"Kaczyński wygrał te wybory podwójnie. Nie trzeba ścinać głowy Dudzie, a PiS ma nowy, wylansowany wizerunek"

- Jarosław Kaczyński wygrał dwukrotnie te wybory - komentował sondażowe wyniki wyborów prezydenckich Bogusław Chrabota w TOK FM. Dlaczego? Nie dość, że nie będzie miał problemu z Andrzejem Dudą w partii, to jeszcze PiS ma świetny start do wyborów parlamentarnych.
Andrzej Duda - 52 proc. głosów; Bronisław Komorowski - 48 proc. - wynika z sondażu late poll po II turze wyborów prezydenckich. A kto wygrał te wybory? Zdaniem Bogusława Chraboty z "Rzeczpospolitej", w pewnym sensie wygrał je Jarosław Kaczyński. I to podwójnie.

- Gdyby Duda przegrał te wybory, byłby realnym wewnętrznym problemem PiS-u. Gdyby przegrał z Komorowskim, to z tak wielką rozpoznawalnością i siłą polityczną, byłby dużym zagrożeniem dla Jarosława Kaczyńskiego. A wtedy trzeba by mu uciąć głowę, co w polskiej praktyce polityce jest normalne - komentował w specjalnym wieczorze wyborczym w TOK FM Chrabota.

"Duda ma komfortową sytuację. Może mówić, co chce"

- Ale w momencie, kiedy Duda wybory wygrywa, on staje się bezpiecznym rezydentem pałacu z żyrandolem, schodzi z polityki partyjnej - zauważył Chrabota. Dodał, że teraz, dzięki "nowemu, wylansowanemu wizerunkowi PiS-u", Jarosław Kaczyński ma dobry start w kampanii do wyborów parlamentarnych.

- Na razie Duda ma komfortową sytuację - nie odpowiada za układ rządzący - stwierdził gość TOK FM. A to znaczy, że będzie mógł rzucać dowolne hasła, a brak ich realizacji zrzucać na polityków Platformy czy PSL-u. - Może mówić co chce. Schody zaczną się potem - podsumował naczelny "Rzeczpospolitej".

Więcej o:
Komentarze (13)
"Kaczyński wygrał te wybory podwójnie. Nie trzeba ścinać głowy Dudzie, a PiS ma nowy, wylansowany wizerunek"
Zaloguj się
 • Marcin D-G

  Oceniono 1 raz -1

  .....fantastyczne komentarze komentatorów, mnóstwo głębokich myśli i ciekawych spostrzeżeń.
  Czy frekwencja na poziomie 49 i teraz ile 55 może 56 % nic nikomu nie mówi ? Dlaczego nikt nawet się o tym nie zająknie ?

 • hrhs1

  Oceniono 6 razy 6

  komorowski przegral bo uwierzyl polskim mediom, te oklamywaly go do ostatniej minuty.

 • whocarress

  Oceniono 12 razy 2

  Ani Kaczyński, ani Duda nie wygrali tych wyborów.
  Po prostu Komorowski je przegrał. Na własne życzenie w sumie.

 • alexx42

  Oceniono 18 razy 10

  nie wiem, kto wybrał sztab dla Komorowskiego, ale ten sztab, łącznie z butą kandydata (co, ja mam prowadzić kampanię??? ja prezydent???) zdecydował o jego przegranej. A, i jeszcze dodam nachalną propagandę mediów, Karolaków, Wajdów i Lisów.
  A Komorowski wniosków nie wyciągnął - w pierwszej mowie po ogłoszeniu wyników gada coś o nienawiści i nowych bitwach. Komorowski, litości. Odpuść, Polacy właśnie pokazali ci palec. Wasz program to dziś straszenie PiSem. Co to za program??? Już nie działa, jak pokazały wyniki wyborow.

 • Ryszard Kubaszko

  Oceniono 14 razy 2

  Polecam nową biografię Bronka zatytułowaną "Z Belwederu do Budy (Ruskiej)"

 • lolox66

  Oceniono 30 razy 18

  duda miał kampanie w stylu obamy a komorusek z tym wygrażaniem pięścią swoim przeciwnikom na wiecu w stylu gomułki

 • drozd215a

  Oceniono 11 razy 1

  Gdyby przegrał z Komorowskim, to z tak wielką rozpoznawalnością i siłą polityczną, byłby dużym zagrożeniem dla Jarosława Kaczyńskiego. A wtedy trzeba by mu uciąć głowę, co w polskiej praktyce polityce jest normalne ........
  ----------
  Temu wybitnemu komentatorowi umknęło zapewne, że to z otoczenia Tuska zniknęli jego dawni koledzy, założyciele PO.
  A może tylko pomylił partie i nazwiska.

 • led2007

  Oceniono 27 razy 3

  Kaczyński niby wygrał, ale Duda wziął to, czego on nie potrafił. Jak w pisie myślą, to podziękują prezesowi... stary już, marudny, tylko miesięcznice mu w głowie...

 • mozart

  Oceniono 26 razy 16

  No to Michnik bedzie musial odszczekac co powiedzial o przegranej Komorowskiego - prezydent przejechal na pasach zakonnice w ciazy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX