"Emerytura po 40 latach pracy - potrzebny dodatek do reformy emerytalnej"

Eksperci magazynu "EKG" chwalą najnowszą propozycję prezydenta. Bronisław Komorowski zgłosi projekt ustawy, która pozwoli na przejście na emeryturę przed 67. rokiem życia. Warunkiem będzie 40 lat pracy i opłacania składek. - Popieram takie rozwiązania. Często osoby, które wcześnie zaczynają pracować, wykonują ciężką pracę fizyczną - ocenił były szef GPW Wiesław Rozłucki.
Zdaniem Rozłuckiego propozycja prezydenta to "potrzebny dodatek do reformy emerytalnej" podwyższającej wiek emerytalny.

Podobne rozwiązania, do zaproponowanych dziś przez Bronisława Komorowskiego, obowiązują w wielu krajach. Np. w Niemczech na emeryturę można przejść, mając już 63 lata. Warunkiem jest przepracowanie 45 lat. - Przecież Niemcy są tak racjonalni - mówiła prof. Elżbieta Mączyńska, zachwalając propozycję zgłoszoną przez prezydenta.

- Patrząc na rozwiązania proponowane w czasie kampanii prezydenckiej, trzeba sprawdzić, czy takie rozwiązania sprawdziły się w innych krajach. Bo kiedy konsekwencje konkretnych decyzji są nieprzewidziane, dobrze popatrzeć na doświadczenia innych - przekonywał Wiesław Rozłucki.

Prezydent zapowiedział, że zgłosi projekt ustawy dotyczącej przejścia na emeryturę po przepracowaniu 40 lat.

Więcej o:
Komentarze (15)
"Emerytura po 40 latach pracy - potrzebny dodatek do reformy emerytalnej"
Zaloguj się
 • nikki124

  Oceniono 1 raz -1

  Promocyjna prezydencka bańka mydlana, która i tak nie rozwiązuje problemu hm...wypracowania lat do tej przedstawianej,cudownej emerytury.Drodzy Panowie..., to się ma nijak do panującego bezrobocia w kraju i problemu wypracowania emerytur. Brak tu inwencji twórczej finansistów...Problem bowiem jest do rozwiązania w dość banalny sposób...

 • plorg

  0

  "... w Niemczech na emeryturę można przejść, mając już 63 lata. Warunkiem jest przepracowanie 45 lat"

  Bądźmy lepsi od Niemców i wprowadźmy warunek otrzymania emerytury - przepracowanie 60 lat! Jak postęp to na całego.

 • Helga Baum

  Oceniono 7 razy 3

  TO FAKT, W NIEMCZECH MOZNA POJSC WCZESNIEJ NA EMERYTURE,ALE OTRZYMUJE SIE JEJ MNIEJ I TO NA ZAWSZE. Bardzo modny jest tak zw. LEBENSVERSICHERUNG, ktory wyplacany jest w calosci lub w miesiecznych ratach jako dodatek do emerytury.Polskie spoleczenstwo do tego nie doroslo.

 • e-komentarz

  Oceniono 11 razy 9

  To jest propozycja, projekt, na razie nie ma co ani chwalić ani ganić. Zobaczymy co wyjdzie z sejmu i senatu, a to może zależeć od wszystkich ugrupowań partyjnych. Ta sama zasada dotyczy JOW-ów. I wszystkie pomysły kandydatów w ostatecznej wersji mogą się bardzo różnić od projektów. Tym bardziej że niektóre projekty, które nie zdążą być wprowadzone w życie jeszcze w tej kadencji parlamentu, mogą przepaść całkowicie.

 • zumzum0

  Oceniono 19 razy 7

  To jest mortadela wyborcza panie Komorowski.

 • uzdek98

  Oceniono 15 razy 1

  malo panie wsiogun ... ma byc 10 lat stazu, to moze sie zastanowie nad zmiana zdania...

 • zec

  Oceniono 18 razy -4

  Albo ten bezczelny skur... nie wie co ględzi, albo to jest kielbasa wyborcza w najgorszym gatunku.
  W Austrii wycofano sie z limitu 45 lat, bo ludzie masowo odchodzili na emeryturę przed sześćdziesiątką. Czy ten baran nie umie liczyć? Chce wysyłać ludzi na emeryturę w wieku 55 lat?

 • kor102

  Oceniono 23 razy -3

  Że jest menda, to wiedziałem od czasu jak dowcipkował na lotnisku, czekając na trumny z kolegami, ale że jest w stanie posunąć się tak daleko w kłamstwie i obłudzie, nie sądziłem.
  Rewolucjonista, zwolennik JOWów, a jutro może poprowadzi nas na Belweder?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX