"Referendum ws. JOW-ów? Komorowski równie dobrze może się ostrzyc i założyć skórzaną kurtkę"

"Desperacja" - tak Michał Szułdrzyński podsumowuje w "Rzeczpospolitej" przedstawioną przez Bronisława Komorowskiego propozycję referendum ws. jednomandatowych okręgów wyborczych (JOW). Publicysta wskazuje, że prezydent równie dobrze mógłby się ostrzyc na krótko i założyć skórzaną kurtkę - wpływ na wynik drugiej tury wyborów prezydenckich byłby podobny.
Szułdrzyński zauważa, że wyborcy bynajmniej nie głosowali na Kukiza z powodu JOW. Chodziło o czysty bunt, którego ani politycy, ani media nie doceniły. "Tegoroczne wybory prezydenckie i parlamentarne wygra ten, kto przekona tych rozczarowanych, że ma receptę na ich problemy" - pisze publicysta, dodając że straszenie powrotem IV RP to tylko odsuwanie realnych społecznych problemów.

Koniec PO-PiS?

Zdaniem Szułdrzyńskiego druga tura wyborów prezydenckich może się okazać jedną z ostatnich potyczek, w których walczyć będą PO i PiS. Ten spór już się bowiem wypala. "Coraz więcej wskazuje na to, że pokolenie, które budowało Polskę przez ostatnie ćwierć wieku, nie ma przekonującego pomysłu, w jakim kierunku powinien pójść rozwój naszego społeczeństwa i kraju w ciągu następnych lat" - kwituje publicysta.Cały tekst w najnowszej "Rzeczpospolitej" >>>

Więcej o:
Komentarze (25)
"Referendum ws. JOW-ów? Komorowski równie dobrze może się ostrzyc i założyć skórzaną kurtkę"
Zaloguj się
 • ant44

  0

  największe marzenie montera pralek i kasjerki z markieta ( po 1500 netto) - mieć jowa, cokolwiek to k... jest.

 • elzbieta09

  Oceniono 3 razy 3

  Myśmy, pokolenie I Solidarności poszli za ideą demokracji i poprawy bytu. Dzisiejsi młodzi w Kukizie zobaczyli nadzieję na demokracje i poprawę bytu.

 • unamatita

  Oceniono 7 razy 5

  "Referendum ws. JOW-ów?" Komorowski równie dobrze może obiecać umiędzynarodowienie śledztwa smoleńskiego.
  Niektórzy dla koryta zrobią wszystko i nie ma to nic wspólnego ze "spokojem i bezpieczeństwem: - no chyba, że niektórych!
  u.

 • cillian1

  Oceniono 6 razy 4

  Ludzie = dziennikarze.

  Dlaczego negujecie?
  Boicie się, że nie będzie 460 idiotów do opisywania na szpaltach, i zabraknie tematów aby wypełnić czas antenowy?

  JOW da radę, ale waszym zadaniem jest edukować ludzi, że wybieramy tych, co coś zrobili, a nie że się modlą, czy obiecują że coś zrobią!

  Jak to zrobicie, to JOW będzie działał tak samo, jak lądowanie we mgle.
  za głupotę i lenistwo, będzie polityk płacił utratą mandatu, a Polacy pozbędą się darmozjada.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 13 razy 7

  Ach kiedy, ach kiedy, powstanie partia co będzie nie tylko narzekać na wszystko i chcieć jakiejkolwiek zmiany nie wiadomo na co, ale będzie wiedzieć jak obecny stan poprawić ?
  A JOW ...mniej więcej widać co by było jak by były : 230 posłów z PiS. 228 posłów z PO i 2 od Kukiza.

 • jerzy.zywiecki

  Oceniono 22 razy 6

  Pan prezydent będzie teraz w kółko, przez dwa tygodnie, pieprzył co mu strach przegranej na język przyniesie. Ja pamiętam z jego działalności tylko podniesienie wieku emerytalnego, wspieranie banderowców i nakręcanie spirali zagrożenia oraz zarzynanie narodu zbrojeniami.

 • krusnik02

  Oceniono 22 razy 12

  Wyskok z JOW-ami pokazuje, że nie tylko Komorowski nie rozumie wyborców Kukiza - z całym szacunkiem, ale pan Duda też dał się złapać na JOW. Problem w tym, że gdyby faktycznie wprowadzić JOW-y, polska scena polityczna zabetonowałaby się na amen. Ludziom głosującym na pana Kukiza chodzi o to, że w Polsce od '89 roku nic się nie zmienia w polityce - no może oprócz poglądów pana Palikota. Te same gęby, te same ograne frazesy, to samo złodziejstwo i partyjne interesiki przedkładane ponad dobro Ojczyzny. Politycy rozsprzedali nasz kraj, jesteśmy własnością zagranicznego kapitału, polscy pracownicy są tanią siłą roboczą dla zagranicznych "inwestorów" więc rząd nie robi nic aby polepszyć ich los - bo przecież kapitał ucieknie nam z kraju... Ludzie, którym taki stan rzeczy się nie podoba głosują na pana Kukiza. Politycy ich nie rozumieją i błaźnią się w mediach swoją admiracją JOW...

 • donaldwielki1

  Oceniono 18 razy 2

  Bronsław K. jest >>> dalszy komentarz zawiera niedopuszczalne treści

 • fakiba

  Oceniono 18 razy 0

  Komorowski ma większe prawo do mówienia o JOW niż Duda , bo jeśli nawet głośno ich nie popierał , to na pewno nigdy tej idei nie zwalczał tak jak pisiory

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX