Komentarze (873)
Meller: Takich emocji nie było od 1989. Nie warto histeryzować, nic tragicznego się nie stało
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • nicolas80

  Oceniono 7 razy -1

  Każdy ma swoje poglądy i można się z nimi nie zgadzać ale powinno się szanować. Nie rozumiem tej histerii z powodu zwycięstwa AD. Wybraliśmy najmłodszego prezydenta w całej Europie. Ja jestem dumny z tego wyboru ponieważ teraz nie powinniśmy się już wstydzić za głowę państwa. Rzygać mi się chce jak słyszę te wałkowania i straszenie Kaczyńskim, Macierewiczem itp.to już było ludzie zmieńcie płyty mamy 2015 rok.

 • millbaxar

  Oceniono 7 razy 3

  Każda władza nabiera pewności siebie i arogancji, ale większej buty i tupetu od rządów PIS-u nie miał nikt.
  Meller nie chce pełnej władzy PIS? To trzeba było głosować na Komorowskiego, bo każdy zainteresowany wie, że sondaże wskazują na możliwą większość PIS-u w wyborach parlamentarnych. Jeśli prognozy się potwierdzą, będzie powtórka z rozrywki z czasów rządów Kaczyńskich. Niestabilnych, regresyjnych,ultra prawicowych, cynicznych, łamiących prawo na każdym kroku, janosikowych, nie ponoszących żadnej odpowiedzialności za swoje decyzje.
  Nikt świadomy politycznie nie ma złudzeń, że Duda jest jedynie pachołkiem Kaczyńskiego.PIS właśnie obsadził stanowisko prezydenckie przed jesiennymi wyborami, w razie wygranej gwarantując sobie gładkie podpisywanie wszelkich wymyślonych przez siebie ustaw. Argument, że Kaczyński nie może go odwołać nie świadczy o niczym. Tusk też nie mógł odwołać Komorowskiego. Sam Duda bez poparcia Kaczyńskiego i tak nie da sobie rady, gdyby chciał się ubiegać o reelekcję. Wyborów prezydenckich w tym kraju nie wygrywa się bez poparcia którejś z liczących się partii na scenie politycznej.
  Aha, i bardziej histerycznej reakcji na wyniki wyborów od reakcji Kaczyńskiego po przegranych wyborach prezydenckich w 2010 nie pamiętam. To on bełkotał od rzeczy o fałszowaniu wyborów....to było dla niego i jego środowiska zupełnie niepojęte, że mógł przegrać wybory prezydenckie. Dla nich jest to zresztą niepojęte przy wyborach na każdym szczeblu, które przegrywają. Co innego gdyby wygrał, wtedy o fałszowaniu nie byłoby mowy...
  Trudno o bardziej prymitywną retorykę od retoryki PIS-u. Trudno też o bardziej prymitywny elektorat od wsi i ludzi z wykształceniem podstawowym.
  Nawet gdyby Duda miał wygrać jednym głosem, to i tak mówiłoby się o demokratycznej większości, podczas gdy różnica poparcia dla obu kandydatów jest znikoma. Duda nigdy nie będzie prezydentem wszystkich Polaków, bo po drodze z nim jest raptem jakimś 8 milionom.

 • pajanko

  Oceniono 6 razy 2

  Niestety już dobre lata rozwoju i postępu dla Polski sie kończą... teraz jesienia Pis wygra i beda wszystkim rozdawac kase, idzie populizm, ciemnota i kłamstwo....jeszcze wszyscy pożałują !!!

 • bronimir

  Oceniono 8 razy 4

  Tylko Kukiz został tym kim był, czyli komediantem, nawet nie bardem.

 • bog43

  Oceniono 5 razy 3

  pewnie , że się nic nie stało , tylko frank przekroczył 4 . Szkoda tylko jeleni !

 • jur82

  Oceniono 4 razy 2

  Czego zabrakło Prezydentowi B.Komorowskiemu.Nie wolno było tolerować bojkotu i kreciej roboty PiS.Nie należało dopuścić do lekceważenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego przez J.Kaczyńskiego.Nie wolno było aprobować jawnego nawoływania z ambony do głosowania
  na partię polityczną.Trzeba było ukrócić warcholstwo polityczne przed pałacem prezydenckim.Rozgłośnia toruńska prowadziła obok działalności misyjnej działalność polityczną dla zmiany rządu i prezydenta co jak wiadomo jest wykroczeniem.Te zjednoczone siły klerykalno - polityczne sterowane przez partię polityczną zachwiały porządkiem konstytucyjnym Polski. Kpiny z Zielonej Wyspy były fałszowaniem dobrej gospodarki i zdrowego wzrostu gospodarczego .Dopuszczono do zniesławiania osiągnięć

 • waw-el

  Oceniono 7 razy -5

  Pelowska dziurawa lajba tonie....ratuj sie kto moze.... teraz czas na rabowanie resztek majatku narodowego.
  Meller przestan pieprzyc bez sensu.

 • bronimir

  Oceniono 3 razy 1

  Pogorszenia stosunków z Rosją bym się nie obawiał i tak są lodowate.
  Jeśli idzie o wysłanie broni i żołnierzy na Ukrainę, to tylko kwestia czasu, Siemoniuk to zrealizuje. Co do naszego wyjścia z UE to wszystko w rękach Anglii, PiS postąpi tak jak każe sojusznik.

 • sigm_0

  Oceniono 3 razy 3

  Ale Andrzej Duda jest pierwszym politykiem PiS, którego Jarosław Kaczyński nie może odwołać. I ciekawe co z tego wyniknie...
  chyba to ostatnie wybory Kaczyńskiego

 • krak15

  Oceniono 2 razy 2

  To nie jest wygrana Dudy, czy PiSu........ To jest bunt młodych przeciwko całej obecnej rzeczywistości.
  Bunty młodych występują cyklicznie..... zgodnie z cyklem maksimów plam na słońcu... przykładem tego były rewolty studenckie w Europie w 1968 roku (Francja, Niemcy, USA.... i Polska (wydarzenia marcowe)).
  Obecnie mamy bunty młodych pod nazwą "Occupy" w całym zachodnim świecie

  Podłożem tych buntów są emocjonalne nastroje w zbiorowej psychice..... rozum ma tu niewiele do powiedzenia.... główną przyczyną jest "opatrzenie" się twarzami polityków widocznych w mediach.... zarówno rządzących i opozycji... całego establishmentu.

  Przykładem takich buntów były rewolucje arabskie 2011 roku.... również zapoczątkowane przez młodzież internetową... głównie studentów.
  Młodzi są forpocztą wszelkich rewolucji, które wydarzają się cyklicznie zgodnie z rytmem maksimów plam na słońcu. Lata 1956, 1968-1970, 1980, 1989.... a wcześniej Rewolucja Francuska, Wiosna Ludów.... i wiele innych.

  Kukiz nie jest wyjątkiem... od kilku dni mamy Partię Razem... a młodzi poprą każdego, który OBIECA radykalną zmianę.... Korwina.... a nawet Dudę.... nieważny jest program i racjonalne myślenie.... liczą się wyłącznie emocje.

 • moskal28

  Oceniono 4 razy 2

  Andrzej Duda bedzie robil to co mu kaze Episkopat katolicki, to jest fundementalista religijny a tacy sa do wszystkiego zdolni,mowienie ze trzeba poczekac, jest czcem zyczeniem.Do dzisiaj siedza w wiezeniu niewinni ludzie, ktorych tam PiS wsadzil, tylko dla tego ze byli z innej partii, dzisiaj w Polsce jest to mozliwe i zaden prezydent nie kiwnie palcem. Duda obiecywal rzeczy ktorych konstytucyjnie nie jest w stanie zrealizowac, ale ciemny lud uwierzyl, to znaczy nie ma znaczenia, czy da sie obietnice chociaz w czesci spelnic, wazne ze ciemny lud lubi byc otumaniany i to nie ma nic z realna polityka nic zu tun.

 • mel-a56

  Oceniono 4 razy -2

  do rubo45 za komuny była większa demokracja niż dziś, a co do Dudy, należy dać mu szansę tak jak dostał Komorowski, przez 5-lat jej nie wykorzystał. Wiecznie straszył Pi-sem, a ostatnio Rosją. Nie dało się go już słuchać, to było do użygu. Czas na zmiany, bo obecny rząd już tak się rozpasał że nie zna umiaru.

 • Kamil K

  Oceniono 7 razy 3

  Wszyscy straszą Kaczyńskim, jakby to był wróg publiczny nr 1, seryjny morderca i gwałciciel, który przebywa na wolności i jest poszukiwany listem gończym!

 • almagus

  Oceniono 4 razy 2

  --Archtanioł stąpił na nią.
  Archaiczny, niepraktyczny.

  Boża subwencja.
  Wsparcie kościoła.
  Nakraść atencja.
  Wybór matoła.

  Dyma Duch Święty.
  Jego jestestwo.
  Z wiedzą wyklęty.
  Czyste kuriestwo!

  2015-05-26 almagus

 • Wadim Murski

  Oceniono 2 razy 2

  czuję takie obrzydzeni edo polityki i wyborów, że końmi mnie tam nie zaciągną

 • chrobry08

  Oceniono 5 razy 1

  Co...? Nic się nie stało...!!!??? A gdzie my teraz się podziejemy? Co będziemy robili? Z czego będziemy żyli? PISOWCY usuną nas ze wszystkich stołków! Prawda - przez osiem lat sprawowania władzy a przez ostatnie pięć lat - sprawowania władzy absolutnej - rozpaśliśmy się i zapomnieliśmy o ludziach z innych środowisk. Ostrzegał nas Niesiołowski przed taką sytuacja wielokrotnie. Dziś rozpacz i twierdzenie, że nic się nie stało... A przecież koalicjant PSL obsadził swoimi ludźmi wszystkie stanowiska w terenie jak również i PO. Dziś przyszła miotła i nas wymiecie... Dramat naszych członków i zwolenników jest wielki. Z całą pewnością, tysiące nas będzie musiało szukać pracy zagranicą. Bo przecież nie będziemy zakładali własnej działalności w takich warunkach prawnych jakie uchwaliliśmy!!! Pewnie, Bóg nas pokarał za naszą pychę i arogancję. Belka powiedział dziś - "trzeba było głosować za Komorowskim a nie na komedianta". Czy tak zachowuje się prezes NBP..? Chociaż mu się nie dziwię. W rezultacie straci pracę, za która pobiera około dziesięciu milionów złotych rocznie. Twierdzenie, że się nic nie stało, jest twierdzeniem fałszywym tak jak nasza koalicyjna działalność. Nie chcę straszyć, ale jesienią pewnie koalicyjnie "popłyniemy".

 • sebol19731

  Oceniono 4 razy 2

  czyżby pis rakiem wycofywał się z obietnic nowego prezydenta,nie możliwe oni są tacy słowni...

 • Kot Morski

  Oceniono 6 razy 4

  A co powiedział już Kamiński. Dla tych co udają że nie słyszeli przypomnę "teraz Niesiołowski będzie trząsł się ze strachu".

 • milton47

  Oceniono 4 razy 4

  Ludzie....... kury nadal jaja znoszą a krowy dają mleko...

 • veerappan

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Marcinie - wielkie dzięki za ten wywiad. Głos rozsądku w morzu powyborczej histerii.

 • sylwester51

  Oceniono 3 razy -1

  Prezydent ma znacznie ograniczone możliwości bez zgody parlamentu nic nie zrobi. Dowiemy się, że Duda czyli Pan Prezydent świadomie kłamał. Zadecydowało 51,5% to tyle w kwestii wyboru.
  Wybory parlamentarne bedzie ciekawie idą wielkie zmiany. Żadna ze starych partii już nie podskoczy oni teraz walą w gacie. To i tak bardzo długo rządzili ludzi dobrzy w destrukcji, żyjący styropianową historią czas na myślących do przodu. Najlepiej na zmianie wyszedł Tusk zrejterował na intratna posadkę ale jest prawie nikim bo prawie nic nie może. Zadrwił sam z siebie bo teraz sam pilnuje żyrandola.

 • Ada Par

  Oceniono 5 razy 5

  Naród można niestety zręcznie zmanipulować. Ale, że Pan Meller łyka ten kit? Tak, to jeszcze demokracja, ale przypominam, że J. Kaczyński już próbował zogniskować władzę. Najpierw brat prezydent, potem wygrane wybory, a potem obsadzanie wszelkich instytucji sługusami PiSu. Minister sprawiedliwości i prokurator w jednym Ziobro, śp Skrzypczak prezesem NBP, itd. Czyli nasza władza ustawodawcza i nasza władza wykonawcza. A potem, rozliczanie "komuny", szukanie spisków i korupcji, oraz wykańczanie konkurencji. Teraz może być podobnie, tylko na pierwszy plan wyjdzie załatwianie swojej prywaty. "najważniejsze" dla Polski okaże się ściąganie wraku tupolewa, udowadnianie zamachu, stawianie pomników, zemsta na PO i tym podobne. Potem klerykalizacja kraju, matura z religii, trochę rozdawnictwa, ze wspólnej kieszeni, no i jeszcze walka podjazdowa z UE, bo Polska to taki wielki kraj i wszystkich może mieć w doopie. Prosta droga do Greckiego wzorca, albo do węgierskiego.

 • avaco

  Oceniono 4 razy -4

  Komorowskiego poparły kobiety, ofiary głosują na swojego kata(emerytury po 67)

 • avaco

  Oceniono 2 razy 0

  I zstąpił Duch Twój i odmienił oblicze ziemi. Tej ziemi.

 • borsuk07

  Oceniono 4 razy -4

  takiego Prezydenta który podpisywał co PO kazało właśnie wyautowano !

 • phillys

  Oceniono 2 razy 2

  Ja się fanatyzmu nie boję, ja się boję że Czarna Mafia KK będzie decydować o mnie i moich dzieciach. Pierwsze kroki do Częstochowy ... jakiś znak ? No i czekam na realizację obietnic ... tych najbardziej niedorzecznych również

 • Oceniono 2 razy 2

  Zgadzam się, nie głosowałam na Dudę ale to teraz mój prezydent i daję mu kredyt zaufania, mam nadzieję, że dobrze go wykorzysta.

 • kkuurraa

  Oceniono 2 razy 2

  Jako lubiący piwo czuję się zdyskryminowany przez Mellera dla którego liczy się tylko dobre wino.

 • observanto

  Oceniono 7 razy -7

  Pomyśleć, że są w Polsce tacy, którzy oddali głos na Komorowskiego Bronisława!

 • cierniooczek

  Oceniono 3 razy -3

  Platforma już nabrała tyle wody że musi wyrzucić balast o nazwie Komorowski do morza. Czy zdąży wypompować wodę do października ? wątpie bo programu nie zmieni, nagle zauważy młodych jak Bronek ? a będą sztormy na morzu o nazwie"afery/kwity/haki - by utrzymać stanowisko i korytko" PO idzie na DNO...

 • wielebnyelvis

  Oceniono 6 razy 4

  Jeśli Duda na drugi dzień jedzie do Częstochowy a później na Wawel żeby oddać hołd "wybitnemu mężowi stanu" to facet dla mnie jest zwykłym przygłupem. Wszyscy pamiętamy śp. LK-to był prezydent niedojda a nie mąż stanu. Duda chce się na nim wzorować?

 • crxiak

  Oceniono 2 razy 0

  A co to, browar gorszy od winka? Nie znoszę wina :P

 • peterjk

  Oceniono 2 razy 2

  Warto zauwazyc, ze ojciec Mellera byl w rzadzie PIS (szef MSZ) i dopoki zyl nie bylo problemow, potem zastapila go Fotyga i sie zaczelo.

 • zraluk7

  Oceniono 5 razy 3

  Po otrzymaniu kluczy do jednego z 3 mln mieszkań spokojnie
  teraz czekam na realizację następnych obiecanek:
  1.Przywiezienie wraku ze Smoleńska który mam nadzieję zostanie
  przerobiony na medaliki w ramach walki z bezrobociem oraz
  doprowadzenie Władimirowicza w kajdanach przed oblicze
  trybunału pod przewodnictwem p.Antoniego.
  2.Cofnięcie reformy emerytalnej, a nawet mam cichą nadzieję
  że przywileje które zawdzięczamy PISowi jak np dla górników
  teraz obejmą wszystkich Polaków.
  3.Odebranie ruskim stoczni którą PIS sprzedał w 2007r i
  produkcja statków na potrzeby CCCP ruszy pełną parą.
  4.Spłacenie w ramach zadośćuczynienia rat mieszkaniowych
  we frankach (które wprowadził dobry rząd PISu w 2006 i
  które zły rzad PO stopniowo zlikwidował).
  5.Załatwienie, że siostra młodego chłopaka która pracuje za
  2000 PLN, kupi sobie mieszkanie i wszystkie jej problemy
  zostaną załatwione.
  6.Wyzerowanie bezrobocia i masowy powrót Polaków z UK na
  których już czeka praca przy budowie pomników Lecha
  Wielkiego i innych męczenników smoleńskich.
  7.Reaktywację chluby naszego przemysłu Fabryki Samochodów
  Osobowych na Żeraniu która wznowi produkcję Poloneza czym
  rzucimy na kolana takie potęgi jak Mercedes, BMW i Tojota.
  8.Pogonienie z Polski zagranicznych banków aby każdy Polak
  trzymał swoje polskie pieniądze w jedynie słusznych
  i patriotycznych SKOKach p.Senatora PIS .
  9.500 zł na każde dziecko co szczególnie przysłuży się w
  rodzinach patologicznych na zakup napojów procentowych i
  rozwiąże to problemy dochodów budżetu.
  10.Powrót Polski do 1-ej ligii europejskiej i tego, że teraz to UE,
  Rosja i USA będzie się kłaniać Polsce, a nie odwrotnie.
  11.Załatwienie tarczy antyrakietowej przy jednoczesnym wzroście
  miłości Rosjan do Polaków co objawi się tym że zaczną znowu
  objadać się polskimi jabłkami.

 • si-si2

  Oceniono 3 razy -3

  I znów manipulacja kolejnością wpisów ?

 • si-si2

  Oceniono 8 razy -8

  Kaczyński, jako pierwszy podjął próbę walki z łapownictwem, przekrętami, korupcyjnymi przetargami, skorumpowaną administracją, skorumpowaną prywatyzacją - słowem z totalną mafią. Dlatego jest permanentnie gnojony.

 • korcia2000

  Oceniono 5 razy 3

  Meller zapomniał dodać, że tę wojnę domową i nastroje politycznej histerii wywołuje właśnie PiS.

 • alfalfa

  Oceniono 2 razy -2

  Biorąc pod uwagę jak wiele głosów na Dudę było przeciw Komorowskiemu, ten popłoch i strach jest śmieszny i ewidentnie wywołany przez media. Czytając posty na forum można też zauważyć, że ofiarami mediów w większości są kobiety. Dlatego nie proponowałbym kieliszka ale zakupy. Kupcie sobie Panie coś ładnego i od razu Wam się humor poprawi.
  A.

 • observanto

  Oceniono 8 razy -2

  Pomyśleć, że są w Polsce ludzie, którzy oddali głos za Komorowskim Bronisławem!

 • pata.m

  Oceniono 6 razy 2

  O ile nas PIS nie wyprowadzi z UE, przetrwamy. Jeśli religia będzie w szkołach obowiązkowa - cieszę się, że mam gdzie z dziećmi wyjechać.

 • nikodem321

  Oceniono 4 razy 4

  Takich emocji nie było od 30 lat?

  Ktoś tu ma jakieś konfabulacje.

  Kaczyński z Maciarewiczem schowani do komórki pod schodami i między PO a PiS nie widać żadnej różnicy.

 • kuma1

  Oceniono 4 razy 2

  Mleko się rozlało i tego już nikt nie zmieni. Bieruta też przeżyliśmy .
  Problem w tym, że przez gierki polityków , judzenie i radykalne podziały wyborców ,zagrożona jest gospodarka i jej otoczenie a to fundament państwa oparty jest na ekonomii, zarządzaniu i organizacji a nie na politycznych gierkach. Jeżeli bierność i brak rozsądku ponownie górować będzie nad odpowiedzialnością to nie tylko ciemnogród a wszyscy znajdziemy się po pas w g.... wychodząc z niego przez następne dwa pokolenia.

 • judas1

  Oceniono 4 razy 4

  Ile ten Meller będzie jeszcze wisiał na głównej?
  Nie ma ciekawszych tematów?
  Artykuł sponsorowany?

 • Chris L

  Oceniono 8 razy -6

  Czytam te wpisy internautow i zastanawiam sie, czy zyję w tym samym kraju co oni. Nalezy zlozyc gratulacje p. Michnikowi. Dochował sie wiernych janczarow, ktorzy widzą tylko to, co ich guru widzi. A gw jakos nie zauwazala przez ostatnie 8 lat nieprawdopodobnej arogancji wladzy, ich bezczelnych afer, setek miliardow dlugu, ktory nalozyla na Polskę, utraty 2,5 mln mlodych (to prawie tyle ile Polska stracila w czasie wojny), zwasalizowania Polski i rozbrojenia (ponoc faktycznie mamy ok. 15 tys. zolnierzy zdolnych nas bronic, ale przeszlo 150 generalow, wiecej niz USA). Nie powiem, ze są to afery i zaniedbania typowe tylko dla Polski. Nie, ale nasze polozenie nie jest polozeniem Portugalii czy Wloch. Obok jest niedzwiedz, ktory zdaje sie byc coraz b. glody. Mamy doswiadczenia od 500 lat jak sie zachowuje, ale wolimy udawac, ze jest on wegetarianinem, bo tak uzaża Zachod... Meller, choc progresista, umie myslec krytycznie. Kto tu jeszcze to potrafii?

 • Anna Goro

  Oceniono 6 razy 4

  Każda władza deprawuje, a władza (prawie)całkowita (prezydent i premier) deprawuje podwójnie. Po 8 latach u władzy przyda się wietrzenie "salonów" bo "zmęczenie materiału" rządzących i ich oderwanie od rządzonych jest coraz większe...

 • ktos2014

  Oceniono 2 razy 2

  przestrzega reguł demokracji ? PIS coś się panu pomyliło
  a pan Duda ( nie nazwę go prezydentem póki co) czekamy na spełnienie obietnic byleby nie Szczerskiego bo wtedy panie Meller paciorek przed wejściem do pracy inaczej nie wpuszczą.

 • inder

  Oceniono 9 razy 9

  Klijtuś bajduś... gdy Hitler w 1933 r. wygrał wybory, to też niektórzy jego oponenci uspokajali, że może wcale nie będzie tak źle. A ja, jeśli można, chciałbym już teraz dowiedzieć się od zwolenników PiS, do którego więzienia zmierzają mnie wsadzić za poglądy niezgodne z poglądami prezesa PiS-u. Pytam, żeby moja rodzina już teraz wiedziała, dokąd ma wysyłać paczki. No chyba że za moje poglądy będą chcieli wsadzić nie tylko mnie, ale też całą moją rodzinę - to też całkiem prawdopodobny wariant. W każdym razie kto chce jeszcze powiedzieć coś krytycznego o władzy i nie pójść za to do kicia - niech zrobi to teraz, bo po jesiennych wyborach może już tak dobrze nie być...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX