. Pis w rządzie to też będą "złodzieje przy korytach". Przeproście chamy na kolanach - tak jak Wolski nakazuje, tylko nie sobie.

 • jami100

  Oceniono 3 razy 3

  No wlaśnie. Ciekawe, co taki balast moze zrobić aby nadal przewodzić. Być moze nawet zniszczy swojego prezydenta. Gotów byłym sie założyć, ze ma na niego jaieś haki. Taka jest bowiem jego metoda.

 • szach-mat0

  Oceniono 6 razy 2

  "Zadaniem Dudy było obiecywać wszystkie dobrodziejstwa Ziemi"

  Duda - pisze Schuller - wyciągnięty został "z kapelusza" przez Jarosława Kaczyńskiego, co było chwytem praktykowanym przez niego wiele razy.

  "Kaczyński, którego żywiołem jest zacięta walka przeciwko wszystkim możliwym wrogom narodu - Niemcom, Rosjanom, liberałom i gejom, gdy zbliżają się wybory, wycofuje się z pierwszej linii i robi miejsce innym, którzy nie tak bardzo straszą wyborców" - analizuje publicysta.

  Zadaniem Dudy było "uśmiechać się i obiecywać Polakom wszystkie dobrodziejstwa Ziemi - od wyższych dodatków na dziecko, poprzez obniżenie wieku emerytalnego, aż do dentysty w każdej szkole" - tłumaczy Schuller.

  Nic dodać, nić ująć, Duda wieku emerytalnego nie obniży, zastosował manewr socjologiczny, każdy może odejść na emeryturę w wieku 65 lat - ale już nie powiedział, że obowiązujący wiek emerytalny to dalej 67 lat, by pobierać ją w 100%. Cieciu, dobrze wiedziałem, że nie obniżysz wieku emerytalnego. Zabieg na szóstkęęęęę !!!!!

 • kapitan_popczyk

  Oceniono 6 razy 2

  PiS tak czy inaczej będzie miał 30-35% bo to stały elektorat. PO zostanie podzielone na 3, miedzy Kukiza i jakaś śmieszną NowoczesnaPRL.
  Kaczyński wie, że więcej nie zdobędzie więc nie ma po co się teraz ukrywać, ale to mu wystarczy do sprawowania rządów.

 • bonifacyp

  Oceniono 4 razy 2

  Z nowym prezydentem Polska wstanie na nogi tak jak Rosja podniosła się z kolan po zajęciu Krymu ( i wnet padnie na ryj!)

 • terra777

  Oceniono 6 razy 4

  QUIZ GAZETY WYBORCZEJ:
  Padaj głównego sprawcę gospodarczej zapaści Polski w tym 1 bln długu.
  Czy będzie to:
  a. Jarosław Kaczyński
  b.Peggy Guggenheim
  c.Ferdynand Magellan

 • stefan_prokurator

  Oceniono 4 razy -2

  "bodora73
  Ponoć mottem przewodnim kampanii wyborczej PiS bedzie hasło "módl sie i pracuj a pójdziesz goły do nieba",

  Ponoć mottem przewodnim kampanii wyborczej POjebanej ma być: "POjebało Was Polacy żeby na nas POjebów głosować?”

 • tychik1

  Oceniono 7 razy 1

  Na POcieszenie spigiel wam jest potrzebny, czy to na specjalne prośby "prezydenta" ciotka Angela zmobilizowała? Powinna jeszcze wysłać specbrygadę "autorytetów" do POklepywania po plecach, i czesania sierści na waszych karkach!
  Nie ma(nie było) bardziej proeuropejskch polityków jak właśnie że, św p. LK, prezes JK, Prezydent Duda , w końcu nawet nasz Ojciec Dyrektor!
  Przypomnę tylko wam choćby taki przykład że to właśnie rząd PiSu wprowadził Polskę do stefy Shegen! Różnica między nami a wami jest taka że PiS ( i szeroko pojęta opozycja),chcą wejśc do Europy na dwóch nogach, a wy POpaprańcy na czterech łapach! Niemcy są naszym partnerem a nie "panem"! I JEST TO PRZEPAŚĆ MIĘDZY NAMI JUŻ NIE DO POGODZENIA , MYŚLĘ ŻĘ DLA OBYDWU STRON!
  No i prezes wyraźnie powiedział że wcale nie musi być premierem, podobnie jak nie musiał zostać prezydentem, po mimo tego że Jego wedza i doświadczenie są nieocenione!
  Czy wiecie PO i okolice, że jesteście już coraz bardziej żałośni! ?

 • terra777

  Oceniono 3 razy 1

  Co wolicie: CHWDPO czy HWDPO?

 • dziadzioniunio

  Oceniono 10 razy -2

  "BBBBBBBBBBBBUUUUUUUUUUUU Jaki straszny ten Kaczor!!! Niemce mówią, że straszny, to wstawmy jeszcze jego zdjęcie ze straszną miną, to te matoły zagłosują na PO, albo PO BiS z Petru na czele". Tak wyglądają kolegia w Gazecie Wyborczej:))))))))))))))))))))

 • domektomek

  Oceniono 6 razy -2

  Najwyraźniej zwolennicy PO ocknęli się po wyborczym szoku , gdyż ujadają dalej.
  Artykuł jest napisany jakby na zamówienie PO i daleko mu do bezstronności.
  Dziwne, że autor nie dostrzega licznych przekrętów PO o których aż huczy w Polsce, gdyż one właśnie zaważyły o zwycięstwie Dudy.

 • szach-mat0

  Oceniono 8 razy 4

  SILNI KACZYŃSCY.

  „Prof. Klaus Bachmann podkreśla, że wbrew temu, co twierdził Jarosław Kaczyński i jego zwolennicy, rządy jego partii nie były aż tak uciążliwe dla rządów w Berlinie.
  W latach 2005-2007 bracia Kaczyńscy pokazali, że cechuje ich kompleks niższości, który kompensują przez demonstracyjną buńczuczność i ciągle podkreślenie, jacy oni są twardzi i nieustępliwi.

  Jednak kiedy zaczynają się prawdziwe negocjacje i Kaczyńscy zostają sam na sam z osobami, z którymi wcześniej deklarowali walkę, szybko miękną i podpisują prawie wszystko, co im się podsuwa, mówi prof. Bachmann i na poparcie swojej tezy opisuje okoliczności, jakie towarzyszyły podpisaniu Traktatu Lizbońskiego.

  Wtedy PiS natychmiast wycofał się z własnej propozycji (tak zwanego pierwiastka) na szczycie w Brukseli - mówi prof. Bachmann.”

 • mireczekb

  Oceniono 8 razy -2

  Niemcy, nie łudźcie się, Kaczyński i Duda to nie Tusk, oni nie będą łasić się do waszej Merkel, przy okazji zdradzając interesy własnego kraju, za co za jakiś czas były już wtedy król Europy, odpowie sądownie w Polsce.

 • szach-mat0

  Oceniono 6 razy 6

  To może Polskę spotkać po raz drugi;

  Dwa dni po przegranych wyborach premier wydał zarządzenie o niszczeniu dokumentów przez ABW. Może to być sposób na pozbycie się dowodów nielegalnych operacji służb specjalnych.

  Pismo mówi, jak ABW ma kwalifikować, przechowywać i niszczyć zarówno jej własne dokumenty, jak i te, które do Agencji wpłynęły np. od CBA, z którym ABW współpracuje.
  Zasadniczo wszystko ma być przechowywane co najmniej 50 lat.

  Wyłom premier zrobił tylko dla tzw. dokumentów legalizacyjnych, czyli fałszowanych, by ukryć tożsamość funkcjonariuszy przy konkretnej akcji. Dzięki zarządzeniu premiera mogą być one niszczone na bieżąco, praktycznie bez śladu.

  Premier, zezwalając na niszczenie dokumentów legalizacyjnych, przekroczył swoje uprawnienia, twierdzi w pisemnej analizie ekspert sejmowej komisji służb specjalnych. Ani w ustawie o ABW, ani w ustawie o archiwach państwowych nie ma bowiem takiej delegacji.
  Według eksperta zarządzenie może pomóc w zatarciu śladów nielegalnych działań służb. Również takich, o których publicznie nie wiadomo.

  Dziennik „Polska” donosi, że „posłowie PO, PSL i SLD obawiają się, że nowe przepisy mogą zostać wykorzystane do niszczenia dokumentów, które świadczyłyby o łamaniu prawa przez ABW”. Chodzi głównie o nielegalne podsłuchy, które ABW miała zakładać m.in. dziennikarzom.
  Trzeba zniszczyć dokumenty, które być może nie powinny ujrzeć światła dziennego. Mogą to być na przykład dowody na to, że poprzednia władza, naginając albo omijając prawo, podsłuchiwała osoby z opozycji lub dziennikarzy.

  Politycy Platformy Obywatelskiej zapowiadają, że wkrótce po objęciu władzy sprawdzą, które akta zostały zniszczone na mocy zarządzenia premiera. – Premier Kaczyński powinien powstrzymywać się od wydawania takich decyzji w ostatnich dniach urzędowania.

  Lenistwo Tuska spowodowało, że dziś Jaro śmieje się z niego po kątach.

 • jerzysm42

  Oceniono 5 razy 1

  Przypuszczam, że Polska będzie rządził Kukiz, chyba że Świrosław rzuci ludowi jakiegoś premiera technicznego.
  Gliński, albo w porozumieniu z Millerem, M. Ogórek.

 • stefan_prokurator

  Oceniono 5 razy -1

  "lob1
  pan kaczynski nie jest powaznym politykiem,juz sam jego usmiech mowi wszystko.to jest mały napoleonek chory na władze."

  Przypuszczam że POgardliwego dla wyborców “uśmiechu” chyżego ruja” nigdy nie widziałeś.

 • obambo3

  Oceniono 11 razy 1

  Jak Niemcy pisza o nim źle to znaczy że Kaczyński dobry człowiek, jakby pisali dobrze to by było źle...

 • konfuziussagt

  Oceniono 3 razy -1

  Swoja droga Niemcy sie Prezesowi narazili.

  Pewnie rozwaza juz przymkniecie zachodniej granicy
  i zakazy wstepu dla niemieckich politykow i mediow.

  Jako ze prawdziwych przyjaciol poznajemy w biedzie
  okaze sie ze tak na prawde moze liczyc na zrozumienie i wsparcie
  tylko na wschodzie: u Putina i Lukaszenki.

  Zreszta Putin
  poprzez swe Kolumny Dywersyjno-Propagandowe
  a moze nawet tajne sluzby
  juz wyciagnal pomocna dlon.

 • ad2009

  Oceniono 3 razy 1

  Dla Pisowcow opinia Puhla w Spieglu to jak slowa hegemona na temat wasala...

 • bodora73

  Oceniono 6 razy 2

  Ponoć mottem przewodnim kampanii wyborczej PiS bedzie hasło "módl sie i pracuj a pójdziesz goły do nieba"

 • szach-mat0

  Oceniono 2 razy 0

  Od utraty władzy w 2007 roku Prawo i Sprawiedliwość ma jedną ogromną wadę podkreślaną przez analityków tak niechętnych tej partii jak i jej życzliwych: niską zdolność koalicyjną. Jest to efekt decyzji podjętych jeszcze w okresie, gdy PiS sprawowało władzę.

  Otóż w odróżnieniu od PO, PiS nigdy nie budowało swojego wizerunku, jako „partii dla wszystkich” a w oparciu o konkretna wizję, którą albo można kupić w całości albo w całości odrzucić. Ta wizja pcha partię Jarosława Kaczyńskiego w kierunku prawej ściany. A przy okazji partia ta traci masę bardzo wartościowych polityków środka, którzy produkują ten, tak bardzo potrzebny potencjał koalicyjny.

  Rezultat?
  PO wygra nawet, kiedy przegra. Bo z PO w koalicję wejdzie (poza PiSem) każdy. Zostanie spisana umowa i pacta sunt servanda zostanie dotrzymana. Sprawy sporne zostaną wyciszone w interesie sprawnego podziału władzy i konfitur.

  Polityka.
  PiS nie posiada obszaru kompromisów. Trudno w zasadzie wskazać, które ministerstwo mógłby oddać koalicjantowi. Na każdy resort ma, bowiem własny nieco utopijny narodowo-socjalny koncept. Nieco tylko brakuje kompetentnych administratorów, którzy ów koncept byliby w stanie wykonać. Jest za to przekazywana miedzy wierszami zapowiedź krwawej rekonkwisty IV RP. Mamy, więc gwarantowany roczny paraliż aparatu urzędniczego. I to przy założeniu ze następcy będą kompetentni. Ci jednak, którzy pamiętają 2005 wiedza, że już wtedy bywało o takich trudno.

  Problemem PiSu nie jest ani Tusk ani Kopacz. Problemem tej partii od zawsze jest ona sama. Dość potężna by krytykować, zbyt odjechana od rzeczywistości by rządzić.

  Póki, co to wystarcza. Ale na jak długo?

 • yaicarz

  Oceniono 4 razy 4

  Uważam, że pan Puhl kłamie i obraża "wielkiego sratega, geniusza Mazowsza" ;-). Ale my się nie damy zmanipulować, my wiemy że "Pan Premier Kaczyński jest młodym, wysokim, niebieskookim blondynem" i nikt nam nie wmówi, że jest inaczej!. Tak uważamy i będziemy się tego konsekwentnie trzymać! ;-). Alleluja i do przodu, Wodzu prowadź !

 • almagus

  Oceniono 3 razy -3

  już nie kaczka, za orła jest dudek!

 • konfuziussagt

  Oceniono 6 razy 2

  To jak kiedys marzenia o NSDAP i III RZESZY bez Hitlera.

  PiS to przedluzene reki,
  a nawet dokladnie wlasne ramie Prezesa.
  Nie po to tyle lat rozrabial i swinil, zeby ukrasc Ksiezyc tj. WLADZE,
  zeby cofnac sie lub dac sie wyeliminowac
  jak juz WLADZE zaczal w rece czuc .

  Tylko determinacja zagrozonych przez niego
  rowna jego determinacji
  daje szanse ratunku przed dyktatura i katastrofa narodowa.

 • szach-mat0

  Oceniono 8 razy 2

  Jak opuścić Żyłę Złota:

  Kaczyński i jego współpracownicy utworzyli fundację i kilka spółek, które uwłaszczyły się na majątku państwowym i gminnym. Ten majątek jest dziś bazą potęgi finansowej PiS.

  PiS jest jedyną partią w Polsce, która dysponuje potężnym zapleczem gospodarczym. Poprzez swych działaczy kontroluje kilka spółek i majątek wartości ponad 100 mln zł. Inne partie - to przy PiS ubodzy krewni.

  Największym koszmarem zawodowego polityka w Polsce jest utrata mandatu lub stanowiska państwowego, zapewniającego stałe, wysokie dochody. Jeśli partia przegrywa, wielu byłych posłów i urzędników zaczyna szukać posady. Pukają do drzwi innych partii, ubiegają się o stanowiska w państwowych spółkach i urzędach lub po prostu znajdują nową pracę.

  Politykom z kręgu Kaczyńskiego zgromadzony majątek pozwala przetrwać chude lata. W konkurencji z innymi partiami to ogromna przewaga.
  Tylko brać przykład i ich uczciwości.

 • szach-mat0

  Oceniono 6 razy 0

  Judzić może dalej !!!!!

  Publiczna modlitwa to popis obłudy.(Ew. Mateusza 6:3-9, Biblia Tysiąclecia)

 • szach-mat0

  Oceniono 8 razy 2

  To partyjny magnat, niezatapialny;

  Dom prezesa na warszawskim Żoliborzu jest otoczony z każdej strony. Od przodu i od tyłu pilnują go ochroniarze z agencji Grom Group (to na nich PiS wydało 3,4 mln zł). Z kolei po obu stronach posesji Jarosława Kaczyńskiego ulokowała się zaprzyjaźniona spółka Srebrna.

  "W domu po lewej Srebrna przez lata prowadziła swoje biuro rachunkowe. Także tu przez długi czas mieściła się siedziba firmy Rejtan, która prowadzi internetową księgarnię "Gazety Polskiej". Wynajem tego 120-metrowego domu z biznesowego punktu widzenia to szaleństwo. Srebrna jest właścicielem dwóch budynków w centrum Warszawy. A domy przy Mickiewicza są drogie, gorzej skomunikowane i na dodatek leżą w zalewowej części miasta", pisze tygodnik.

  To nie wszystkie wydatki partii, którym dziwią się dziennikarze tygodnika. Około 6 tysięcy złotych miesięcznie PiS przelewało spółce Rejtan. Za co? Według Ryszarda Gitis, prezesa Rejtana, a prywatnie teścia Tomasza Sakiewicza, PiS prenumerowało dla swoich posłów miesięcznik "Nowe Państwo". Ale za te środki można było kupić aż 490 rocznych abonamentów "Nowego Państwa", a posłowie, z którymi rozmawiał tygodnik, twierdzą, że żadnej prenumeraty tego pisma nie dostawali.

 • cookies9

  Oceniono 11 razy 5

  Kaczyński jest balastem nie tylko dla PiS - jest balastem dla współczesnej Polski...
  już jutro powinien przejść na emeryturę i dać odpocząć Polakom od siebie...spie*** dziadu:-)

 • szach-mat0

  Oceniono 8 razy 0

  Kto go w Polsce ruszy ?

  PiS wyciąg ze statutu

  ART. 15. PREZES PIS
  1. Prezes PiS jest najwyższą władzą wykonawczą PiS.
  W trakcie trwania kadencji Rada Polityczna może wybrać pełniącego obowiązki Prezesa PiS na okres do trzech miesięcy spośród Wiceprezesów PiS w przypadku, gdy Prezes PiS:
  a) zrezygnował z funkcji albo utracił lub zawiesił członkostwo
  w PiS,
  b) czasowo utracił możliwość sprawowania funkcji.

 • krzywelustro

  Oceniono 44 razy 36

  Wygląda na to, że kluczem do sukcesu Dudy jest jednoznaczne i wyraziste odcięcie się od Kaczyńskiego (zarówno w słownej deklaracji, jak i w konkretnych działaniach) i całej jego kapiącej wazeliną świty.

  W najbliższym czasie przewiduję wykrwawiającą wojnę wewnętrzną w PiS-ie, potem serię spektakularnych dezercji, a w końcu osamotniony, śmieszny, zblazowany i rozgoryczony prezes nie mogący się pogodzić z wylądowaniem na śmietniku historii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX