Komentarze (767)
Debata prezydencka. Duda pyta o Jedwabne. "Narodowy zakapior. Od 25 lat nikt w Polsce nie grał kartą żydowską"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • magda-warszawianka

  Oceniono 2 razy 0

  ,, Komentatorzy są w szoku'' To może lepiej napisać ,że Polacy są w szoku , że tylu komentatorów w sposób nikczemny atakowało polski naród, bezpodstawnie oskarżając go o udział w Holocauście. . To niebywały skandal ,że w Polsce pozwolono Grossowi na wygłaszanie takich krzywdzących naród polski i nieprawdziwych tez ..Dosyć z poniżaniem narodu polskiego , dosyć z fałszowaniem historii Żydów i prawie całkowitym przemilczaniem pięknej postawy wielu Żydów, przyjaciół Polaków - N. Finkelstein . Brawo dla Dudy

 • marzenak35

  Oceniono 2 razy 0

  Oczywiście Gazeta musi wykorzystać okazję i propagować kłamstwo o Jedwabnem. Gdzie są polscy historycy, czemu się nie odzywają? Niemiecka dywizja, która jeździła po Podlasiu i paliła w stodołach Żydów nie składała się z duchów. Jej istnienie jest udokumentowane. Polacy nie mieli benzyny w tamtych czasach. Miasto było otoczone przez Niemców. To oni ściągnęli polskich mężczyzn z domów i odrywali z pracy na polu żeby pędzili Żydów, nadzorowali całą akcją. Robili zdjęcia a swoich odsuwali - ja znam taką relację od swojej babci jeszcze w latach 80 , gdy sprawa nie była polityczna.

 • alik444

  Oceniono 1 raz 1

  Duda zawalczył o wyborców Brauna i głosy kiboli?

 • kochamrydzyka

  Oceniono 2 razy 0

  @representation1
  Urodzony w czasie gdy Polska byla juz wyzwalana, nie znam faktow. Jednak powojenne opowiadania okolicznych chlopow, jak to uczono Zydow by zdejmowali czapki przy mijaniu kosciola lub krzyza. Robienie Zydom kawalow w postaci wciagania wozu lub kibla na dach domu, czy przywiazaniu Zyda do drzewa, opuszczenia mu spodni, by cielak mogl ssac jego cycka co skonczylo sie smiercia, daje mi powod do wyobrazenia sobie, polsko-katolickiej milosci do Zydow.:(

 • magda-warszawianka

  Oceniono 2 razy 0

  Największa żydowska myślicielka XX wieku prof. H. Arendt w książce ,, Eichmann w Jerozolimie'' napisała ,, Dla Żydów rola jaka przywódcy żydowscy odegrali w unicestwianiu własnego narodu , stanowi niewątpliwie najczarniejszy rozdział w całej historii'' Nie może być autentycznej zgody między narodami bez poznania pełnej prawdy o tych narodach, dlatego Duda ma u mnie duży plus.

 • earltwo

  Oceniono 3 razy 3

  Zdaje sie ze PiS sie boi wygrac........

 • zackmartin

  Oceniono 2 razy 2

  Jeśli chodzi o żydów to przecież żona Dudy jest z pochodzenia Zydówką i co? Nic się nie stało. Chciał zdobyć kilka proc.

 • zackmartin

  Oceniono 4 razy 2

  Komorowski to dno wygrał Duda nie dał się sprowokować

 • lorca_mallorca

  0

  Kochajmy się jak szlachta, liczmy swoich Żydów.

 • voodeen

  Oceniono 3 razy 3

  BK
  prezydent obywatelski [tzn. platformiano-obywatelski]
  prezydent zgody [pod warunkiem, że podmiot zgody znajduje się w promieniu rażenia granatem]
  prezydent nieradykalny [no chyba, że jakiś guru - lub inny inner voice - każe mu wyrwać chwasta]
  prezydent stały w poglądach [no chyba, że drastycznie spadną słupki poparcia]
  prezydent kulturalny [no chyba, że pójdzie na spontan]
  prezydent pracowity [no chyba każdy widzi jak nie śpi nie odjada, tylko podpisuje te ustawy]
  prezydent mąż stanu [no chyba, że jaki stan taki "monsz"]
  i dlatego to nie jest mój prezydent ...
  Spontanicznie i autentycznie odmawiam mu swojego poparcia. Zadzwoń do innego przyjaciela .. czerska, wiertnicza ....

 • laspegas

  Oceniono 3 razy 1

  Obrońca Polaków i Uchwała Instytutu Żydowskiego Warszawa

  Duda na prezydenta

  Uchwała nr.4 Instytutu Żydowskiego w Warszawie z dnia 2 kwietnia:

  2 kwietnia w Instytucie Żydowskim w Warszawie podjęto następującą uchwałę: Uchwała nr.4 Instytutu Żydowskiego w Warszawie z dnia 2 kwietnia

  Zgromadzeni zdecydowanie popierają pana Andrzeja Dudę jako kandydata na Prezydenta RP [] dr Andrzej Duda reprezentuje wartości, które są bliskie całej społeczności żydowskiej w Polsce. Mamy nadzieję, że jako Prezydent będzie realizował politykę, mającą na celu zapewnienie Żydom mieszkającym w Polsce, odpowiednich warunków funkcjonowania i rozwoju we wszystkich dziedzinach życia politycznego, społecznego, gospodarczego oraz wspierania kultury i wielowiekowej tradycji żydowskiej. []

  Jest to najlepszy kandydat na Prezydenta dla Polaków i dlatego apelujemy o głosowanie na Andrzeja Dudę w najbliższych wyborach. Ze swej strony podejmiemy wszelkie możliwe działania, by wynik wyborów był zgodny z naszymi oczekiwaniami (…)

  wirtualnapolonia.com 2015 04 29 duda-na-prezydenta #more-42698

  CYNIK !!!!!

 • wiesscar

  Oceniono 3 razy 1

  na miejscu pracy na UJ pracuje wykladowca, kontrakt 3 letni (3 miesieczne wypowiedzenie),
  wiec Komorowski mijal sie z prawda - jak sadze swiadomie,

  Duda nie blokuje swojego miejsca pracy na UJ i tylko postepuje w ramach prawa,
  urlop bezplatny - jest takie rozwiaznie a prezydent Komorowski musi stac na strazy konstytucji i ustaw,

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 3 razy 1

  Podobno rozmawiać można o wszystkim, czy też "pejsaci" już i znów twierdzą, że o pewnych rzeczach rozmawiać nie można.

 • ergosumek

  Oceniono 7 razy 3

  Na pomniku w Jedwabnem widnieje liczba 1600 Żydów spalonych w stodole...
  Dziś Jedwabne liczy ok. 1800 mieszkańców, przed wojna mogło ich być góra 1000, w tym 40%-50% Żydów.
  Z dokumentów NKWD, bardzo skrupulatnych, wynika, że Żydów było w Jedwabnem i prawdopodobnie okolicach 560.
  Skąd się wzięło 1600 spalonych Żydów?
  To już trzeba pytać żydowskich Polakożerców.

  Z sąsiedzkich porachunków, zemsty za kolaborację Żydów z sowietami i denuncjację Polakow wywożonych masowo na Sybir i aresztowanych, mafia zrobiła monstrualną zbrodnię motywowaną rzekomym polskim antysemityzmem, a przecież Żydzi w Jedwabnem żyli 1000 lat i nikt ich nie palił w stodołach, dopóki nie przyszli Niemcy ze swoja zbrodnicza ideologią.

  Jak słyszę Jedwabne, to dostaję dreszczy.

 • domektomek

  Oceniono 6 razy 2

  10 lipca 1941r. w Jedwabnem z niemieckiej inspiracji i przy niemieckiej pomocy, około 40.to osobowa grupa ludności miejscowej zamordowało około 340 Żydów. Stodołę za miastem (z ofiarami w środku) podpalono przy użyciu baniek z benzyną -(czy reż. Pasikowski pomyśli kto dostarczył miejscowym szumowinom nieosiągalną wówczas ilość benzyny?)

  Jak to możliwe, żeby 40 nieuzbrojonych osób zamordowało 340-tu?

 • unna

  Oceniono 8 razy -2

  Moim zdaniem Duda nieszczęśliwie skonstruował zdanie, pytał się Komorowskiego o podejście do słów szefa FBI: -Mordercy i ich współwinowajcy z Niemiec, Polski, Węgier przekonali samych siebie, że uczynili to, co było słuszne i od czego nie było ucieczki.- dlaczego dodał Jedwabne, doprawdy nie wiem, ale na pewno Duda nie zaprzecza temu, że Żydów zabili tam Polacy, że zrobiła to polska wieś, antysemicka do tej pory.

 • makuzy

  Oceniono 6 razy 0

  Takiego pięknego śmieszka gdzieś już widziałem... Krzaklewski się nazywał. Umiał się pięknie uśmiechać, w każdej sytuacji, zapewne również siedząc na WC.
  Duda chwyta za serce zdewociałe starsze panie z denencją. Młodzi, którzy na niego zagłosują będą mieli pięcioletniego kaca, nasilającego się.

 • unna

  Oceniono 2 razy 2

  Zacytuję teścia Andrzeja Dudy Juliana Kornhausera, a wy pomyślcie o tym steku bzdur, które wypisujecie, no tak, kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą. "Czy potrafisz odpowiedzieć, czy potrafisz uwierzyć, czy potrafisz zapisać, czy potrafisz uszanować, czy potrafisz odnaleźć siebie, czy potrafisz dojrzeć do chwili jasnej, czy potrafisz dogonić to uciekające, czy potrafisz postawić najwyższą stawkę, czy potrafisz spotkać się twarzą w twarz z głupotą, czy potrafisz zostać, czy potrafisz przystać, czy potrafisz zrozumieć, czy potrafisz przyjąć cios, czy potrafisz walczyć, czy potrafisz pomylić się, czy potrafisz stać się mądrym. O

 • micki11

  Oceniono 6 razy 0

  Ale ten IPN panie Duda nakłamał, strach to czytać. Pojechałeś pacynko na tym pytanku. Bardzo mnie to cieszy.

 • hermenegilde

  Oceniono 6 razy 4

  @RE AD;Mariusz Swiatkowski6 minut temu
  Andrzej Duda nie zaprzeczył faktom historycznym jakie miały miejsce w Jedwabnem i niechlubnej, roli w nich części miejscowej ludności polskiej a jedynie skrytykował nieopatrzną, nieprzemyślaną, niewłaściwą, uogólniającą i krzywdzącą wypowiedź kandydata Komorowskiego. I miał słuszność albowiem krytykując, potępiając niewłaściwe zachowania niektórych Polaków, a nawet przepraszając za nie, musimy zachować właściwe proporcjum mocium Panie gdyż w skali Narodu były to przypadki sporadyczne i nie można ich uogólniać na całą polską nację. Nadto trzeba pamiętać, że działo się to pod hitlerowską okupacja, gdy hitlerowscy okupanci celowo skłócali różne nacje, często nakłaniali lub zmuszali do określonych zachowań obiecując, że tylko w ten sposób im posłuszni unikną śmierci etc. To są delikatne sprawy. Nikt, kto sam hitlerowskiej, zbrodniczej okupacji nie przeżył nie może sobie tego nawet wyobrazić i nie może wiedzieć do czego sam byłby zdolny aby uratować np. swoje dzieci od śmierci. Dlatego zanim Waść cokolwiek napiszesz staraj się kilka razy dany problem, temat przemyśleć, komentarz przeczytać ze zrozumieniem kilka razy. Jeżeli o tym nie wiesz lub zapomniałeś to informuję Waszmość Pana, że byli i tacy Żydzi zamieszkujący na wschodzie, którzy wkroczyli na ziemie polskie w mundurach NKWD i mordowali Polaków, byli i tacy, którzy jako prokuratorzy w czasie okupacji sowieckiej już po wojnie w imieniu komunistycznej władzy, kolaborującej z sowietami ścigali polskich patriotów walczących na zachodzie i powracających do Ojczyzny, żołnierzy AK etc. którzy przy ich udziale byli bezpodstawnie oskarżani, sądzeni i mordowani. Zdrowia życzę ...

 • agora7

  Oceniono 11 razy -3

  Koniec tej farsy. Duda do domu !

 • nmarci44

  Oceniono 8 razy 8

  Komentatorzy komentują tylko ze swojego punktu widzenia, na szczęście ich odsetek wśród wyborców jest znikomy. Każdy Polak swój rozum ma, i widzi jak jest.

 • tennieztej

  Oceniono 9 razy 7

  Według któregoś z prezydentów Izraela ja będąc oseskiem wyssałem antysemityzm z mleka mojej matki. Gdybym wtedy wiedział jak bardzo zawiniłem tobym przestawił się na butelkę pełną miłości dla naszych hazarskich braci.

 • marceli_zg

  Oceniono 7 razy 1

  Faktycznie, najważniejszy problem dla żydowskiej gazety... Koło ch...a mi lata wasze Jedwabne, długiem publicznym się zajmijcie!!!

 • rumburak1960

  Oceniono 2 razy 0

  Uchwała nr 4 Instytutu Żydowskiego w Warszawie z dnia 2 kwietnia 2015 roku ws. głosowania na Żyda Andrzeja Dudę.
  Duda na prezydenta
  Zgromadzeni zdecydowanie popierają pana Andrzeja Dudę jako kandydata na Prezydenta RP [] dr Andrzej Duda reprezentuje wartości, które są bliskie całej społeczności żydowskiej w Polsce. Mamy nadzieję, że jako Prezydent będzie realizował politykę, mającą na celu zapewnienie Żydom mieszkającym w Polsce, odpowiednich warunków funkcjonowania i rozwoju we wszystkich dziedzinach życia politycznego, społecznego, gospodarczego oraz wspierania kultury i wielowiekowej tradycji żydowskiej. [
  Jest to najlepszy kandydat na Prezydenta dla Polaków i dlatego apelujemy o głosowanie na Andrzeja Dudę w najbliższych wyborach. Ze swej strony podejmiemy wszelkie możliwe działania, by wynik wyborów był zgodny z naszymi oczekiwaniami (…)
  Źródło informacji: wirtualnapolonia.com/2015/04/29/duda-na-prezydenta/

 • 29elmi

  Oceniono 5 razy 3

  Kosciol 2000 lat gra kqarta zydowska i jakos Firma dobrze sie trzyma :) Na dodatkek biskupi kiedys oglosili, ze Matka Boska jest krolowa Polski, a w szkole ucza, ze krolow w Polsce juz nie ma. Duda powinien glosno krzyczec, ze w Jedwabnem byli kosmici, a w ogole to mala Zydowka bawila sie zapalkami i podpalila 300 osob. Panie dr Duda. za te brednie to uczelnia powinna panu odebrac ten tytul. Kompromitujesz wasc polska nauke. a jak to przystoi prawdziwemu katolowi i nacjonalisci szargac polska nauke. Pal licho ten grafen. No i wywal pan tego krzykacza w okolarach i w podkoszulku z panskim zdjeciem. Prawie sie pomylilem i myslalem, ze on to pan. Tak darl ryja, ze pomyslalem, ze on najwazniejszy.

 • rumburak1960

  Oceniono 4 razy 0

  Kwestia żydowska?
  Andrzej Duda(Kornhauser?) to Frank Underwood na jakiego nas stać, to opakowanie zastępcze Jarosława K. ( Kalkestein?) ale zawiera również bonusy w postaci Maciorewicza.Fotygi,Hofmana,Kurskiego..Chętnych do zakupu ostrzegamy: "Nadmiar parówek smoleńskich zmieszanych z episkopatem jest wyjątkowo szkodliwy.Wyjście z choroby będzie trwało 5 lat.Nie wszyscy dożyją.Zastanów się co robisz"

 • bezportek

  Oceniono 6 razy 0

  Potok obelg i nadęte jak oblicze Bula święte oburzenie pachołków żydokomuny, mieniących się "narodem", to alergiczna reakcja na przecinanie wrzodu. Wrzodem jest propagandowe kłamstwo niejakiego Grossa, powtarzane bezmyślnie przez eurewską sitwę.
  Wedle speca od "świadków nienaocznych" w stodole 140 m2 ohydni Polacy upchnęli 1600 żydów (niespecjalnie wychudzonych) i zamordowali jak to mają we zwyczaju od czasów faraona. Ilu zabito, kto i jak, lewaki nie chcą wiedzieć, zastopowały ekshumację, bo się "racjonalistom" zachciało trwożnie bać żydowskich zabobonów. Albo policzenia dziur od kul w czaszkach.
  Wyklinający szczekacze jakoś nie umieją liczyć, ani przyjąć do wiadomości faktów. Tak jak w sprawie Smoleńska, chamstwo wyłącznie wrzeszczy i powtarza brednie - całkiem jak burak z awansu, którego chcą nadal mieć za prezydenta.
  Tak lewakom bywa...

 • rumburak1960

  Oceniono 3 razy -1

  Andrzej Duda ukrywa fakt iż w styczniu roku 2014-go brał udział w nielegalnym posiedzeniu Knessetu, czyli Parlamentu Izraelskiego – na Wawelu w Krakowie, w okupowanej przez Żydów Polsce.
  Andrzej Duda – dopuścił się zdrady Polski uczestnicząc w bezprawiu przeciwko Polsce i Polakom. Oczywiście jako zdrajców i spiskowców potrzeba określać wszystkich parlamentarzystów biorących udział w posiedzeniu Knessetu.
  Andrzej Duda pytany przez niezależnych dziennikarzy o fakt uczestnictwa w bandyckich obradach Knessetu w Polsce – ucieka.

 • tiramisu44

  Oceniono 3 razy 3

  A zona Dudy Kornhauser - co to za nazwisko ???????????????????

 • rumburak1960

  Oceniono 3 razy -1

  hermenegilde może zacznij teraz o Putinie którego w innych postach tak podziwiasz, pracodawca ten sam?

 • hermenegilde

  Oceniono 7 razy -1

  - KOMOROWSKI STALE KŁAMIE I OSZUKUJE POLAKÓW; CO INNEGO MÓWI I KAŻE WYPISYWAĆ NA SZTANDARACH, POKAZYWAĆ NA SPOTACH A CO INNEGO ROBI. JEST JEDNYM Z INSPIRATORÓW, AKTYWNYCH UCZESTNIKÓW I FILARÓW "WOJNY POLSKO - POLSKIEJ"; OD JEJ POTWIERDZENIA
  I UTWIERDZENIA, ROZPOCZĄŁ SWOJĄ KAMPANIĘ PREZYDENCKĄ W 2010 ROKU. STALE MÓWI
  O ZGODZIE ALE STALE DZIELI POLAKÓW, OBRAŻA ICH I PONIŻA. PATRZY NA NICH "Z GÓRY". ZACHOWUJE SIĘ TAK, JAKBY PREZYDENTURA, NA KOLEJNĄ KADENCJĘ NALEŻAŁA MU SIĘ
  Z URZĘDU, JAKBY NIE MUSIAŁ O NIĄ ZABIEGAĆ, ZAPOMINA, ŻE KANDYDUJĄC NA URZĄD JEST TYLKO KANDYDATEM JAK INNI.

  - KANDYDAT KOMOROWSKI, DENERWUJE SIĘ, IRYTUJE I ZAPOMINA - TYCH, KTÓRZY W RAMACH PRAW WYBORCZYCH I ZASAD KAMPANII WYBORCZEJ, WYRAŻAJĄ NIECHĘĆ WOBEC JEGO KANDYDATURY, PRZEZYWA KRZYKACZAMI, DEMAGOGAMI, FRUSTRATAMI - NIE BACZĄC NA TO, ŻE SAM NIE SZANUJĄC INNYCH, NIE SZANUJĄC POLAKÓW, NIE SZANUJĄC NARODU, SWOJEGO SUWERENA, WRZESZCZY NA POLAKÓW, WYKRZYKUJE, DZIELI ICH, PRZEZYWA I OBRAŻA.

  PREZYDENT - TO GŁOWA PAŃSTWA, NAJWAŻNIEJSZA OSOBA W PAŃSTWIE ALE PREZYDENT SPRAWUJĄC SWÓJ URZĄD POWINIEN PAMIĘTAĆ, ŻE SPRAWUJE TEN URZĄD NIE DLA SIEBIE, NIE DLA SWOJEJ PARTII POLITYCZNEJ ALE DLA NARODU, KTÓRY GO NA TĘ FUNKCJĘ WYWYŻSZYŁ, POWINIEN PAMIĘTAĆ O TYM, ŻE NARÓD JEST JEGO SUWERENEM, SPRAWOWANIE FUNKCJI PREZYDENTA POWINIEN ROZUMIEĆ, TRAKTOWAĆ I WYPEŁNIAĆ JAKO JEGO MISJĘ, SŁUŻEBNĄ WOBEC NARODU, WYPEŁNIAĆ JĄ ZE WSZYSTKICH SWOICH SIŁ, JAK NAJLEPIEJ POTRFAFI, KIERUJĄC SIĘ JEDYNIE PRAWAMI USTANOWIONYMI PRZEZ NARÓD, WOLĄ, DOBREM I POŻYTKIEM NARODU A NIE PRYWATĄ CZY POŻYTKIEM PARTII. POWINIEN GODZIĆ WSZELKIE WAŚNIE, JEDNOCZYĆ NARÓD, I JEDNOCZYĆ SIĘ Z NARODEM.

  TAKIM PREZYDENTEM BĘDZIE ANDRZEJ DUDA.

 • hermenegilde

  Oceniono 4 razy -2

  KANDYDAT POWSI-PSL, PATRON WSI, KOMOROWSKI UDOWODNIŁ FAKTYCZNIE, ŻE ON SIĘ NIE ZMIENIA, ON JEST NIEREFORMOWALNY JAK PUTIN; ON NIE JEST W STANIE SIĘ ZMIENIĆ !

  Komorowski, kandydat kliki POWSI - PSL, trzymającej władzę w Polsce, taki pazerny na tą drugą kadencję na fotelu prezydenckim, że po PSL-u gotów z diabłem kontrakt podpisać bo z WSI współprace podpisał pewnikiem przed laty !

  Ale to się psu na budę zda. Bo Polacy się na nim poznali; Komorowski stracił wiarygodność; dostał w pierwszej rundzie prztyczka w nos a w drugiej rundzie, głosując 24 maja 2015 Polacy zasadzą mu kopa w ... i wreszcie wykopią go z fotela do którego chce się przyspawać !
  Apage satanas !

  PRZECIE KOŃ JAKI JEST KAŻDY NIE TYLKO WIDZI ALE I SŁYSZY, CODZIENNIE SŁUCHAJĄC BEZCZELNYCH, PEŁNYCH PYCHY, WYPOWIEDZI KANDYDATA TRZYMAJĄCEJ WŁADZĘ KLIKI POWSI-PSL, ZWŁASZCZA, ŻE TEN KOŃ JAK ŻADEN INNY NIE TYLKO RŻY ALE WYDZIERA SIĘ,
  I WRZESZCZY, DOBRZE, ŻE JESZCZE NIE GRYZIE ...!!!

  "Błędów nie robi ten, kto nic nie robi" - mówi prezydentowa Anna Komorowska i to prawda.

  - ALE NIE JEST WAŻNE ABY ROBIĆ COKOLWIEK - WAŻNE JEST ABY TO CO ROBIMY ROBIĆ DOBRZE.

  - JEŻELI NAROBILŚMY WIELE BŁĘDÓW TO WCALE NIE ZNACZY, ŻE ZROBILIŚMY COKOLWIEK DOBREGO.

 • elkana777

  Oceniono 6 razy 2

  brudny spot Komora, Panie Prezydencie Pan kłamie, Pan zmienia zdanie z piątku na poniedziałek itd. Duda WINNER

 • xandx

  Oceniono 3 razy 1

  to sie zalatwil ten zydowski przydupas..........

 • hermenegilde

  Oceniono 6 razy -2

  ALE W DRUGIEJ TURZE POLACY ZASADZĄ MU PORZĄDNEGO KOPA.

  PRZECIE ONŻE NYGUS, WIĘCEJ NAS KOSZTUJE NIŻ BRYTYJSKA KRÓLOWA Z RODZINĄ I DWOREM, BRYTYJCZYKÓW .

  ZOBACZ ILE PŁACIMY ZA MNOŻĄCE SIĘ WTOPY, CHAMSTWO, PYCHĘ, LEKCEWAŻENIE NAS, OBCIACH NA CAŁY ŚWIAT.

  Na utrzymanie kancelarii Bronisława Komorowskiego wydajemy 475 tys. zł dziennie. Prezydent RP kosztuje więcej niż prezydent Niemiec i wiele europejskich koronowanych głów. Na co Komorowski wydaje takie pieniądze?
  Na doradcę, który mu napisał przemówienie o bigosowaniu, wygłoszone w German Marshall Fund podczas pierwszej, superważnej wizyty oficjalnej w USA?

  „Bigos to takie szczególne, specyficzne danie. Kapusta siekana i siekane mięso długotrwale gotowane” – dowiedzieli się goście prestiżowej instytucji.

  A może kasa poszła na pisanie projektów ustaw? Nie, przecież wiadomo, że Komorowski unikał inicjatyw ustawodawczych. Może więc wydajemy na to, by zatrzeć nieprzyjemne wrażenia gospodarzy po prezydenckich wizytach, jak w Japonii, gdy w parlamencie Komorowski łaził buciorami po fotelach?

 • hermenegilde

  Oceniono 6 razy -2

  Sfrustrowany przegraną w pierwszej turze, przerażony perspektywą wyprowadzki z pałacu, hrabia z ruskiej budy, patron i obrońca zlikwidowanych przez państwo polskie za kolaboorację z Moskwą WSI, kierowany prywatą, zapowiada... zmianę konstytucji, na niecałe 2 tygodnie przed wyborami, aby zyskać głosy wyborców, którzy głosowali na Pawła Kukiza.

  - Zmiana konstytucji? - "Konstytucję chcą zmieniać ci, którzy są frustratami politycznymi najczęściej. Bo im się nie udało. Przegrali wybory prezydenckie, parlamentarne. Uważają, że jak się zmieni konstytucję, to będzie szczęście i raj na ziemi. A to nie w tym problem" - mówił przed tygodniem, 5 maja 2015, w telewizji Polsat Bronisław Komorowski.

  - Dziś, przerażony perspektywą wyprowadzki z pałacu, w ekspresowym tempie sam zaproponował zmiany w ustawie zasadniczej. W internecie prezentowany jest film pokazujący zakłamanie kandydata Platformy Obywatelskiej.

  Nerwowa reakcja na przegraną w pierwszej turze, wyraźnie pokazuje, jak nerwowym, chwiejnym, niestabilnym, nieracjonalnym, sfrustrowanym, kierujacym się tylko prywatą jest kandydat Bronisław Komorowski.
  - Ostatnie decyzje prezydenta Komorowskiego dowodzą, że decyzje państwowe, podejmuje koniunkturalnie, ad hoc, kierując się prywatą. Komorowski, złamał konstytucję, proponując referendum w sprawie z nią sprzecznej. Czy w Belwederze o tym nie wiedzieli?

  - TO NIE PECH, ANI WEWNĘTRZNE INTRYGI. TO FAKT. PO PROSTU SYSTEM III RP MA KANDYDATA NA SWOJĄ MIARĘ. NA CZELE SŁABEGO SYSTEMU, SŁABEGO PAŃSTWA STOI NIESŁYCHANIE SŁABY, CO DZIEŃ TO SŁABSZY PREZYDENT. ZMIANA JEST KONIECZNA.

  DOSTAŁ OD NARODU POLSKIEGO PRZTYCZKA W NOS I BOI SIĘ, ŻE STRACI FUCHĘ I APANAŻE. PANIKUJĄ JEGO DORADCY I URZĘDASY, GNUŚNY JAŚNIE HRABIA Z RUSKIEJ BUDY, WTOPA - KOMOROWSKI PRZYSPAWAŁ SIĘ DO PREZYDENCKIEGO FOTELA I ŻYJE SOBIE ZA NASZĄ KASĘ JAK SZEJK.

 • hermenegilde

  Oceniono 5 razy -1

  - Później PBK, ku zdziwieniu wszystkich, w tym sztabu, postanowil wejsc do ksiegarni dedalusa.
  - Bronek wszedl do buw. Ale studentow jakos tu nie ma, wiec przywital sie z grupa przedszkolakow.
  - Sztabowcy PBK zdenerwowani na widok wycieczek malych dzieci pod Kopernikiem: -Nikt tu nie ma dowodow!
  - PBK przesuwa sie sam, otoczony kamerami i mikrofonami. h t t p s : //instagram.com/p/2n4qRurk2g/ -
  - Teraz pojawila sie przypadkiem wycieczka szkolna;) h t t p s : //instagram.com/p/2n2UHPrkyf/
  - PBK dotarl na powisle. Oprocz dzialaczy i mediow nikogo tu nie ma. h t t p s ://instagram.com/p/2n2JZrrkyP/
  - Paweł Rybicki @Rybitzky Najlepsze jest to, ze PBK pogadal na spacerze moze z 5 osobami.
  h t t p s : //www.youtube.com/watch?t=49&v=GVkJPyzWpPs

  Bloger Paweł Rybicki, który relacjonował zdarzenie na swoim profilu na Twitterze napisał, co usłyszał: „Sztabowcy Bronka, obserwując całą sytuację [stwierdzili]: Przegraliśmy”.
  Paweł Kukiz zaapelował: „Mam pewną propozycję dla obu kandydatów (...) Spotkajcie się z ludźmi, którzy zapytają Was o naszą przyszłość. O Polskę. Zróbcie debatę, którą z przyjemnoscią poprowadzę. Odpowiedzcie na nasze pytania, a wówczas każdy z nas będzie wiedział, czy iść na wybory, a jeśli tak, to i na kogo oddać swój głos. Na tym własnie polega demokracja. Co Wy na to?”.

  - Jeszcze tego samego dnia wieczorem pozytywną odpowiedź dał Kukizowi Andrzej Duda. – Zobaczyłem to zaproszenie na Twitterze, szanuję jego wyborców, i to naturalne, że jestem gotów w ten sposób przekonywać do siebie jego wyborców – tłumaczy kandydat PiS.

  Komorowski s t c h ó r z y ł . Nie weźmie udziału w debacie proponowanej przez Kukiza.

 • hermenegilde

  Oceniono 4 razy -2

  Prezydent, dopytując o problem, postanowił, że zadzwoni do Ireny Wóycickiej, podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta. „A niech dzwoni!” – krzyknęła podenerwowana kobieta, dodając, że przed kampanią wyborczą nikt nie chciał się z nią spotkać. Stwierdziła, że studenci mają wyższe ulgi niż niepełnosprawni. Komorowski odpowiedział: „Żałuje pani studentom?”. Widząc, że pryncypał stracił koncept ruszyła z pomocą Jowita Kacik, szepcząc mu do ucha (wszystko zostało odczytane z nagrania zamieszczonego w internecie);

  - „Proszę zapytać, czego brakuje". Prezydent posłusznie kieruje pytanie do niepełnosprawnej.

  - „Przytulmy panią, przytulmy panią” – doradza po chwili suflerka.
  I prezydent posłusznie przytula niepełnosprawną.

  - Gdy Komorowski już odchodzi, a niepełnosprawna kobieta na wózku próbuje go zatrzymać, suflerka radzi prezydentowi: „Zaprośmy ją do pałacu, zaprośmy do pałacu”. Prezydent, natychmiast posłusznie zawraca i mówi do niepełnosprawnej: „Niech pani przyjedzie do pałacu”.

  Wygląda na to, że gdyby nie przygotowane wcześniej kartki i nieustanne podpowiedzi sztabowców, kandydat PO miałby spore problemy w czasie swoich wyborczych wystąpień i ... spacerów.

  - OTO OPINIE INTERNAUTÓW DOT. JEGO "SPACERÓW PO WARSZAWIE"; "Blisko ludzi a jednak wciąż daleko, Spacery PBK jakieś takie, nierzeczywiste", "BOR pozwala podchodzić do PBK tylko zwolennikom. Reszta jest dyskretnie usuwana. Ale wstyd. Panowie czuwają nad niewygodnymi".

 • hermenegilde

  Oceniono 4 razy 0

  - Inny młody człowiek wręczył mu konwalie, gratulując Komorowskiemu przyznanego mu tytułu Człowieka Roku „Gazety Wyborczej”. Gdy Komorowski usłyszał uzasadnienie, szybko poszedł dalej. „Co trzeba zrobić, żeby zostać człowiekiem roku »Gazety Wyborczej«”? – dopytywał mężczyzna. „To trzeba pytać autorów” – odpowiedział Komorowski, a następnie stwierdził: „Dużo trzeba zrobić”, a potem skromnie rzucił: „Po prostu jestem”.

  - Kandydat kliki POWSI-PSL na "spacerze" wyborczym po Warszawie, wystąpił z suflerką za plecami. Nieporadny Komorowski, mówił i robił to, co mu suflerka szeptała do ucha a cokolwiek rzekł sam to zawsze była wtopa. Komoruskiemu podpowiadała zza jego pleców, Jowita Kacik, urzędniczka z kancelarii prezydenta.

  - Tak było i wtedy gdy ubiegający się o reelekcję prezydent spotkał kobietę na wózku inwalidzkim.
  Skarżyła się na sytuację niepełnosprawnych i zachowania policji. „Jak słyszę, że napadają na [Przemysława] Wiplera czy innych, to wierzę, że to prawda. Nawet na mnie napadli!” – żaliła się kobieta. „Niemożliwe” – westchnął Komorowski. Widząc reakcję Komorowskiego, kobieta rzuciła: „Czego pan się śmieje!?”. „Tusk doprowadził do tego, że pomaga się pijakom, nierobom. Pan teraz mi pomaga, bo jest telewizja!” — krzyknęła.

 • rehman

  Oceniono 4 razy 0

  Przecież jasne jest od jakiegoś czasu, że Jan Tomasz Gross bezczelnie kłamał o Jedwabnem wię gdzie tu kontrowersje? Inna sprawa to ciągłe sugerowanie, że Polacy uczestniczyli w Holocauście, poprzez nie pomaganie Żydom. Dlaczego nikt nie zadaje pytania o pomoc Żydów,Polakom w czasie okupacji sowieckiej 1939-1941, głównie donosili ale o tym jakoś nikt nie pamięta.

 • hermenegilde

  Oceniono 6 razy 0

  W II TURZE NIE JEST LEPIEJ. PANIKA JEST WIELKA WŚRÓD PLATFORMERSÓW I W KANCELARII PREZYDENTA, BO WSZYSCY BOJĄ SIĘ, ŻE UTRACĄ SWOJE WIELKIE PENSJE I WIDOKI NA TEKIEŻ EMERYTURKI. ZAŚ ETATOWI BONZOWIE PSL BOJĄ SIĘ O SWOJE.

  PRAWIE 20% WYBORCÓW PO, KTÓRZY PRZED LATY GŁOSOWALI ZA KOMOROWSKIM TERAZ ZAGŁOSOWAŁO NA INNEGO KANDYDATA.

  KWAŚNIEWSKI NIE MAJĄC JUŻ WIELU MOŻLIWOŚCI STARA SIĘ PROMOWAĆ SIEBIE, MOŻE ZAŁAPIE SIĘ NA DORADCĘ? LIDERZY PSL ZA WSZELKĄ CENĘ CHCĄ UTRZYMAĆ I OTRZYMAĆ DALSZE INTRATNE STOŁKI, APANAŻE - BO IM ZAWSZE CHODZI O KASĘ A KANDYDATURĘ JARUBASA WYSTAWILI TYLKO PO TO ABY UDAWAĆ PRZED SWOIMI WYBORCAMI SUWERENNOŚĆ PSL.

  ZAŚ WYSTRASZONY PERSPEKTYWĄ WYPROWADZKI Z PAŁACU KANDYDAT KOMOROWSKI SAM STAŁ SIĘ "FRUSTRATEM POLITYCZNYM". MIOTA SIĘ, IRYTUJE, JEST CAŁKOWICIE NIEWIARYGODNY.

  - Kolejne dni kampanii przynoszą wpadki, gafy – taki pech, że aż może robić się żal. Sztab wymyślił spacer A KANDYDAT KOMOROWSKI CO ROZMOWA, CO WYPOWIEDŹ TO WTOPA, WIĘKSZA OD POPRZEDNIEJ. Jakiś chłopak pyta: „Moja siostra dwa tysiące zarabia, jak ma kupić mieszkanie? ”. Odpowiedź KOMOROWSKIEGO: „Wziąć kredyt, zmienić pracę”.

 • hermenegilde

  Oceniono 6 razy 0

  W OBOZIE KLIKI POWSI-PSL TRZYMAJĄCEJ WŁADZĘ PANIKA Z KAŻDYM DNIEM WIĘKSZA. ONI JUŻ NIE KONTROLUJĄ TEGO CO KTÓRY Z NICH CZYNI.

  CORAZ SŁABSZA PREZYDENTURA KANDYDATA KOMOROWSKIEGO Z SUFLERKĄ ZA PLECAMI. ZMIANA JEST KONIECZNA.

  Komorowski jak Rakowski ( h t t p s : //www.youtube.com/watch?v=iscjRvSzJrY) ?
  Nie zgoda i bezpieczeństwo, ale b u t a i a g r e s j a, stały się i były wizytówką Bronisława Komorowskiego w pierwszej turze kampanii prezydenckiej 2015. Doskonale wychwycili to internauci. W krótkim filmie, który umieszczono w sieci, porównano Komorowskiego z premierem reżimowego PRL – tow. Mieczysławem F. Rakowskim, który w sierpniu 1983 r. spotkał się ze stoczniowacami w sali BHP Stoczni Gdańskiej.

  Komorowski 2015 jak Rakowski 1983 !
  – Są tacy, którzy będą chcieli głosować na awanturę, na kłótnię, na nieumiejętność współpracy, na stwarzanie zagrożenia, na niezgodę narodową, ale nas jest więcej! – grzmiał w Stargardzie Szczecińskim Bronisław Komorowski, w pierwszej, przegranej, turze wyborów. (Znajdziemy dość Polaków, którzy poprą ten kierunek i popierają. I bez was również. I bez tych demagogów, bez krzykaczy zbudujemy w Polsce lepszy socjalizm – krzyczał do stoczniowców w 1983 r. tow. Mieczysław Rakowski.

  Po ponad trzydziestu latach od wystąpienia Rakowskiego, jego metoda krzyku i demagogii, a nie argumentów, stała się wizytówką prezydentury Bronisława Komorowskiego.

 • hermenegilde

  Oceniono 5 razy -1

  Sytuacja jest dynamiczna i jak mówi stare porzekadło - w każdej plotce jest ziarno prawdy. Następnego dnia W. Sumliński sam postanowił zweryfikować niepokojące doniesienia.

  - Niestety, z kilkunastu miejsc w kraju dostałem potwierdzoną informację, że bez podania oficjalnych przyczyn wstrzymano dystrybucję „Niebezpiecznych związków Bronisława Komorowskiego” do czasu zakończenia wyborów prezydenckich. Miedzy innymi z Wybrzeża i południa Polski. Nieoficjalnie słyszę o bardzo dużych naciskach na różne sieci dystrybucyjne – co najmniej kilka – by tej książki do 24 maja nie dystrybuować. Jak to możliwe, skoro nie ma żadnego formalnego zakazu jej sprzedaży? Nie wiadomo, ale tak jednak się dzieje - opowiadał.


  Tak jak dawniej za komuny, do szefów sieci dystrybucyjnych przybyli pewnikiem jacyś smutni cywili i dali im "propozycje nie do odrzucenia". WSI WIECZNIE ŻYWE !MIMO LIKWIDACJI MA SIĘ W POLSCE DOBRZE I DBA O INTERES SWOJEGO PATRONA.

 • hermenegilde

  Oceniono 3 razy -1

  Nic więc dziwnego, że Bronisław Komorowski alergicznie reaguje na samo wspomnienie publikacji. Nerwy puściły mu nawet na antenie TVN, gdy Bogdan Rymanowski próbował drążyć temat. Wtedy właśnie padło słynne już: „Odmawiam panu współpracy”.

  Od kilku dni w internecie zaczęła krążyć plotka, że książka Sumlińskiego jest wycofywana ze sprzedaży. Pojawił się nawet screen z maila pewnego domu wysyłkowego, a jeszcze większego zamieszania narobiła wiadomość ze strony internetowej dużej sieci handlowej, która zamieściła informację "produkt niedostępny".

  Po sprawdzeniu w Poznaniu i Warszawie, okazało się, jednak że książka jest w sprzedaży, a pracownicy znali plotkę o wycofywaniu książki Sumlińskiego, choć zapewniali, że co do ich sklepów jest nieprawdziwa.

  Jednak gdy tego samego dnia zadzwoniono do autora "Niebezpiecznych związków Bronisława Komorowskiego" uzyskano informację "Słyszałem, że są naciski na niektóre sieci, aby książka nie była dystrybuowana chociaż w okresie kampanii wyborczej. To dziwne, bo przecież nie jest wyklęta, ani zakazana. Sprzedaje się doskonale i właśnie robiliśmy jej dodruk. Już w poniedziałek dowiemy się, czy także inne duże sieci postanowiły wstrzymać czasowo sprzedaż książki - mówił Wojciech Sumliński.

 • hermenegilde

  Oceniono 3 razy -1

  Sumliński mówił też szczegółowo o naciskach, z jakimi spotykał się pisząc swoją książkę. Wspomniał o wywiadzie telewizyjnym, jaki - jako dziennikarz TVP - miał przeprowadzić z ówczesnym marszałkiem Sejmu - Bronisławem Komorowskim. Przyjął mnie i ekipę telewizyjną bardzo sympatycznie. Zaproponował kawę, herbatę – rozmowa była bardzo miła, dopóki nie zapytałem o Fundację Pro Civili. Zmienił się na twarzy i zapytał: „Czy wie pan, co pan robi?”. Następne kwestie to były kwestie przerywające rozmowę. Dał mi minutę na opuszczenie gabinetu - opowiadał Sumliński. Doprowadziło to do oskarżenia mnie o przestępstwo płatnej protekcji. Do tej pory prokuratura nie przedstawiła mi dowodu mojej rzekomej winy.

  Ludzie Komorowskiego chcą ukryć niewygodną książkę. Sumliński: "mam takie sygnały"

  Od wczoraj docierały niepokojące informacje, że sympatycy Bronisława Komorowskiego próbują zablokować na czas kampanii prezydenckiej, sprzedaż książki Wojciecha Sumlińskiego "Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego". Niezależni dziennikarze i internauci próbowali zweryfikować te sygnały. Zarówno w dużej sieci handlowej, jak i u autora publikacji. - Z kilkunastu miejsc w kraju dostali potwierdzoną informację, że bez podania oficjalnych przyczyn wstrzymano dystrybucję - mówi W. Sumliński.

  W książce "Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego" można dowiedzieć się o - jak reklamują ją autor i wydawca - historii odsłaniającej "niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego, sięgające do mrocznego świata służb tajnych, które współtworzyły polską mafię. Znajdą się tacy, którzy będą w te związki powątpiewać, zapewniamy jednak, że one istniały – a ich wpływ na rzeczywistość przekracza wyobrażenie wielu z nas".

 • hermenegilde

  Oceniono 3 razy -1

  Tak jak to bywało za prl-u; gdy zawiadomiłeś, że kradną kacyki z pzpr albo funkcjonariusze ub to prokuratura wszczynała śledztwo ale nie przeciw złodziejom tylko przeciw zawiadamiającemu, przeciw tobie ! Zdaniem Sumlińskiego oficerowie CBŚ i urzędnicy skarbowi, którzy badali kwestię wyłudzeń, trafili pod obserwację oficerów WSI. Podczas przesłuchania 18 grudnia, Bronisław Komorowski mówił, że w tej sprawie trwało śledztwo. Zostało ono wszczęte w grudniu 2014 roku… - niedługo przed przesłuchaniem pana prezydenta, po kilkunastu latach działalności Pro Civili - podkreślał. Pytany o to, w jaki sposób Komorowski nawiązał kontakty z osobami z wojskowych służb, Sumliński wskazał, że istotną rolę mogła odegrać małżonka pana prezydenta. Pojawiały się też inne wątki: Przy okazji prywatyzacji Telekomunikacji Polskiej, gdy ministrem obrony narodowej był pan Bronisław Komorowski, doszło do sytuacji, w której łączność między wrażliwymi instytucjami, jakimi były attache wojskowe – została powierzona rosyjskiej spółce GTS. Miała ona dostęp do łączności. (…) Na skutek „błędów i zaniedbań” szefa MON został zdekonspirowany obiekt 09120 – cóż to był za obiekt? Każde państwo NATO powinno mieć centrum dowodzenia państwem, gdzie na wypadek zagrożenia mogłyby się schronić najważniejsze osoby w państwie. Fakt istnienia takiego obiektu był objęty klauzulą ściśle tajne. Doszło do ściśle tajnej narady z udziałem premiera Jerzego Buzka. Zamieszczam protokół z tej narady – Bronisław Komorowski wypowiada wówczas zdania, jakie dyskwalifikują go jako ministra obrony narodowej. Mówi on premierowi Buzkowi, że nie wie, jak mogło dojść do tego, że podległy mu MON zaniedbał zabezpieczenie tych informacji. Sowiecka półka GTS miała pełny przegląd tego, co dotyczyło tego obiektu, a ten obiekt nie powstał do dziś- tłumaczył. Z posiadanych przez niego informacji wynika, że to spółka powiązana dziś z firmą… zamieszaną w aferę dot. serwerów w Rosji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX