MamPrawoWiedziec.pl zaatakowane przez hakerów. "Ktoś się włamał, podmieniając nazwiska kandydatów i umieszczając 'śmieszne' zdjęcia?

Serwis MamPrawoWiedziec.pl, na którego publikacje podczas prezydenckiej debaty powoływał się Bronisław Komorowski, punktując Andrzeja Dudę, został zaatakowany przez hakerów. W niedzielny wieczór strona nie działała.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Niedzielna debata prezydencka poza dwoma głównymi adwersarzami - Bronisławem Komorowskim i Andrzejem Dudą, zdaniem wielu komentatorów miała też trzeciego, dość niespodziewanego "bohatera" - stał się nim serwis MamPrawoWiedziec.pl, którego opracowania dwukrotnie cytował prezydent, atakując kandydata PiS.

Przypominając archiwalne wypowiedzi Dudy na temat polskiego rolnictwa i energetyki, których udzielił on, rozwiązując wyborczy kwestionariusz MamPrawoWiedziec.pl, prezydent wbił przeciwnikowi celną "szpilę". Jednocześnie, przywołując nazwę serwisu podczas śledzonej przez ogromną widownię debaty, zrobił serwisowi nieoczekiwaną "reklamę". Efekt? Bardzo szybko strona przestała działać.

Atak hakerski "wywrócił" serwis?

Początkowo wszystko wskazywało na to, że po prostu serwery MamPrawoWiedziec.pl nie wytrzymały nagłego skoku zainteresowania serwisem. Jak jednak informują dziś przedstawiciele prowadzącego stronę Stowarzyszenia 61, przyczyny tego, że jeszcze w trakcie debaty strona padła, mogły być inne.

- Przyznajemy, że nie mamy pewności, czy wieczorne przeciążenie serwera było efektem zmasowanego ataku DDoS, czy tak wielu internautów w jednym momencie chciało odwiedzić naszą stronę po tym, jak w czasie debaty odwołał się do niej prezydent Bronisław Komorowski - tłumaczy Jakub Halcewicz-Pleskaczewski z MamPrawoWiedziec.pl.

Halcewicz-Pleskaczewski zaznacza jednak, że nie ma już żadnych wątpliwości co do tego, że później w nocy doszło do ataku na serwis: - Po północy na stronę ktoś się włamał, podmieniając nazwiska kandydatów i umieszczając tam "śmieszne" zdjęcia. Cały czas pracujemy nad dodatkowymi zabezpieczeniami - tłumaczy.

"W związku z atakiem hakerskim na MamPrawoWiedziec.pl zawiesiliśmy dostęp do pełnej bazy danych. Większość serwisu jest niedostępna. W tej chwili można znaleźć podstawowe informacje: biografie, poglądy i obietnice kandydatów na urząd Prezydenta RP: Andrzeja Dudy i Bronisława Komorowskiego" - czytamy na stronie.

MamPrawoWiedziec.pl to strona prowadzona przez ekspertów Stowarzyszenia 61 - niezależnej, apartyjnej organizacji pozarządowej, która stawia sobie za cel dostarczanie obywatelom informacji o osobach pełniących wybieralne funkcje publiczne.Więcej o:
Komentarze (298)
MamPrawoWiedziec.pl zaatakowane przez hakerów. "Ktoś się włamał, podmieniając nazwiska kandydatów i umieszczając 'śmieszne' zdjęcia?
Zaloguj się
 • biesczad1

  Oceniono 1 raz 1

  nie hakerzy, tylko PiSowskie bojówki pracujące w pocie czoła na judaszowe srebrniki!!!

 • wiktormarzena

  Oceniono 1 raz 1

  ...to Jarosław Kaczyński zaatakował ten serwis. Pomagał oczywiscie Antoni Macierewicz. Przypadek? hahahahahahahahahahah

 • joannakij

  Oceniono 1 raz 1

  czyżby PISiorom zabrakło argumentów???? trzeba uciekać się do ubeckich metod???

 • sks-uj-new

  Oceniono 2 razy 0

  Pan Prezydent Komorowski to niebezpieczny szaleniec, gotowy zrobic wszystko aby utrzymac wladze. Traktuje Polske jak republike bananowa i jest gotow zmianiac konstytucje na potrzeby kampanii wyborczej.

 • cambrone

  Oceniono 1 raz 1

  Przydała się forsa z kas na hakerów!!!!!

 • 1976rs

  Oceniono 2 razy -2

  To ów serwis stowarzyszenia, w którym w komisji rewizyjnej zasiada/zasiadała Zofia Komorowska? I gdzie teraz zostały usunięte dane personalne oraz informacje o partnerach stowarzyszenia pod hasłem "nastąpił atak hakerów"? ;)

 • wiesscar

  0

  Himalaje hipokryzji! Chciała zlikwidować kopalnie, teraz chwali się budową elektrowni węglowych. Kopacz: „Polskę stać na wykorzystanie skarbu, jakim jest węgiel”

 • djemen

  Oceniono 3 razy 3

  Tylko dlaczego córka Komorowskiego musiała ten portal kiedyś zakładać? To dopiero woda na młyn spiskowych teorii.

 • jarekooo

  Oceniono 2 razy 2

  Down wygral ?
  A jego Locha co na to ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX