Biedroń odmówił przyznania nagród pracownikom wodociągów. Bo miasto musi oszczędzać. "Jak wszyscy, to wszyscy"

Prezydent Słupska Robert Biedroń nie zatwierdził wniosku o przyznanie wysokich nagród pracownikom miejskiej spółki wodociągowej - 48 tys. zł dla prezesa i łącznie pół miliona dla załogi. - Takie gratyfikacje to przesada - tłumaczy.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Robert Biedroń dostał do rozpatrzenia wniosek rady nadzorczej miejskiej spółki Wodociągi Słupsk. - Nie podpiszę go, takie gratyfikacje to przesada - powiedział w rozmowie z Radiem Gdańsk. - Mam bardzo dobre zdanie o wodociągach i kadrze zarządzającej tą miejską spółką - podkreślił. - Ale uważam, że w obecnej sytuacji miasta i wdrożonych planach oszczędnościowych nie jest zasadne przyznawanie tak wysokich nagród - wyjaśnił.

Możliwe zmniejszenie

Biedroń nie zdecydował jeszcze, czy nagrody zostaną zupełnie zlikwidowane, czy może tylko zmniejszone. Decyzję ma podjąć do końca maja. Jak pisze Radio Gdańsk, słupskie wodociągi są jedną z najlepiej zarządzanych w Polsce spółek tego typu. W ostatnich latach udało się zrealizować duży projekt wodno-kanalizacyjny, spajający sieć w Słupsku i okolicach.

"Jak wszyscy, to wszyscy", napisał prezydent Słupska na Facebooku. "Polityka zaciskania pasa nie może obejmować tylko mieszkańców".

Jak wszyscy to wszyscy - polityka zaciskania pasa nie może obejmować tylko mieszkańców.

Posted by Robert Biedroń on Wednesday, May 27, 2015
Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (621)
Biedroń odmówił przyznania nagród pracownikom wodociągów. Bo miasto musi oszczędzać. "Jak wszyscy, to wszyscy"
Zaloguj się
 • agnieszka222222

  0

  można by go sklonować :D i do każdego miasta na prezydenta :D

 • Andy Chojecki

  0

  Brawo panie Biedron. Ja naprawde uwazam ze pan powinien starac sie o fotel Prezydenta naszego kraju. Wszystko co pan mowi czy robi ma sens. Nie robi pan pustych miliardowych obietnic jak Prezydent Duda, ktory jak sie nie wywiaze z obietnic rzucanych na lewo i prawo, to go "zjedza".

 • jkredman

  Oceniono 1 raz 1

  Słupskie Wodociągi należą do trzech samorządów - miasta Słupsk, gminy Słupsk i gminy Kobylnica, organem decyzyjnym jest 6 osobowa Rada Nadzorcza i to ona będzie akceptować wynagrodzenie prezesa i jego zastępcy,

 • wuetend

  Oceniono 4 razy 0

  Za Biedroniem najprawdopodobniej stoi całkiem pokaźny kapitał rozmaitych fundacji przyssanych do budzetu Komisji Europejskiej. Ja rozumiem, że zapiekłych lewaków nie da sie przekonać, ale prosze zdroworozsądkowców o nieuleganie tej płatnej propagandzie. Wygląda to na najdłuższą w historii nowożytnej kampanii prezydenckiej. Tu jednak sily beda nierowne, bo media - nawet jeśli nie zostały kupione wprost - to będą sprzyjały pompowaniu wizerunku kandydata w obawie o homofobię, wstecznictwo, rasizm i co tam jeszcze.

  Podsumujmy: Robert Biedroń wszedł do polityki i zbyt wiele tam nie zdziałał. Nie ukończywszy kadencji parlamentarnej (jakoś nikt w mediach tego nie zauważył), przeskoczył sobie na stanowisko prezydenta - będąc otwarcie i twardo wspierany w mediach - polskich i zagranicznych. I co teraz? Istny serial:
  - odc. 1 Biedroń uśmiechnięty na rowerze
  - odc. 2 Biedroń tnie zarobki prezesom miejskich spółek
  - odc. 3 Biedroń udziela ślubów i marzy o własnym
  - odc. 4 Biedron odkrywa kanał porno w TV poprzednika
  - odc. 5 Biedron nie chce byc zadny prezydentem, bo uklada dach w szkole
  - odc. 6 Biedroń na sesji foto
  - odc. 7 Biedroń w TV śniadaniowej,
  - odc. 8 Biedroń w wywiadzie dla Wyborczej
  - odc. 9 Biedroń obcina pensje dyrektorom!
  - odc. 10 Biedronia Prezydentem chce Fejsbuk oraz forum wyborczej..

  Ale wy nadal wolicie dawac się nabierać, prawda?

 • grudziaz

  Oceniono 1 raz 1

  Kolejnym krokiem powinna być rezygnacja z pensji samego Biedronia, to by dopiero pofrunął w sondażach!

 • ela3s

  0

  jestem pod wrażeniem....

 • bodzio.c

  Oceniono 2 razy 2

  Co za fantastyczny kraj! Wystarczy nie dać komuś premii, "dyskretnie" nagłośnić w mediach i jest się bohaterem narodowym nominowanym na prezydenta kraju. Dobrze że Bredzisław o tym nie wiedział!

 • a.k.traper

  Oceniono 1 raz 1

  Prowadząc firmę dostaję zapłatę za kontrakt, premią bywają dla mnie prace dodatkowe i dalsze zlecenia, czasem wpadnie opracowanie ekstra ale to też włożona praca.
  Z tego państwo pobiera haracz w postaci podatku w niczym mi nie pomagając i nieczego nie ułatwiając, więc nie rozumiem różnych premii, trzynastek i innych obrywów na posadkach budżetowych czy samorządowych, nie słyszałem też o ukaraniu za niegospodarność i uszczupleniu prywatnego majątku za to, gdybym ja nie wykonał w czasie i byle jak odczułbym to natychmiast ze skutkiem w przyszłości.
  Dlatego też wszelkie urzędy i związkowcy nienawidzą biznesu, zbyt proste kryteria, oceny i finanse.

 • janiu46

  Oceniono 3 razy 3

  Biedroń oszczędza pijąc wodę z kranu.Po odmowie przyznania nagród Wodociągom Słupsk zapewne będzie się bał napić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX