Tym: Zamiast obietnic wyborczych - mycie szyb w pendolino

Stanisław Tym deklaruje, że obietnice składane przez "zadufanych w sobie" kandydatów na prezydenta nie robią na nim wrażenia. "Uwolnić gospodarkę, przekazać państwo obywatelom, obniżyć, powiększyć, skasować, wdrożyć - słyszę zewsząd. A ja bym wolał, żeby zacząć od mycia szyb w pendolino, tym symbolu aspiracji naszych decydentów" - napisał w "Polityce".
Stanisław Tym zdecydował już, na kogo zagłosuje w wyborach prezydenckich. Ale gdyby się wahał, kandydaci nie ułatwiliby mu wyboru. Bo jak napisał w "Polityce", "na ostatniej prostej kampanii" prezydenckiej "idą w trupa".

Ścigają się między innymi na propozycje dotyczące nowej konstytucji. Jak przypomniał Tym, według Andrzeja Dudy "ustawa zasadnicza z 1997 r. jest - delikatnie mówiąc - zła, pisali ją bowiem ludzie wychowani w czasach komunizmu i zależności od Związku Radzieckiego"."Tę nową i dobrą powinni napisać młodzi, patrzący na świat innymi oczami. Kandydat Duda nie musiał nawet wyjaśniać, że chodzi mu o oczy Jarosława Kaczyńskiego. W trupa idzie dwuprocentowy kandydat Janusz Palikot. Liczba posłów ma zależeć od frekwencji w wyborach. Tylko wtedy, gdy wyniesie ona 100 proc., w Sejmie mogłoby zasiąść 460 osób. A jeśli w dniu wyborów parlamentarnych nagle nad Polską oberwie się chmura tysiąclecia, taka od Odry do Bugu, to Sejm na cztery lata będzie można wynająć na imprezy żużlowe. Jak Stadion Narodowy" - komentuje felietonista i satyryk.

Lepiej umyć szyby

Duże wrażenie na Tymie zrobiła odpowiedź Janusza Korwin-Mikkego, który, rzecz jasna, też chce nowej konstytucji, na temat wejścia Polski do strefy euro. Według europosła najlepszą datą jest rok... 2222.

"Obietnice zadufanych w sobie kandydatów nie robią na mnie wrażenia. Uwolnić gospodarkę, przekazać państwo obywatelom, obniżyć, powiększyć, skasować, wdrożyć - słyszę zewsząd. A ja bym wolał, żeby zacząć od mycia szyb w pendolino, tym symbolu aspiracji naszych decydentów. Jechałem ostatnio z Warszawy do Katowic i przez brudne okna, tak jak nasi prezydenccy kandydaci, też nie mogłem zobaczyć prawdziwej Polski" - ocenił Stanisław Tym.

Więcej o:
Komentarze (25)
Tym: Zamiast obietnic wyborczych - mycie szyb w pendolino
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 10 razy 6

  A ja bym wolał, żeby zacząć od mycia szyb w pendolino, tym symbolu aspiracji naszych decydentów.
  ====================================================================
  Znając metody działania "ludzi polityki", to by szyby powybijali, bo takie są ich zasady "rozwiązywania problemów".

 • chi-neng

  Oceniono 16 razy 8

  CACANKI DUDY DLA KOSCIOLA:

  - NIE DLA LEGALIZACJI ZWIĄZKÓW PARTNERSKICH = Nie załatwia się spraw ważnych, a pcha rozwiązania związane z ideologią lewacką, niszczącą tradycyjny model rodziny, będący gwarancją tego, że ludzkość w ogóle jest – mówił kandydat. Przyznał, że mógłby zgodzić się na jakieś rozwiązanie w tej sprawie, bo rozumie sytuacje, w których ludzie chcą uzyskać informacje o sobie, np. w szpitalu, i w tym zakresie mogłoby być przygotowane jakieś rozwiązanie prawne. Na legalizację samych związków by się nie zgodził, bo – jak mówił – potem te środowiska żądałaby wprowadzenia możliwości adopcji dzieci.

  - KONWENCJA ANTYPRZEMOCOWA = Ta konwencja nie powinna zostać przez Polskę ratyfikowana. Nie dlatego, że problem jest błahy, bo jest ważny, ale może zostać uregulowany w polskim prawie. W zasadzie już jest uregulowany, ale można to jeszcze rozwiązać. Ja nie zgadzam się żeby poprzez ten akt prawny wprowadzano obce nam wzorce.

  - IN VITRO = Nie jestem zwolennikiem tego typu metod [In vitro] – tak generalnie. One są metodami sztucznymi. A wszelka sztuczność nie ma nic wspólnego z naturą, niemniej jednak rozumiem tych rodziców, którzy z różnych przyczyn dzieci mieć nie mogą, natomiast bardzo tego pragną. Rozumiem, że szukają wszelkich możliwych rozwiązań. Sam znam takich ludzi i wiem, w jakiej dramatycznej sytuacji się znajdują. Wiem, że bardzo cierpią z tego powodu i rozumiem to.

 • chi-neng

  Oceniono 9 razy 3

  Jako, ze wg mnie, faktycznie z tej dziesiatki pozostanie tylko jeden , to troszke blizej sie przypatrzmy temu, ktory przeprowadzal kampanie parlamentarna i co komu obiecywal.

  Oczywscie mowie o tym grajacym na dudach..

  Do rodzin dzietnych i "elektoratu Elbanowskich" :

  - LETNI URLOP DLA MATEK 6 LAT= Faktycznie chcemy doprowadzić do tego, 
by urlopy macierzyński, rodzicielski i wychowawczy trwały w sumie sześć lat.

  - NA DZIECKO 500 ZL = 500 zł na dziecko poczynając od drugiego.

  - EDUKACJA I SZKOLNICTWO WYŻSZE = 1) ZMIANY W EDUKACJI - Przywrócenie 8-letniej szkoły podstawowej i 4-letniego liceum, likwidacja systemu testowego, gabinet stomatologiczny i lekarski w każdej szkole. 2) LIKWIDACJA GIMNAZJÓW.

  - OCHRONA POLSKIEJ RODZINY = Są obszary, w których rodzina powinna mieć wolność. Tak jest w obszarze edukacji, tak jest w obszarze idei, tam, gdzie rodzice mają prawo do kształtowania przyszłej mentalności swoich dzieci, rodzice mają prawo do kształtowania także ich poglądów w dzieciństwie, gdzie rodzice mają prawo wychowania ich w swojej wierze, tradycji i kulturze. Dzisiaj w wielu obszarach, zwłaszcza edukacji, państwo polskie chce im tę rolę odebrać i wielu rodziców przeciw temu protestuje. I słusznie, że protestuje, bo państwo tak działać nie powinno, państwo powinno chronić rodzinę.

  - PRZEDSZKOLA ZA DARMO = Proszę pamiętać, że chcemy też objąć subwencją oświatową przedszkola i zapewnić w nich za darmo miejsca dla wszystkich chętnych.

  - SIEĆ ŻŁOBKÓW I PRZEDSZKOLI = To także potrzeba pozostawienia szansy młodym, ta szansa powstaje poprzez dobrze przygotowaną, dobrze opracowaną i dobrze funkcjonującą sieć żłobków i przedszkoli, gdzie rodzic może pozostawić dziecko spokojny, że będzie ono zadbane, spokojny, że będzie ono dobrze odżywione, spokojny, że samorząd, ale także władze lokalne, władze centralne, dbają o to, żeby jego rodzina dobrze się rozwijała.

  - SZEŚCIOLATKI = Możliwość wyboru czy posłać dziecko do szkoły w wieku 6 czy 7 lat.

  - UBRANKA DZIECIĘCE BEZ VAT = Likwidacja VAT na ubranka dziecięce.

  - ZMIANY W EDUKACJI = Przywrócenie 8-letniej szkoły podstawowej i 4-letniego liceum, likwidacja systemu testowego, gabinet stomatologiczny i lekarski w każdej szkole.

 • plorg

  Oceniono 13 razy -5

  "A ja bym wolał, żeby zacząć od mycia szyb w pendolino, tym symbolu aspiracji naszych decydentów"

  Jak on śmie składać takie propozycje naszemu miłościwie panującemu prezydentowi.
  Czy to nie podpada pod jakiś paragraf znieważania głowy państwa?

 • chi-neng

  Oceniono 15 razy 1

  OBIECANKI CACANKI TYTANOW

  Za najbardziej niebezpiecznego dla Polski uwazam Dude, oprocz Brauna, ale ten odpadnie samo przez sie.

  Reszta tez. Choc widze potencjal w Wilku.

  Natomiast Duda jest wytworem "pajaka krzyzaka" = Kaczynskiego, ktory swoja pajecza siecia z perfidia i premedytacja osnul cacankami:
  Kosciol, zwiazki, banki, prokurature i sadownictwo, nauczyli, gornikow, Slask, "rodziny" etc...etc .

  Strzelal do wszystkich i wszedzie w czasie tej swojej kampani do wyborow parlamentarnych, bo te prezydenckie, utonely w tych setkach obiecanek.

  Zastanawia mnie tylko: co jeszcze im obiecal za glosy, oprocz tych setek obiecanek, ktore ja "skrocilam" (przez ciekawosc i dla siebie samej...) z ponad 100 stron do 17:u ?

  Sluze "podkladem, jezeli jestescie zainteresowani :).

 • e-komentarz

  Oceniono 25 razy 15

  Obniżyć, powiększyć, skasować - łatwo to mówić jeśli nie musi się jednocześnie przedstawiać skutków tych zmian popartych rzetelnymi eksperckimi badaniami, symulacjami. Mówią tylko to co wyborca chce usłyszeć. Bo przecież każdy z nas chciałby mieć wysokie nieopodatkowane zarobki, długie urlopy przy skróconym czasie pracy, gwarancję wysokiej i wczesnej emerytury. Żeby to co oni sami wytwarzają było drogie, a to co muszą kupić od innych tanie.
  I taką papkę dostaliśmy wczoraj do przełknięcia. Niektórzy łyknęli.

 • unamatita

  Oceniono 27 razy -13

  Słyszałem, że w Pendolino opie...li ci kasiorę Staszku i dlatego masz wstręt Staszku do Pendolino?? Więc zamiast mycia okien powinieneś zaproponować ochronę osobistą pasażerów?
  A swoją drogą, że ktoś płaci ci za pisanie takich bzdetów?
  Starzeć trzeb się godnie, albo w domu!
  u.

 • chi-neng

  Oceniono 25 razy 7

  Dolacze sie z moimi spontaniczno-subiektywnymi wrazeniami:

  1) Wilk wreszcie sie odkryl i ujawnil – milo i godnie, przyznaje. Nie glupie propozycje i mila wizja Polski. Jedyny, nie atakowal obecnego prezydenta.

  2) Kukuzowi odbila ”sodowka” po posmakowaniu ”popularnosci” – ”prawdziwa” natura dala o sobie znac. Zaistnial by pozostac w polityce.

  3) Braun – chory czlowiek, po prostu niebezpieczny. Ale w jednym mial racje – ”zbeszczeszczeniu Polskiego Orla.

  4) Tajano – wreszcie sie pokazal – nie budzi zaufania.

  5) Kowalski – najwiekszym zaskoczeniem dla mnie: podobalo mi sie “rabanie prawdy w oczy”, musze przyznac, ale glosu mojego nie dostanie :).

  6) Ogorek – Recytowanie z pamieci – poszlo Jej dobrze, bez zajakniecia.

  7) Korwin – niezmienny pajac.

  8) Duda – Kampania parlamentarna. Mdly, w przyspiszonym tempie recytujacy postulaty strzelanie do tych, ktorych juz ”wczesniej urobil” obiecankami cacankami za glosy. Najslabszy, wg mnie.

  9) Jarubas – bez echa.

  10) Palikot – najbardziej trzezwy i rzeczowy – ale to nie wystarczy jednak do odbudowania wiarygodnosci.

  Z tej dziesiatki, ale z tylko z tej dziesiatki – ma moj glos, chocby tylko za samo "zlikwidowanie konkordatu".

 • clash67

  Oceniono 29 razy -9

  Niech on nie miauczy - że zacytuję jego własne słowa. Za pendolino akurat odpowiedzialni są twoi faworyci i to oni powinni je myć.
  A poza tym dowcip delikatnie mówiąc średniawy, znam lepsze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX