Jerzy Zelnik przeprasza za swoją wypowiedź o in vitro: Zabrakło tam jednego słowa...

- Ostatnio rodzą się liczne dzieciaki z tego in vitro, koszmarnie chore, połamane - takie "mądrości" opowiadał niedawno w TVN24 Jerzy Zelnik, aktor zaangażowany w kampanię prezydencką Andrzeja Dudy. Teraz - w rozmowie z Radiem ZET - przeprasza. Nazywa sprawę nieporozumieniem, bo - jak twierdzi - zabrakło w jego wypowiedzi słowa "często".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

A chodzi o tę wypowiedź: "Ostatnio rodzą się liczne dzieciaki z tego in vitro, koszmarnie chore, połamane". Te słowa Jerzy Zelnik wypowiedział na antenie TVN24, proponował później innego typu metody, np. naprotechnologię (pochodzący z początku lat 90. sposób leczenia niepłodności, oparty na naturalnych metodach planowania rodziny). Jednak po fali krytyki za "bzdury", które publicznie wypowiadał, postanowił przeprosić."Biję się w pierś"

Z aktorem udało się skontaktować Radiu ZET. W rozmowie z radiostacją Zelnik podkreślił, że jedynie "próbował tłumaczyć ryzyko i zagrożenie przy in vitro". Dodał też, że "bije się w pierś".

Na tym jednak nie skończył. Zaczął za to mówić, że w jego pierwotnej wypowiedzi zabrakło po prostu słowa "często". "Naczytałem się ostatnio o wielu przypadkach dzieci z in vitro, które urodziły się z kalectwem. Sporo dzieci jest zdrowych, ale jest duży odsetek dzieci, które mają problemy. Stąd moje gwałtowne i niezręczne zdanie" - przyznał. - Błądzić jest rzeczą ludzką - powiedział Radiu ZET.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (330)
Jerzy Zelnik przeprasza za swoją wypowiedź o in vitro: Zabrakło tam jednego słowa...
Zaloguj się
 • es-q

  0

  jako niewierzący zadam pytanie oblatanym w temacie.
  Jak został poczęty ten z nazaretu?? przecież wasze biblie opisują, że nie normalnie, przez starego stolarza, więc jak? mógł być tylko inny chłop lub in vitro...Jaka jest prawda?

 • romek4805

  Oceniono 1 raz 1

  +żelnik jesteś zwykłym dupkiem powtażarz brednie które wypowiadają kościelni hipokryci powinieneś powiedzieć że rodzą się z bruzdami mam w rodzinie dwoje dzieci z invitro i muszę ci powiedzieć że w szkole są prymusami i niema obcji żebyś rozróżnił między dzieciakami urodzonym normalnie wstydzę się w takim mentem że jestem Polakiem to przez takich jak ty na świecie jesteśmy uznawani za niedouczonym narodem więc lepiej by było żebyś poszedł do kościoła położył się na podłodze i modlił się o zdrowie bo o rozum to już za puzino jesteś ochydny

 • antykle

  Oceniono 1 raz 1

  poyeb

 • jo_2811

  Oceniono 1 raz 1

  Ludzie o co to halo? Przecież Zelnik nie jest żadnym autorytetem. Nie bierzcie jego wypowiedzi na tapetę, bo on na to nie zasługuje. Zwykły, p...ony człowieczek.

 • jo_2811

  Oceniono 1 raz 1

  Z Bogiem

 • frania34

  Oceniono 1 raz 1

  Pan Zelnik aż "pachnie brzydko " HIPOKRYZJĄ, nadaje się na czasy kiedy to panowie z SB wypytywali się o kolegów,sąsiadów i pilnie notowali

 • m.malone

  Oceniono 1 raz 1

  Tu "bijesz się w pierś"" łachudro. A teraz koledzy aktorzy zbiją ci mordę

 • emeryt21

  Oceniono 1 raz 1

  Nie mam opinii na temat aktora-Zelnika, ale teraz mam opinie na temat bałwana-Zelnika....
  Dlaczego na starość niektórzy glupieja ?

 • wpyskgo

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Zelnik, gdyby pańska mamusia wiedziała, że dla takiego bydlaka będzie darła swoją p....dę to chlupnęła by to to kotom. O przepraszam panie Zelnik, za często mi się takie coś ciśnie na język. A bydło nie da się przeprosić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX