"Komorowski był antysystemowcem w czasach, kiedy oznaczało to prawdziwe represje. A nie tatara w Lotosie"

- Bronisław Komorowski nie urodził się w Belwederze. Był prawdziwym buntownikiem. Jak miał 19 lat, został po raz pierwszy zatrzymany przez milicję - przypomniał minister Tomasz Siemoniak w TOK FM. Wicepremier i szef resortu obrony opozycyjne doświadczenia prezydenta ceni wyżej niż antysystemowość kandydatów, którzy zawarli sojusz wyborczy w warszawskiej restauracji Lotos.
Jak przypomniał Tomasz Siemoniak, w PRL, kiedy Bronisław Komorowski buntował się przeciwko systemowi, za bycie przeciw groziły poważne represje. - Komorowski nie zawsze był prezydentem, po raz pierwszy został zatrzymany w wieku 19 lat. Wtedy antysystemowość oznaczała coś zupełnie innego niż tatara w restauracji Lotos.

Przypomnijmy: w kultowej warszawskiej restauracji sojusz wyborczy zawarli liderzy anysystemowych wyborców - Paweł Kukiz i Janusz Korwin-Mikke. Obiecali sobie, że w ostatnim tygodniu kampanii ten, który będzie miał niższe poparcie, zrezygnuje i poprze drugiego z nich. Dziś z sojuszu nic nie zostało.

Tomasz Siemoniak jest przekonany, że Bronisław Komorowski zostanie prezydentem na drugą kadencję. Według wicepremiera jednym z największych atutów obecnego prezydenta jest "świetna" pierwsza kadencja.

Więcej o:
Komentarze (239)
"Komorowski był antysystemowcem w czasach, kiedy oznaczało to prawdziwe represje. A nie tatara w Lotosie"
Zaloguj się
 • Ernest Mamrot

  0

  Kompromitacja obu maniakow. Starszy wyjadacz Korwin był pzrekonany że inny maniak Kukiz nie zdoła nawet zaistnieć w rankingu do stolca i zawarł fałszywy z natury sojusz. Tymczasem Kukiz zdystansował maniaka i ten już wykręcil się boczkiem - sojuszu nie ma

 • unamatita

  0

  z resortowa zoną, wszystko było łatwe!
  u.

 • xan-ti

  Oceniono 1 raz 1

  Gra o Żyrandol dla fanów Gry o Tron

  www.youtube.com/watch?v=xq80A3RNUyg

 • kopydlo

  Oceniono 6 razy -4

  Oby Komorowski wygrał w pierwszwej turze!

 • niezalany

  Oceniono 4 razy 2

  co prawda to prawda, o restauracjach to on już co nieco wie, szczególnie tych z ośmiorniczkami, wołowymi ogonami i winkiem a'500zł za butelkę...

 • a.k.traper

  Oceniono 1 raz -1

  Aż tak bardzo represjonowany nie był, wielu zwyczajnych ludzi za składanie kwiatów, kolporterkę odcierpiało bardziej, najbardziej antysystemowy był podczas Obrad Okrągłego Stołu i wyborów w 1989, bo oba wydarzenia zbojkotował, jednak później już dał się nieść na fali za porządną kaskę z budżetu.
  Niech sobie pan prezydent i dawni buntownicy przypomną wyciągnięte swetry i dzisiejsze garnitury, tamtejsze spotkania przy cienkiej herbatce i dzisiejsze w restauracjach a do tego z ochroną:)))

 • dryl1

  Oceniono 5 razy 3

  Miał dobrych UB kich teściów, to czego się miał bać. komuchy byli cwani obstawiali wszystkie możliwe rozwiązania.

 • noel24

  Oceniono 2 razy 2

  Ale to było dawno temu, wszyscy obrośli w tłuszcz i teraz nic im się nie chce dla Polaków zrobić tylko żeby się kasa zgadzała. Młodzi buntownicy wyrastają z ideałow i się korumpują, to już tyle razy było wałkowane.

 • djenn

  Oceniono 3 razy 3

  Maciarewicz tez był antysystemowcem w innej epoce i co z tego dzisiaj wynika?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX