Najbardziej miażdżąca krytyka kampanii Komorowskiego. Autor? Bliski doradca prezydenta

- Po jednej stronie był duży ruch społeczny. Po drugiej, naszej, stronie nie było prawie nic - tak komentuje powody przegranej Bronisława Komorowskiego jego doradca Jan Lityński. W Polsat News szczególnie ostro krytykował sztab odchodzącego prezydenta.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasByły poseł i doradca Bronisława Komorowskiego twierdzi, że jeszcze przed głosowaniem przewidywał, że jego zwierzchnik przegra. - Wiedziałem to od momentu, gdy okazało się, że kampania nie dociera do ludzi. Po jednej stronie (Andrzeja Dudy - red.) był duży ruch społeczny. Rysował się od jakiego czasu, po drugiej, naszej stronie nie było prawie nic. Nie było żadnego ruchu społecznego - mówi.

"Sztabu nie było"

Wypomina przy tym sztabowi prezydenta, że nie skorzystał z entuzjazmu zwolenników prezydenta. - Dobrzy ludzie, którzy chcieli coś zrobić, nie dostali nic do pracy - mówi w Polsat News.

To nie był jednak jedyny, czy też najmocniejszy zarzut w stosunku do autorów kampanii Komorowskiego. - O sztabie wolę nie mówić, bo to była tragedia. Sztabu nie było. Gdyby był sztab, to mielibyśmy plakaty, ulotki czy billboardy - wypomina gorzko. - Kampania opierała się na tym, że Bronisław Komorowski ma ogromną przewagę i jej nie straci - dodaje.

Sztab miał szczególnie zaniedbać młode pokolenie i internet. - To, co mówił Bronisław Komorowski, nie trafiało do młodego pokolenia, bo oni w to nie wierzyli. Nie wierzyli dziadkom. Internet przez sztab nie został zauważony. Jak się wpisuje "Komorowski", to najpierw wychodzi półtorej strony hejtów i rzeczy obojętnych, dopiero potem strona prezydenta - konkludował Lityński.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!Więcej o:
Komentarze (53)
Najbardziej miażdżąca krytyka kampanii Komorowskiego. Autor? Bliski doradca prezydenta
Zaloguj się
 • razb1947

  Oceniono 1 raz -1

  Lutyński i Nałęcz to bezmózgowce no i Komorowski.

 • wranek

  Oceniono 6 razy 4

  Panie Litynski. Proszę mnie i pozostałych wyborców nie obrażać. Za Panem Komorowskim było 48% wyborców. My byliśmy wyborcami swiadomymi, przede wszystkim osiągnięć Polski. Od wielu lat przedstawialiśmy postulaty zmian. Nie jesteśmy bezwolną i bezmyślną masą, którą można manipulować prostymi, nierealnymi postulatami. Pan Komorowski prowadził kampanie rzeczową, uczciwie prezentował swój program. Pan Duda, zachował się tak, jak Pan może sugeruje: plakaciki, obiecanki, dyskoteki. I co z tego, że wygrał? Chciałby pan, żeby Komorowski wygrał oszukaństwem? Bo ja nie. Wolę taka przegraną.

 • stachkaz47

  Oceniono 5 razy -3

  A wg mnie sprawę załatwiła jego antyrosyjska i proukraińska polityka
  polityka zagraniczna.
  Te jego ostatnie polityczne wyczyny jego i jego pupili przesądziło o przegranej.

 • Marcin D-G

  Oceniono 8 razy 6

  Dlaczego nikt z jakże zacnych dziennikarzy nie przypomina politykom, że to co oni robią to ma być służba a nie błazenada? Dlaczego po każdej kolejnej wpadce, aferze, niefortunnym komentarzu czy wycieku bzdur nie ma konsekwencji w postaci konstruktywnej, ostrej a przede wszystkim konsekwentnej krytyki ? Takiej która kończy się razem z zamknięciem danego tematu lub delikwenta ? Mamy kastę polityczną taką na jaką sobie pozwalamy, ta cała czwarta władza bardziej niż pobłażliwa dla baraństwa i schizofrenii ze wszystkich stron, więc niech teraz nie lamentuje, tylko niech się zabiera za wychowywanie "polityków". Frekwencja to tylko 56% procent dlaczego nikt o tym nie wspomina? To jest normalne ? Zdaje się że jesteście siebie warci...najgorszy z tego wszystkiego jest brak alternatywy....

 • doni72

  Oceniono 1 raz -1

  Litynski w jednym ma racje,a w zasadzie przyznaje ze to nie wybory tylko casting.Z tego co mowi ten pan mozna wnioskowac ze polityka dla ludzi to kampania,a wiec piar,kolor wdzianka i cala otoczka.To ze ludzie maja dosc,ze czuja sie oszukani,ze ich zaufanie zostalo wykorzystane,ze polityka PO dla wielu to kompromitacja,tego pan ekspert nie mowi.W tym wypadku chodzi o Komorowskiego ktory jest utozsamiany z PO (zrozumiale),ale to szerszy temat i dotyczy polityki w ogole.

 • gss87

  Oceniono 5 razy 3

  Powiem tak: wystawianie w debatach Nałęcza i Lityńskiego to samobójstwo. Słuchałem w
  PR3 wywiadu z Lityńskim i Glińskim (Tablet). Po prostu Lityński sam siebie zmasakrował.
  Aż Tabletowi było go żal, "Janek ty byłeś redaktorem Robotnika..."

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 8 razy 4

  Doradca Lityński doradzał, więc się teraz mądrzy.
  Brawo!

 • runn-er

  Oceniono 7 razy -1

  Taksówkarz rano mnie powiedział, NAŁĘCZ MAĆ. Kiedyś było, Falska i Kiedaj, oj przepraszam toż to też resort Lis...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX