Nocna strzelanina pod Zurychem. Zginęło pięć osób, w tym sprawca

W strzelaninie w szwajcarskim miasteczku Wuerenlingen pod Zurychem zginęło pięć osób, w tym sprawca. Znał on swoje ofiary, a z niektórymi łączyły go powiązania rodzinne - podała policja, która mówi o "rodzinnej tragedii".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Komendant policji Michael Leutpold oznajmił na konferencji prasowej, że to "ostateczny bilans" strzelaniny w 4,5-tysięcznej miejscowości Wuerenlingen. - Wykluczyliśmy trop terrorystyczny - podkreślił, dodając, że w tle był zapewne spór rodzinny.

Wszystkie ofiary strzelaniny to Szwajcarzy. Według śledczych sprawcą był 36-letni mężczyzna, który następnie popełnił samobójstwo. Jego tożsamości nie ujawniono. Wiadomo jedynie, że był żonaty i miał troje dzieci, ale z nimi nie mieszkał.

Sprawca najpierw zastrzelił dwóch mężczyzn w wieku 58 i 32 lat oraz 57-letnią kobietę. Według policji byli to teściowie i szwagier napastnika. Następnie przed sąsiednim domem zastrzelił 46-latka.

Sprawca był znany policji z powodu aktów przemocy, jakich się dopuszczał. W tym roku jego żona wraz z dziećmi znalazła schronienie w instytucji opiekuńczej w kantonie Schwyz, gdzie wszyscy mieszkali.

Strzały padły w nocy

Strzały padły kilka minut po godzinie 23. Zaniepokojeni mieszkańcy miejscowości Wuerenlingen wezwali policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze znaleźli kilka ciał - część wewnątrz domu mieszkalnego, część na zewnątrz.

Wuerenlingen to miasto na północy kraju, w którym mieszka ok. 4,5 tys. osób. Znajduje się ono na północny zachód od Zurychu, niedaleko niemieckiej granicy. Lokalne media dodają, że w okolicy, w której doszło do strzelaniny, znajdują się głównie domy jednorodzinne.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (141)
Nocna strzelanina pod Zurychem. Zginęło pięć osób, w tym sprawca
Zaloguj się
 • fakit.pl

  Oceniono 2 razy 0

  Zaraz się zaczną krzyki, aby rozbroić Szwajcarów...

 • pamejudd

  Oceniono 6 razy 2

  No i co mają teraz to napisania ćwoki, które wcześniej pitoliły że to "auslanderskie porachunki"?

  31februarius- przegrałeś zakład. Rób foczkę.

 • pyosalpinx

  Oceniono 10 razy 2

  zona znalazla schronienie w kantonie Schwyz....co za skrupulatnosc...mysle jednak ze przecietnemu czytelnikowi w Polsce wisi czy to byl dom saotnej matki w Schwyz, St. Gallen czy Appenzell Ausserode

 • Ku Ba

  Oceniono 3 razy -1

  Chcesz wiedzieć więcej i szybciej?
  Mam aplikację BBC News i o co się chcecie założyć, że nigdy od nich szybsi nie będziecie?

 • aone

  Oceniono 13 razy -7

  Na pewno islamscy bandyci i ich porachunki ,albo roznica zdan gdzie zrobic zamach

 • heliheli

  Oceniono 8 razy 0

  rozwiązać całą Szwajcarię !!!

 • katrina_bush

  Oceniono 22 razy 16

  Zabojca jest 36-letni uprzednio juz karany Szwajcar z kantonu Schwyz, pochodzacy ze wsi. Jest to od lat znana i czesto praktykowana szwajcarska metoda na rozwiazywanie konfliktow wewnatrz rodziny. To nie pierwszy przypadek w Würelingen. Szwajcarska mieszanka wybuchowa to latwy dostep do broni + tlumienie emocji + fasadowosc.

 • facio60

  Oceniono 11 razy 7

  To 36 letni Szwajcar zabil swoich tesciow, szwagra I sasiada oraz siebie samego. Awantura rodzinna, zyl w separacji od zony I dzieci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX