Wyborcza klęska SLD. Miller odgryza się Żakowskiemu za "bolesny ząb lewicy" i każe odejść z dziennikarstwa. Jest bezlitosna riposta

Wybory prezydenckie okazały się tak dotkliwą klęską dla Magdaleny Ogórek i SLD, że Jacek Żakowski wezwał Leszka Millera do ustąpienia. - To raczej Żakowski powinien ustąpić z dziennikarstwa - odparował szef SLD w Poranku Radia TOK FM. - To jest różnica między liderem lewicy, jakim jest Ed Miliband, a postkomunistą, jakim jest Miller - odpowiada Żakowski w rozmowie z Tokfm.pl.
- W tym tygodniu trzeba wyrwać dwa bolesne zęby polskiej lewicy: Millera i Palikota - tak Jacek Żakowski skomentował w Poranku Radia TOK FM fatalny wynik Magdaleny Ogórek w wyborach prezydenckich. Zdanie to musiało mocno dotknąć Leszka Millera, który gościł dziś w Radiu TOK FM u Jana Wróbla.

"Miller szuka konserwatywno-liberalnego koryta"

- Pan redaktor Żakowski nawet wysłał mnie do więzienia, teraz chce mnie usunąć z polityki. Mogę się odwzajemnić i powiedzieć, żeby w takim razie pan Żakowski, który tak jednostronnie się angażuje po stronie PO, usunął się z dziennikarstwa - stwierdził szef SLD.

- Ewa Kopacz i Bronisław Komorowski by się zdziwili, słysząc, że angażuję się po ich stronie. Mamy raczej przeciwne wrażenie, ja też takie mam - odpowiedział Żakowski w rozmowie z Tokfm.pl. - Angażuję się raczej po stronie lewicy, a Miller szuka konserwatywno-liberalnego koryta, z którego może się wypaść - dodaje publicysta "Polityki", wskazując na kampanię Magdaleny Ogórek i dokonania Millera z okresu jego rządów, od sprawy więzień CIA po zamykanie barów mlecznych.

"Gdyby Miller miał odrobinę honoru..."

Żakowski podkreślił, że Miller nie powinien już więcej kompromitować lewicy swoją obecnością. - Każdy człowiek, który miałby odrobinę honoru, po doprowadzeniu poparcia do takiej katastrofy bez słowa by się usunął. To jest różnica między liderem lewicy, jakim jest Ed Miliband, a postkomunistą, jakim jest Miller - podkreślił publicysta, nawiązując do odejścia przywódców partii, które poniosły klęskę w wyborach w Wielkiej Brytanii.

Jego zdaniem szef SLD będzie "trwał za wszelką cenę", nie licząc się ze skutkami swojego postępowania - zarówno dla swojej partii, lewicy, jak i całego kraju. - Gdybym był redaktorem naczelnym pisma i doprowadził je do takiej ruiny, tobym odszedł - deklaruje Żakowski.

Miller to Schettino polskiej lewicy?

Miller w Poranku Radia TOK FM przyznał, że jak na razie nie ma mowy o jego dymisji. Zapewnił też, że SLD znajdzie się w przyszłym Sejmie. - Pytanie, w jakiej formule - zastrzegł, wskazując na konieczność stworzenia szerokiej lewicowej koalicji.

- Gdyby lider formacji politycznej na kilka miesięcy przed wyborami mówił, że nie wejdzie do Sejmu, byłoby to dziwne - komentuje Żakowski. - Nie wchodziłbym na prom, którego kapitanem jest Schettino. A gdybym już się na nim znalazł, tobym wysiadł. I to jest moja dobra rada dla polityków SLD - kwituje Żakowski.

Więcej o:
Komentarze (36)
Wyborcza klęska SLD. Miller odgryza się Żakowskiemu za "bolesny ząb lewicy" i każe odejść z dziennikarstwa. Jest bezlitosna riposta
Zaloguj się
 • 1-wolne

  0

  Kto poprze obecną SLD, gdzie stary beton PZPR- Miller, i Czarzasty prowadzą do wyborów?
  Chyba już tylko wraki dawnych komunistycznych sekretarzy .

 • cwany.gapa.vip

  0

  Leszka Millera można lubić, ale architekt klęski lewicy powinien spuścić z tonu i zabrać się poważnie do roboty albo odejść. Na to jednak się nie zanosi. Dzięki kompromitujacym porażkom lewicy do władzy dochodzi nieprawdopodobne i nie spotykane dotąd prostactwo. Można spokojnie powiedzieć, że marzenie o Polsce w pełni ludowej właśnie się ziszcza.

 • depepoz

  0

  Członek Komitetu Centralnego PZPR, jeden z bardziej zaufanych wśród szefów KPZR (Komunistyczna Partia Związku Radzieckiego - dla młodych), były współwłaściciel Polski Ludowej - to lewica? Jeden z lepszych pływaków wśród postkomunistycznej hołoty, dla którego i jego kolesi był stan wojenny, aby mogli przygotować się do miękkiego lądowania. Lewica?

 • r0b0l

  Oceniono 1 raz 1

  możliwe że miller wkrótce o sobie powie że jest piękny i młody
  W każdym razie za wykończenie SLD powinien dostać jakiś medal
  Prawdziwy komunista kończy w szambie

 • brzmski

  Oceniono 5 razy -3

  móc się wypaść - piękna fraza spod żakowskiego wąsnawisu;
  zatem we frazeologicznym związku:mógł był wypadł z kołyski(?)... by łby urywać, choć tak bardziej po uważaniu

 • kontra.punkt

  Oceniono 8 razy -2

  Schettino czy Schetyna - co za róznica, i tak pójdą na dno

 • antoszek22

  Oceniono 13 razy 13

  Miller złozył dziś samokrytyke i przyznał że jest już w wieku w którym prawdziwi mężczyźni nie mogą już skonczyć.

 • bog43

  Oceniono 6 razy 6

  nie wierzę , że Miller ma zęby - swoje

 • ewa7koz

  Oceniono 16 razy 10

  Czekam na prawdziwą lewicę! Nie chcę już słuchać tych prawicowych konserwatystów. ŚREDNIOWIECZE

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX