PiS próbował nie dopuścić do kolejnej debaty? Duda: Warunki forsowane przez sztab Komorowskiego są trudne

Sztab Andrzeja Dudy chciał dziś zmienić warunki zaplanowanej na czwartek debaty prezydenckiej. Na spotkanie ze sztabem prezydenta i przedstawicielami TVN przybył Jacek Kurski i zaproponował, by dziennikarze w ogóle nie brali udziału w rozmowie, a kandydaci przez 70 minut zadawali pytania sobie nawzajem.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"PiS dyktuje warunki debaty prezydenckiej w TVN24. Szefowa sztabu Andrzeja Dudy ściąga na pomoc Jacka Kurskiego, który wywraca dotychczasowe ustalenia. Kolejne medialne starcie Duda - Komorowski stanęło pod znakiem zapytania" - pisały dziś dziennikarki Wyborczej.pl.

Początkowo na spotkaniu ustalono, że przedłużony zostanie czas na odpowiedzi. Szefowa sztabu Andrzeja Dudy Beata Szydło postanowiła jednak nie podpisywać protokołu z ustaleniami i przedyskutować je ze sztabem i kandydatem. Do TVN-u wróciła z Jackiem Kurskim, a ten - jak podaje "Wyborcza" - zaproponował, by dziennikarze tylko powitali kandydatów, a 70 minut przeznaczono na wzajemne zadawanie sobie pytań.Sztab Komorowskiego nie przystał na te warunki. "To byłaby kompletna nawalanka. Nie mogliśmy się na to zgodzić. Widać, że PiS szuka pretekstu, żeby zerwać debatę, bo boją się kolejnej przegranej" - mówi sztabowiec Komorowskiego.

Przez jakiś czas istniało prawdopodobieństwo, że do debaty w ogóle nie dojdzie. Andrzej Duda poinformował na Twitterze, że ostatnie starcie przed II turą wyborów odbędzie się planowo.Autorki tekstu o dzisiejszych ustaleniach w sprawie TVN-owskiej debaty, tak skomentowały wpis Dudy:Najnowsze sondaże, debaty, wieczór wyborczy na żywo. Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kampanii wyborczej. Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (366)
PiS próbował nie dopuścić do kolejnej debaty? Duda: Warunki forsowane przez sztab Komorowskiego są trudne
Zaloguj się
 • kochambolka

  Oceniono 1 raz 1

  Ostatnia szansa na uratowanie POLSKI i POLAKÓW..polskiej kultury, nauki, zwyczajów, wiary, więzów rodzinnych..społecznych..tolerancji narodowościowej i religijnej..SOLIDARNOŚCI SPOŁECZNEJ...NORMALNOŚCI!
  POLACY -wszyscy POLACY, a nie dzieci establishmentu...czy emeryci SB ccy, UB ccy mają PRAWO żyć godnie i bezpiecznie we własnym kraju!
  WSI -owy BUL-KUR-SZOGUN ma za zadanie zamydlić oczy POLAKOM..i proponuje dać naszą kasę swoim znajomym przedsiębiorcom, by ci zatrudnili 5% młodych bezrobotnych!!!
  POLSKĘ trzeba przywrócić POLAKOM!
  RODACY mobilizujcie się i uwolnijmy POLSKĘ od bandy okupującej nasz kochany kraj!
  Mój stryj -delegat RZĄDU LONDYŃSKIEGO na KRAJ został zamęczony /zdradzony przez MOCZARA..BARTOSZEWSKIEGO/ ..szarpany przez psy na gestapo..wzięty wprost z MATUR..zginął za POLSKĘ!
  Mój brat JAN JASIŃSKI walczył o godne życie w 70 roku /między innymi podpalił Reichstag/ ..a BOLEK kasował za niego kapuchę w kolekturze SB!!
  Po mnie w pierwszym dniu stanu wojennego przyszło kilkunastu uzbrojonych PO zęby ZOMOWCÓW!!!.....
  RODACY to jest prawdziwa wojna!...To być albo nie być POLAKIEM!

 • ted49

  0

  Hej, normalni, spokój! Jeszcze nie ma pewności, że nas to pisdzielskie łajno nie zaleje. Wiem, że rozsądnych ludzi jest w naszym pięknym kraju sporo, ale muszą w niedzielę ruszyć tyłki i pójść zagłosować na BK. Ja deklaruję, że rezygnuję z atrakcyjnego wyjazdu. Hejka.

 • zuk.w.trawie

  0

  Pan Kurski już jest. Kiedy wyskoczy pan Hofman?

 • jackie53

  Oceniono 4 razy 4

  Do tej pory doradcami Dudy byli: Beata-Pocałuj Szydło, Kaczyński, Macierewicz, Brudziński, Hofman z Mastalerkiem, Janusz-Klatka Wojciechowski. Teraz dołączył do nich Jacek Kur(ew)ski herbu "dziadek z wermachtu". Brawo, paka nie z tej ziemi, tylko... Polski żal.

 • akris58

  Oceniono 2 razy 0

  Jakie jeszcze skur...syństwo wymyślicie?
  Wsiok unikał debaty jak ognia ,a teraz jest odwrotnie co? Żenada.

 • 141288bs

  Oceniono 2 razy 0

  Komorowski zlamal ustalenia niedzielnej debaty,dlatego uwazam,ze w tej debacie kandydaci powinni sami zadawac pytania.Role prowadzacych ograniczyc tylko do pilnowania czasu.

 • zerozer52

  Oceniono 6 razy 0

  Bo PiSdzielcy nie umieją odpowiadać na trudne pytania.

 • gabrielr

  Oceniono 4 razy 0

  To Komorowski nie chcial się zgodzić na debaty w nieresortowych mediach. Jedna debata była w mediach Komorowskiego to druga powinna się odbyć np: w Telewizji Republika, lub obie debaty na terenie neutralnym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX