Wybory prezydenckie 2015. Late poll: Andrzej Duda wygrywa II turę. 52 proc. poparcia dla kandydata PiS

Wybory prezydenckie 2015. Andrzej Duda wygrywa II turę wyborów z poparciem 52 proc. - wynika z sondażu late poll Ipsos dla TVN24, TVP i Polsat News. Urzędujący prezydent Bronisław Komorowski zdobył 48 proc. głosów. Ostateczne wyniki poznamy najprawdopodobniej w poniedziałek wieczorem.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Wyniki sondażowe otrzymaliśmy dzięki uprzejmości TVN24 >>>

Ostatnie sondaże nie wskazywały jednoznacznie, kto zwycięży w drugiej turze. Teraz z badania late poll Ipsos dla TVN24, TVP i Polsat News wynika, że wygrał Andrzej Duda. Kandydat PiS otrzymał 52 proc. głosów, a Bronisław Komorowski - 48 proc. Przewidywana frekwencja to 56,1 proc.

Pierwsze sondaże - tzw. exit poll - wskazywały, że na Dudę głosowało 53 proc. wyborców, a na Bronisława Komorowskiego - 47 proc.Wybory prezydenckie 2015. Frekwencja wyższa niż w I turze

Z danych Państwowej Komisji Wyborczej wynika, że do godz. 17 frekwencja wyniosła 40,51 proc. z 30 mln osób uprawnionych do głosowania. To więcej niż w pierwszej turze - 10 maja o tej samej porze do urn poszło 34,41 proc. wyborców:Państwowa Komisja Wyborcza szacuje, że oficjalne wyniki wyborów zostaną podane w poniedziałek późnym wieczorem. Niedzielne głosowanie trwało jednak dłużej, niż zaplanowano ciszę wyborczą przedłużono do godz. 22.30w związku z ogłoszeniem półtoragodzinnej przerwy w pracy komisji obwodowej w Kowalach w gminie Skoczów. Przerwa była spowodowana śmiercią wyborcy.

Wybory prezydenckie 2015 [RELACJA MINUTA PO MINUCIE] >>>

Pierwszą turę wyborów prezydenckich dwa tygodnie temu wygrał Andrzej Duda, który zdobył 34,76 proc. głosów. Drugi był ubiegający się o reelekcję Bronisław Komorowski, który otrzymał 33,77 proc. poparcia.Więcej o:
Komentarze (412)
Wybory prezydenckie 2015. Late poll: Andrzej Duda wygrywa II turę. 52 proc. poparcia dla kandydata PiS
Zaloguj się
 • czysty.harry

  Oceniono 1 raz -1

  Głosowałem na Dudę - tylko dlatego aby kandydat platfusów znowu nie został prezydentem.
  Dość dziadostwa jakie Platforma zapewnia swoim rodakom.

 • rtaj

  Oceniono 1 raz 1

  Dlaczego TU funkcjonuje cenzura????? Czyżby już szykowano sie pod Dudę? -jeszcze nie prezydenta.WSTYD!!!!

 • rodak_z_perth

  Oceniono 3 razy 1

  Nie wiem z czego tak sie ciesza zwolennicy Dudy. Wczoraj niemalze natychmiast po ogloszeniu wstepnych wynikow zmianie uleglo slownictwo w sztabie Dudy.
  Slowo "zrobimy" zastapiono "postaramy sie"
  Jeszcze nie bylo oficjalnych wynikow, jeszcze nie bylo zaprzysiezenia, a juz zmiana na ustach.
  Wstyd mi z dwoch powodow.
  1. 52% spoleczenstwa poparlo kandydata, ktory przez ostatnie 4 lata oszukiwal fiskus, swojego pracodawce, ZUS i Sejm.
  2. 52% spoleczenstwa poparlo kandydata wywodzacego sie z partii, ktora bardzo efektownie i efektywnie podzielila spoleczenstwo
  Jeszcze nie podano wynikow, jeszcze nikt nic nie wiedzial, a Kaminski juz straszyl, ze Niesiolowski bedzie mial strach na twarzy.
  Chyba te slowa najcelniej ukazuja polityke partii z ktorej wywodzi sie Duda.
  Zastraszanie, zastraszanie i jeszcze raz zastraszanie. O rozliczeniach nie wspomne bo rozliczac beda wszystkich tylko nie siebie.
  Historia kolem sie zatacza.
  Znowu nie ma jednosci wsrod obywateli i potrzeba nam wstrzasu w postaci realnego zagrozenia dla kraju aby znow wszystkich zjednoczyc.

 • emeryt21

  Oceniono 2 razy 2

  No to mamy Polska Rzeczpospolita Katolicka......Jestem pewien,ze nadal będziemy mieć zawodowych poslow a o powrocie do wieku emerytalnego 65 lat młodzi mogą sobie tylko marzyc. Na swiecie jest inna tendencja, bo ludzie się starzeją i brakuje na emerytury.
  Teraz koniec z podwyżkami emerytury. Panstwo musie na czyms zaoszczedzic.
  W naszym wzorcu państwa czyli w USA już jest 67 lat wiec i u nas tak zostanie.....Propozycja Komorowskiego o 40 latach przepracowanych obejmie naprawdę niewielu mężczyzn a kobiety nie maja szans....Pozyjemy zobaczymy. Ogolnie oceniam, ze młodzi sa naiwni.A glosy z ambony sa silniejsze niż myslalem.....

 • Tomasz K

  Oceniono 4 razy 2

  Tak jak kiedyś jeszcze mogłem ( z trudem ale mogłem) ścierpieć tego Prezydenta który popełnił samobójstwo w Smoleńsku ( przy okazji zabił 95 osób) tak tej FACJATY chyba nie zdzierżę. Jestem jeszcze w dużym szoku, chyba jak większość NORMALNYCH Polaków.

 • realistas

  Oceniono 2 razy 0

  Pierwszą damą Polaków-katolików będzie Żydówka. Czy oni to ścierpią?

 • pt.nut

  Oceniono 1 raz 1

  Podziekujcie temu zaprzancowi Millerowi. Smiec mial szanse znowu zaistniec i miec wplyw na losy Polski.

 • chmjel

  Oceniono 1 raz 1

  Skończyła się POlska. Czekać teraz tylko na poPISkiwanie aby wróciła.

 • polon.us

  Oceniono 4 razy 2

  Bardzo ciekawe, ze nagle wszystkie prawicowe trolle zniknely z portalu gazety. Widocznie sztab wyborczy prezydenta elekta zaplacil im tylko za uslugi do niedzieli wieczorem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX