Komentarze (562)
Duda o Lechu Kaczyńskim, frekwencji, pracy PKW. I apel do rządu: Nie dokonujcie zmian... [CAŁE PRZEMÓWIENIE]
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Marek Kałuszka

  Oceniono 11 razy -9

  Te łaaajdaki nawet w Teleekspresie nie wspomnieli ani słowem o prezydencie Dudzie. Tylko tak dalej POmiotła, a spuścimy was na jesieni jak to g..

 • banwit

  Oceniono 8 razy 4

  Już się upił władzą?

 • stevanek

  Oceniono 4 razy 2

  Coś dudusiowi się pomieszało.Rząd ma czekać na kogo?Obiecało się brednie wybrali ciebie "pewni"wierni,mierni to sobie teraz z nimi gadaj.Pierwsza wizyta dudusia "dudabusem" w Brukseli,do rządowego nie wsiądzie bo się z strachu załatwi.

 • andrezam

  Oceniono 4 razy 2

  Ta jedność społeczeństwa wyraża się zapewne w przywilejach emerytalnych, immunitetowych i innych korzyściach osiąganych przez zwierzęta równiejsze. To jest podstawa systemu. Nic nie zmieniać. Jeszcze dobrze nie usiadł a już upomina i nakazuje. Czego dotyczy okres przejściowy? Prezydent w tym kraju tylko żyrandola pilnuje przecież. Jemu pomyliły się kraje to Polska nie Ameryka.

 • borsuk07

  Oceniono 5 razy -1

  rząd ma świetną okazję zrobić na złość Panu Dudzie i wprowadzić szybką ścieżką ustawową minimalne wynagrodzenie za 1 godz. pracy w wysokości 12,50 zł brutto.
  Ale czy maja tyle pomyślunku i nie będą się bać pracodawców ?

 • diver77

  Oceniono 9 razy 3

  "wielkiego prezydenta Rzeczypospolitej, prof. Lecha Kaczyńskiego" ...zaczyna się klasyczna PiSowska retoryka i propaganda...

 • dynac

  Oceniono 8 razy 2

  Dupa puszcza gazy.

 • 150_w_kapeluszu

  Oceniono 8 razy 6

  No to macie wyborcy Dudy, jeszcze nie jest Prezydentem a Jarosław już buduje totalną dyktaturę
  "- Nie wiem, kto będzie premierem, ale wiem jedno. Kimkolwiek będzie ta osoba, musi złożyć Andrzejowi Dudzie dymisję z podpisem i bez daty - dodawał."

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 6 razy 4

  Jak jest takim fanem Irasiada, to pewnie jak on będzie meldował prezesowi wykonanie zadania i wisiał na telefonie do i od prezesa. Sztuka pt. "Duda jest samodzielny" w ten czy inny sposób zejdzie z afisza najdalej w październiku. Maciorę już wydobyli spod korca.

 • dorik2

  Oceniono 9 razy 5

  Duda wygrał o półtora procent i PiS ogłasza historyczny triumf. Gdyby Komorowski wygrał o półtora procent, wg PiS-u wybory byłyby sfałszowane.

 • napohybel.live

  Oceniono 8 razy 4

  Dlaczego PiS daje powody aby tym marnym prezydenciną ciągle pogardzano.
  Przecież wiemy, że to sługus Żydów i braciszka. Mościcki żydowską lożę wywałił z Polski, a Lesiu ją ściągnął na powrót. Nie pozwolił na ekshumację zwłok w Jedwabnem, przyznał Żydom 65 mld. dol. odszkodowań, wybudował drugie muzeum Żydów. I ja takiego człowieka mam czcić, może za współudział w "zamachu smoleńskim".
  Wyglądam na antysemitę.......ale taka jest prawda. Dla Ojczyzny nic nie zrobił. NIC.

 • bora5

  Oceniono 10 razy 6

  jeszcze nie rządzą a już sPISkują , hydra wyłazi z dziury.

 • dynac

  Oceniono 12 razy 8

  Dupa jest wielka.

 • sclavus

  Oceniono 8 razy 6

  ... a gdzież to on się pałętał, kiedy PiS, po dwóch latach rządów, podłożył "parlamentarną świnię" swoim następcom???
  I to dosłownym rzutem na taśmę...
  ***
  może dlatego prosi???

 • kczyna

  Oceniono 8 razy 4

  "budować wspólnotę, opierać ją na kapitale społecznym, który musi wynikać z jedności."
  Jeden naród, jedna partia, jeden wódz.

 • bergwrc

  Oceniono 12 razy -6

  שיחות לישראל ללא הגבלה $7
  שיחות לישראל ללא הגבלה $7
  דברו ללא הגבלה עם ישראל ב-$7 בחודש הצטרפו היום וקבלו קו 03 במתנה!
  Przetłumaczę wam reklamę powyżej szmondaki : Izrael za 7 dolarów bez ograniczeń. Rozmawiaj z Izraelem za 7 dolarów bez ograniczeń, dołącz już dziś, aby otrzymać 3 linie w prezencie. Jak wam Duda nie pasuje to proszę wyjechać, ale wcześniej proszę dzwonić. Ja nie wyjadę choć mogę, bo Polska to moja ojczyzna, a nie Pana Michnika. Szkojech

 • kertog123

  Oceniono 8 razy 6

  Już widać z zapowiedzi jaki to bedzie prezydent - bedzie wszystko blokował, bedzie jak kaczynskie, wpychał sie na wszystkie spotkania EU, gdzie tylko bedzie mógł bedzie sie starał wepchnąć i coś popsuć. Czyli minimum 5 lat na hamulcu ręcznym mamy zapewnione. A jak wygra PIS jesienią to nam dopiero zafundują zmiany ustrojowe. Wyborcom PIS się nie dziwię ale to pozostałem 20% głosujące na DUDĘ jeszcze zapłacze nad swoją głupotą

 • majster_mundek

  Oceniono 9 razy -7

  Jednoczesna nieobecność na uroczystym wręczeniu Andrzejowi Dudzie potwierdzenia wyboru na prezydenta Bronisława Komorowskiego oraz marszalków Sejmu Radosława Sikorskiego i Senatu Bogdana Borusewicza to jednoznaczny sygnał.

  Zwłaszcza w połączeniu ze znaczącym gestem Sikorskiego, który, nie kryjąc nawet złośliwości, wygasił Dudzie mandat eurodeputowanego natychmiast po ogłoszeniu jego wyboru, właściwie nawet na oficjalne ogłoszenie nie czekając - co w praktyce oznacza nie tylko pozbawienie Dudy pensji, ale przede wszystkim wyrzucenie na bruk z dnia na dzień kilkunastu osób z jego europarlamentarnego staffu i poważny problem likwidacji w dwa dni biura (wyobrażam sobie, jak na to polskie piekiełko patrzą ludzie z Parlamentu Europejskiego). Przypomnijmy, że prawo stanowi iż marszałek wygasza mandat w chwili wyboru LUB objęcia funkcji, i że mandat posła Bronisława Komorowskiego wygaszony został w miesiąc po ogłoszeniu jego wyboru.

  Co ten sygnał oznacza? Kilka rzeczy. Najmniej ważna - to po prostu całkowity brak klasy nominatów PO. Prezydent Kwaśniewski nie posunął sie do zbojkotowania analogicznej uroczystości w wypadku śp. Lecha Kaczyńskiego, mimo wszystkiego, co ich dzieliło. Wspomniani panowie mieli tak zwany psi obowiązek być dziś w Wilanowie, tym bardziej, że, jak wszyscy wiemy, niewiele więcej mają do roboty. Demonstracyjnie okazując Andrzejowi Dudzie lekceważenie, okazują sie - mówiąc językiem Sikorskiego - moralnymi karłami. Ze złości, że wygrał "nie ich" kandydat, jak już nie mogą temu przeszkodzić, przynajmniej naplują mu na buty.

  Samemu Dudzie to nie zaszkodzi, ale dając wyraz swej małości, były prezydent i marszałkowie robią dokladnie to, o co cały agit-prop jeszcze niedawno oskarżał gromko (i niebezpodstawnie) Jarosława Kaczyńskiego: w imię swych fobii i jakichś tam małostkowych urazów z czasów, gdy byli podkomendnymi prezesa PiS delegitymizują demokratycznie wybraną władzę, demolując państwo i traktując je jak swój prywatny folwark, a nie dobro wspólne.

  Polszczyzna zna, niestety, bardzo dobrze właściwe określenie takiej postawy: warcholstwo.

  Co ważniejsze, to sygnał, iż taka będzie w najbliższych miesiącach polityka PO. Najwyraźniej nie zamierza ona przyjąć do wiadomości tego, co jej wyborcy powiedzieli. Z jednej strony, politycy PO brną śmieszne wypieranie faktów, powtarzając, że wcale nie przegrali, że tylko o 1,5 procent (te półtora procent powtórzyło po szalonym Stefanie kilku jeszcze peowców - to niesamowite, ale jeśli oni nie potrafią nawet odjąć 48,5 od 51,5 to nic dziwnego, że tak nas zadłużyli), że to przez internetowy hejt, wiochę, roszczeniowo nastawionych gó...arzy, zorganizowane bojówki, które krzyczały "komoruski", słowem - że to się po prostu nie liczy. A z drugiej strony już na całego wraca propaganda, jaką pamiętamy z lat 2007 - 2010. To nie nasz, to "ich" prezydent, nie spełnił swych obietnic, nie liczy się...

  "A więc wojna". Pierwsze miesiące urzędowania upłyną Dudzie w jazgocie kociej muzyki różnych lisów, olbrychskich i "szkieł kontaktowych", przy nieustającej obstruklcji i złośliwościach PO, zabieraniu samolotu, korzystaniu z każdej okazji, by zrobić prezydentowi na złość i w miarę możliwości mu zaszkodzić. Bez oglądania się na dobro państwa.

  To nie jakaś założona strategia - to instynkt. Agresja, nienawiść, spotęgowana frustracją po spuszczonym przez wyborców laniu, którego ptrzyczyn "elity" nie są w stanie przyjąć do wiadomości ani nawet zrozumieć, to jedyne, co spaja dziś PO i jej zaplecze, poza przysłowiowym korytem. Nie potrafią się powstrzymać od okazywania jej.

  by RAZ

 • tad-tad

  Oceniono 4 razy 4

  Ogłosił Teraz K....a my. już mam dość.

 • tad-tad

  Oceniono 8 razy 4

  Coś popieprzył elekt, teraz nie ma żadnego okresu przejściowego, prezydentem będzie dopiero od 6 sierpnia,i tu Pan Prezydent Komorowski, wykazał dużo taktu, mówiąc że nie będzie , poza administrowaniem, podejmował decyzji. A domaganie się przez tego ,,,,,,,,. od rządu , żeby poprzestał na braniu wypłat, to zwykła granda, nie kandydowałeś ,,,,,, na premiera wiec milcz, Wybrali , buca , i zarozumialca, jeszcze nic nie może , a już pokazuje swoje ,,,,,. , pomniki buduje,i rządzi , a może rządzić u siebie w domu, jak mu pozwolą. Nie lubię go .

 • gomelsky66

  Oceniono 7 razy 5

  Duda już zaczął umacniać IVRP WOLSKĘ. Jak tylko wyrok na Kamińskiego będzie utrzymany to zaraz ułaskawienie.Nie przez przypadek dzisiaj łaził Kamiński do kamer w Wilanowie a przecież to czołowy siepacz IV RP WOLSKI.

 • bergwrc

  Oceniono 6 razy -2

  Czytam wasze komentarze i zaczynam rozumieć o co chodziło Panu Komorowskiemu, gdy obiecywał zgodę i bezpieczeństwo. Tyle w was nienawiści, a wasze komentarze to tylko dowód na zakłamanie tych co odeszli i wasze

 • 3.praktyk

  Oceniono 10 razy 6

  Żal oddawać POLSKI w takie ręce.

 • puzonik48

  Oceniono 9 razy 9

  Przy LK dojrzewał i uczył się chamstwa ?Bo to nie kto inny tylko LK wręczał nominację na premiera Tuskowi prawie w kuluarach pałacowych :(( Na razie władzę sprawuje rząd wybrany w demokratycznych wyborach !

 • grajag

  Oceniono 6 razy 6

  Śliczne przemówienie ale istotne jest to "w miarę możliwości" może się okazać, że te możliwości będą słabiutkie :)

 • Grzegorz Smigiel

  Oceniono 8 razy 8

  Jak tu szanować figuranta i pajaca,bo prezydent.Choćbym chciał,nie umiem-to niedołęga,jak Zimny Lech,na pasku kleru i Ciepłego Lecha

 • napohybel.live

  Oceniono 8 razy 6

  Jesteś politycznym trupem dla milionów Normalnych, Zwykłych Polaków, to wśród tych Normalnych znajdują się wybitne umysłowe osobistości, już o nich pisałem.

  Zebrałeś "sowiecki" elektorat, młodzi ludzie zamienili się w wiernych komsomolców i pionierów. Już narzucasz wolę rządowi, do czego nie masz durniu prawa.
  Niedługo wzniecicie rebelię pomnikowo-kaczyńską.
  Już widzę wiece i pochody ciemnego ludu, zgromadzonych pod berłem polskęzbawa.

  Nie masz żadnych żadnych szans być prezydentem wszystkich Polaków, będziesz kukłą na dworze Jarosława - tak mości DUDACZYŃSKI, BĘDZIESZ KUKŁĄ.

 • space_lord

  Oceniono 10 razy 10

  polacy to bardzo glupi narod

 • cookies9

  Oceniono 10 razy 10

  Czarny dzień polskiej demokracji...niewyobrażalne,że Polska Wschodnia wybrała na prezydenta ultranacjonalistę. IV RP powraca...

 • k-marian51

  Oceniono 14 razy 14

  Szanowni dziennikarze. Dudzie wręczono oficjalne zaświadczenie PKW, że został wybrany na prezydenta RP. Oficjalnie w dniu 6 sierpnia złoży ślubowanie przed Zgromadzeniem Narodowym. A do tego czasu będzie prezydentem elektem. Kto tego nie rozumie jest zwykłym gamoniem. A Duda już pokazuje pisowską twarzyczke. Najpierw pomnik bo to najważniejsze. Uczcić najgorszego w dziejach RP prezydenta, którego jedyną zasługą było to, że zginął tragicznie. Sprofanowano przy tej okazji Wawel (bo nawet kardynała 1000-lecia Wyszyńskiego nie uznano za godnego miejsca na Wawelu) . Ot jakież to polskie.

 • prawyczerwcowy

  Oceniono 10 razy -8

  Tłumaczę słowa Dudy wprost: chodzi o wszelkie myki ze skracaniem kadencji organów wybieranych przez Sejm, Senat i Prezydenta, tak aby nie było przypadków, że przyczyny zdrowotne nie pozwalają wykonywać obowiązków Prezesowi NBP, a po złożeniu rezygnacji po tygodniu przyjmie nominację na nową kadencję, bo cudownie ozdrowiał.

 • observanto

  Oceniono 14 razy -12

  Czy teraz popaprańce dotarło już do Waszych małych rozumków, dlaczego Wasz przaśny Prezydent przegrał!
  Duda, człowiek skromny, mądry, z kulturą, przerastający intelektem Bronisława o lata świetlne!

 • mar7811

  Oceniono 14 razy -8

  Jedziecie po Dudzie a czy ktoś z was zadał sobie trud, żeby dowiedzieć się dlaczego prezydent musi o takie rzeczy apelować? "Sejm tej kadencji wybierze 5 nowych sędziów,
  choć powinien powołać 3, a następny - 2, bo takie są terminy zakończenia kadencji poszczególnych sędziów." telewizjarepublika.pl/pawlowicz-duda-wygra-a-sikorski-bedzie-prezydentem,20161.html wpolityce.pl/polityka/246242-moze-sie-skonczyc-tak-ze-wygral-duda-a-prezydentem-i-pierwsza-dama-beda-sikorscy-prof-pawlowicz-o-nowej-ustawie-dotyczacej-tk-nasz-wywiad do linku dodajcie

 • sacco

  Oceniono 16 razy -10

  Duda mówił pięknie. Kula śniegowa toczy się coraz szybciej i szybciej. W dzisiekszym sondażu dla Newsweeka PO spadło na trzecią pozycję po PIS i potencjalnej partoo Kukiza. To zabawne, że PO przegrywa z ruchem społecznynm, który jeszcze formalnie nie istnieje...

 • jslonko

  Oceniono 12 razy 6

  a czy przyszła starozakonna Pani Prezydentowa nie uwiera poczucia smaku zatwardziałych pisokatolików?

 • kuba1884

  Oceniono 11 razy -3

  Wy tu o d... Maryni a nikt się nie zastanawia o jakie zmiany chodzi. Nowy projekt ustawy o Trybunale Konstytucyjnym przepchnięty w ekspresowym tempie przez PO zakłada możliwość odwołania prezydenta z bliżej nie określonych przyczyn. Jeżeli Sejm zgłosi do Trybunału wątpliwości co do pełnienia prezydentury przez Dudę to Trybunał będzie go mógł odwołać.

 • marini2

  Oceniono 11 razy -7

  widzę że tu wszyscy funkcyjni działacze peło na forum. Pozdrowienia. Zawsze parę złoty się przyda na weekend, czy już obcięli wam stawki bo na wybory dla PO jesienne zbierają buahahaahaahah

 • kasiagadasia

  Oceniono 11 razy 9

  ten facet juz pokazal kim jest,jak smie dyktowac Sejmowi co ma robic??? Wystarczy zreszta posluchac jak kiepsko sie wyslawia, wystarczy spojrzec na zadowolona gebusie z plastiku.Tak plastusiu jestes jeszcze tylko elektem i geba w kubel. Rozpacz.Czarno widze przyszlosc Polski.

 • observatorx

  Oceniono 16 razy 14

  Zero klasy. Pisowski gentleman zaprosil kobiete Kopaczowa na swoja uroczystosc i ja obraza. Arogancko sugeruje ze juz jest albo za chwile zacznie byc zupelnie niepowazna jako polityk. Nakazuje jej sie uspokoic i zachowywac z godnoscia. Najlepiej zeby nic nie robila bo tylko moze wszystko popsuc. Co za bucostwo. Jesli chcial zeby cos takiego zostalo powiedziane to na pewno nie w tym momencie i nie on osobiscie.

 • ordon61

  Oceniono 10 razy 8

  Coś Panu Elektowi podło na umysł. Rząd funkcjonuje do odwołania i powołania następnego. Prezydent również wykonuje swoje obowiązki do czasu zaprzysiężenia elekta. Zapowiada się ciekawe pięć lat.

 • palo_ma1

  Oceniono 6 razy 4

  Czego oni jeszcze nie wymyślą.
  Prezydent szantażujący premiera papierem z dymisją, władza prezydenta nad sejmem...
  Widzę to czarno, tylko nie wiem, czy właściwie nie biało, kto to pojmie...

 • jm2105

  Oceniono 8 razy 4

  Ciekawe kto mu podsunoł te dudy smalone - jeszcze nie zaczoł a już się ośmiesza

 • stop_bredniom

  Oceniono 5 razy 5

  Jeżeli chce służyć narodowi to niech wykuje na blachę tą część Konstytucji RP która mówi że naród ma jedynie dwóch reprezentantów, mianowicie Sejm i Senat które mając mandat od obywateli decydują o wszystkim. Konstytucja nic nie mówi o tym że strategiczne decyzje dla państwa mają być przywilejem prezydenta RP, bo chociaż wybrany z woli narodu, nie ma mandatu by prezentować wolę narodu.

 • socrates11

  Oceniono 4 razy -2

  Dzisiejszy sondaż Newsweeka!!! Na Listę Kukiza zdecydowałoby się zagłosować 25 proc. respondentów, co oznacza zepchnięcie PO na trzecie miejsce (20 proc.) – wynika z sondażu pracowni Estymator dla „Newsweeka”.

 • e-komentarz

  Oceniono 10 razy 10

  "Polska jest jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek Unii Europejskiej. GUS poinformował wcześniej we wstępnym szacunku, że w I kw. 2015 r. PKB Polski wzrósł realnie o 3,6 proc. licząc w ujęciu rocznym"
  h ttp://tvn24bis.pl/z-kraju,74/szczurek-polska-jedna-z-najszybciej-rozwijajacych-sie-gospodarek-ue,546908.html
  - - -
  Czy, do cholery, nie szkoda tego psuć oddając ster tym którzy potrafią tylko obiecywać ?

 • marini2

  Oceniono 6 razy -6

  i znowu hejt panowie fotoreporterzy z wybiórczej. Mam wrażenie że poszliście na uroczystość żeby zrobić jakieś zdjęcie poniżające Dudę. Wstyd, takimi tanimi sztuczkami się posługiwać.
  Tfu łże dziennikarstwo.

 • big_gadu

  Oceniono 9 razy 9

  To jest Prezydent wybrany przez pomyłkę !
  Czyje to słowa ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX