Polacy z wykształceniem podstawowym na Dudę, z wyższym - na Komorowskiego. Jak głosowali Polacy?

Według wyników sondażu late poll przeprowadzonego przez Ipsos II turę wyborów prezydenckich wygrał Andrzej Duda. Oto, jak głosowali Polacy z podziałem ze względu na wykształcenie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Wyniki late poll podajemy dzięki uprzejmości TVN 24.

Wybory prezydenckie 2015. Andrzej Duda wygrywa II turę wyborów z poparciem 52 proc. - wynika z sondażu late poll Ipsos dla TVN 24, TVP i Polsat News. Urzędujący prezydent Bronisław Komorowski zdobył 48 proc. głosów. Ostateczne wyniki poznamy najprawdopodobniej w poniedziałek wieczorem.

Wśród osób posiadających wykształcenie podstawowe i gimnazjalne zdecydowanie zwyciężył Andrzej Duda. Różnica procentowa wyniosła 65,7 proc. do 34,3 proc. na korzyść kandydata PiS. Podobne poparcie Duda uzyskał w grupie osób z wykształceniem zasadniczym zawodowym - 60,2 proc. do 39,8 proc.

Bardziej wyrównana walka trwała o grupę wyborców posiadających wykształcenie średnie i pomaturalne. W niej Duda osiągnął 53 proc., a Komorowski 47 proc.

Bronisław Komorowski zwyciężył jedynie w grupie Polaków z wykształceniem wyższym. Od tych wyborców Komorowski uzyskał 56 proc. poparcia, a Duda 44 proc.Więcej o:
Komentarze (463)
Polacy z wykształceniem podstawowym na Dudę, z wyższym - na Komorowskiego. Jak głosowali Polacy?
Zaloguj się
 • Marcin Gęca

  0

  44 procent ludzi z wyższym to ok 7800 000 mieszkańców głosujących więc wypraszam sobie porównania do prymitywu ślepym trzeba być żeby nie widzieć ciemnoty Komorowskiego.

 • razb1947

  Oceniono 1 raz 1

  Ci z wyższym wykształceniem to nie wszyscy są czyści prawnie i dlatego głosowali na Komorowskiego.

 • jacek1278

  Oceniono 3 razy 3

  - po pierwsze: ile jest osób uprawnionych do głosowania (czyli pełnoletnich) z wykształceniem podstawowym albo gimnazjalnym - ja znam jedną
  - wyniki wyborów będą wieczorem, ale z sondaży wynika, że wynik to 52-53/47-48
  - teraz cytat: "Bardziej wyrównana walka trwała o grupę wyborców posiadających wykształcenie średnie i pomaturalne. W niej Duda osiągnął 53 proc., a Komorowski 47 proc."
  - wystarczy prosta matematyka żeby zauważyć, że osób uprawnionych do głosowania z wykształceniem niższym niż licealne jest na tyle mało, że nie mieli wpływu na ostateczny wynik wyborów

  wniosek: co to były by za polskie media jak by nie dały tak pięknego tytułu na który złapią się miliony: "Polacy z wykształceniem podstawowym na Dudę, z wyższym - na Komorowskiego. Jak głosowali Polacy?"
  wniosek 2: czysta manipulacja, a my dajemy sobie kity wciskać
  wniosek 3: polecam samemu interpretować, a nie przyjmować to co nam pasuje bo tak napisał "ktoś mądry"

 • 0

  ludzie , co gadacie za debilizmy, PO nie dbał o ludzi zarabiających ledwo 1300-1400 więc nie gadajcie głupot.Więcej w kraju biedoty i dlatego. Też głosowałam na Bronka ale wiedziałam,że nic z tego. Ciemnota i świętoj........ jest w PO niestety a w Pisiorach tym bardziej. To my wybieramy niestety.

 • Gosia Czachor

  0

  Poza tym, jak się spojrzy na przekrój głosów oddanych na każdego kandydata (ta tabelka, którą pokazali wczoraj w TV), to przekrój głosów na Dudę bardziej pokrywa się z przekrojem społecznym pod względem wykształcenia, z lekkim wskazaniem na warstwę bardziej wykształconą. Duda po prostu potrafił dotrzeć do wszystkich :)

 • Barbara Pio

  0

  Nie potrafią pogodzić się z porażką! Nawet teraz próbują przedstawić AD w jak najgorszym świetle.Czy to są Ci z wyższym wykształceniem,którzy glosowali n BK?Taką inteligencją nie ma się co szczycić!!

 • krzysztof_ptk

  0

  Brawo, Wygrali Ci dla których najważniejsze jest, żeby ludzie, nawet gospodarzący na niewielkiej powierzchni, mieli gwarancję i pewność co do tego, że system wsparcia z Unii Europejskiej w postaci dopłat bezpośrednich nie będzie kwestionowany. A takich gospodarstw jest wiele, produkujących tylko z przeznaczeniem przede wszystkim na własne potrzeby. Nie chce być w skórze przyszłego prezydenta, gdy takich środków z EU nie będzie. Ale dzisiaj się wygodnie żyje.

 • Wiesława Ekiert

  Oceniono 2 razy -2

  Pan Duda zwyciężył,żeby się przez 5 lat obłowić i pożyć w luksusie a Polskę puścić z torbami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX