"Już wiem - kawa będzie gorzka". Politycy nie czekali do 22.30 z ujawnieniem wyników

Choć wyniki exit poll były znane już o godz. 21, z powodu przerwy w pracy jednej z komisji obwodowych z ich ogłoszeniem media musiały czekać do 22.30. Nie czekali jednak niektórzy z polityków obecnych na Twitterze i Facebooku, otwarcie lub półsłówkami zdradzając, jaki był wynik sondaży.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas"Wszyscy już znają wyniki, a i tak czekają na ich ogłoszenie" - napisał kilka minut po 22 dziennikarz Polsat News na Twitterze. Był to trafny opis niecodziennej sytuacji "przedłużonej ciszy wyborczej", jednak już wcześniej kilku polityków nie wytrzymało i na ogłoszenie nie zaczekało. Świadomie bądź nie kilku użytkowników Twittera i Facebooka zdradziło w sieci, jakie były znane od 21 wyniki sondażu exit poll. Niektórzy, jak Roman Giertych, otwarcie napisali o porażce PO, inni podawali tę wiadomość w bardziej zawoalowany sposób.

"Gorzka kawa. Dzisiejsza Kawa na ławę w TVN24 będzie wyjątkowo o północy. Kto wytrwa, to zapraszam, ale już to wiem - kawa będzie gorzka" - pisał na długo przed ogłoszeniem wyników exit poll Adam Szejnfeld.Z kolei Paweł Zalewski już o 21 przyznał nie wprost, że to Jarosław Kaczyński i PiS wygrali tego wieczora. "O Panie pośle widzę, że już wiecie", "oni już wiedzą, że przegrali", "mega LOL Panie pośle, mega" - komentowali inni użytkownicy Twittera.Także nie wszyscy członkowie zwycięskiego obozu byli w stanie powściągnąć emocje i nie zdradzić, że to oni będą otwierać szampana. "W radosnym oczekiwaniu na wieczorze wyborczym Andrzeja Dudy... " - pisał na Twitterze Andrzej Dera z Solidarnej Polski.PKW: Cisza wyborcza przedłużona

- W związku z ogłoszeniem półtoragodzinnej przerwy w pracy komisji obwodowej w Kowalach, gmina Skoczów, cisza wyborcza została przedłużona do godz. 22.30 - poinformowała po godz. 20 PKW. Komisja w Kowalach ogłosiła przerwę w związku ze śmiercią wyborcy.

Przerwa w pracach komisji obwodowej w Kowalach trwała od godz. 17.30 do godz. 19. Głosowanie wznowiono i w tej jednej komisji obwodowej zostało ono przedłużone. Jednak w związku z tym przypadkiem cisza wyborcza została przedłużona w całym kraju.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: