Komentarze (279)
Debata prezydencka. Kandydaci: "Ma być puste krzesło dla Komorowskiego". "Od 13 kwietnia wiedzieli, że krzesła nie będzie"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • olias

  Oceniono 12 razy 4

  nieco wcześniej Komorowski brał udział na Polsacie w programie kabaretowym "Trzech na jednego"
  Trzech dziennikarzy mizdrzyło się do Komorowskiego a ten opowiadał bajki o Polsce bogatej i luksusowej, w której zamiast bezrobocia (plaga znana z innych krajów) mamy brak ludzi do pracy.

 • kawerna

  Oceniono 6 razy 0

  Mnie też nie będzie na debacie a o pustym krześle z moim nazwiskiem nawet nikt się nie zająknie. Jak żyć?

 • dziadwawelski

  Oceniono 14 razy 0

  A gdzie chamy tron i portret przyozdobiony czarną szarfą jako symbol ciągłej obecności profesora Leszka Wódeczki Smoleńskiego ? ;-)

 • ewa5.0

  Oceniono 18 razy 0

  Pan Prezydent Komorowski ,nie będzie debatował z jakąś zbieraniną OSZOŁOMÓW ,Barbi w halce ,alkoholik i ćpun,dupek z pissuaru,o reszcie nie ma nawet co wspominać!!!

 • bespowrotnie

  Oceniono 10 razy 2

  Następna debata bez komora, z warunkiem wstępnym krzesła i pytania dla wszystkich.
  I z obowiązująca formułką. "Co na to kandydat X. Niestety kandydat X nie raczył zgodzić się na wystąpienie, aczkolwiek nie wyklucza to, że kandydat X ma jakieś zdanie w tym temacie. Prosimy zatem sięgnąć do materiałów publikowanych przez sztab wyborczy kandydata X."

 • zygosz

  Oceniono 9 razy -5

  Wybitny w parlamencie !

  Prezydent widząc przegrane wybory,myśli sobie,
  Ze lepiej bedzie pozostać szefem dalekiej Japonii.
  Zamówię jeszcze jedna wizytę w japońskim
  parlamencie ,a cesarzem Japonii napewno będę.

  A kiedy z szogunem zapisujemy do zdjęcia stojąc na
  krześle to cesarska rodzina w poczet nas weźmie.
  Zapomnę o troskach swojego kraju ,a w Japonii
  żył będę jak w raju .

 • uzdek98

  Oceniono 14 razy 2

  wsiogun herbu miekka katana ...a publiczna w najlepszej formie, jak za PRL ...

 • hipis3308

  Oceniono 48 razy 12

  Słucham tej debaty, przepraszam wywodów kretynów na stanowisko prezydenta,którzy tak na prawdę mają gó... do powiedzenia i będą gó... do rządzenia.

 • heepurian

  Oceniono 146 razy 76

  Przeczytałem i bardzo mi się podoba odpowiedź pewnego wiejskiego nauczyciela na pisowski list –agitkę rzecz Dudy. Pozwolę sobie tego nauczyciela skrócie przytoczyć i dodać coś od siebie:
  Szanowny Panie Doktorze Duda. W swoim liście, prosi Pan mnie o oddanie na Pana głosu. Niestety nie mogę przychylić się do Pańskiej prośby. Pisze Pan m.in. do mnie, że jeżeli będę na Pana głosował i zdobędzie Pan urząd prezydencki to:
  „Wniosę ustawę przywracającą poprzedni wiek emerytalny i ustawę podnoszącą kwotę wolną od podatku.”
  Tu akurat źle Pan ze mną trafił: nie lubię łapówek, a za takie uważam obietnice mniejszych podatków a większych wydatków budżetowych. Pańskie obietnice wyceniono na kilkadziesiąt miliardów złotych, a nigdy nie zająknął się Pan na temat źródeł finansowania tych wszystkich obietnic. Mniejsze podatki, większe wydatki publiczne – bardzo dziękuję , ale obraża mnie gdy ktoś traktuje mnie jako głupca.
  ”Będę stał po stronie utrzymania polskiej waluty tak długo, jak to tylko konieczne, by Polacy mogli żyć godnie i bezpiecznie”.
  Czyli odwlekał Pan będzie wprowadzenie Euro w Polsce, zupełnie mi się to nie podoba – moment przyjęcia Euro powinien być określony względami ekonomicznymi, a nie populistycznymi hasełkami.
  A na marginesie – dlaczego przyjmuje Pan od lat honorarium w Euro czy wziął Pan urlop z Parlamentu Europejskiego na czas kampanii prezydenckiej
  „Wraz z żoną będziemy parą prezydencką, z której będziecie mogli być dumni.” –
  -10 maja będę głosował na prezydenta, a nie na parę.
  ”Moim zwierzchnikiem będzie Naród, bo to On wybiera Prezydenta”.
  Wątpię. Sądzę, że Pana zwierzchnikiem będzie Jarosław Kaczyński, bo to wyłącznie jemu Pan swoją nominację. Był Pan działaczem dalszego rzędu, jest i będzie Pan tak samo podporządkowany woli Jarosława Kaczyńskiego, jak ośmieszony kandydat na „premiera technicznego” prof. Gliński.
  W swym liście pisze Pan o podatkach, emeryturach czy Euro, więc o sprawach leżącymi poza kompetencjami Prezydenta RP.
  Zapytam przy okazji :
  -jak to było naprawdę z tym wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego w sprawach SKOK, podyktowanym Panu przez prawników Grzegorza Biereckiego, odwlekającym kontrolę finansową nad SKOK-ami, dzięki czemu zyskał on czas by wyłudzić miliard złotych? Z głupoty czy dla interesu?
  - czy nadal chce Pan wsadzać do więzień tych , którzy chcą mieć dzieci z in vitro?
  A także - czy jest Pan na tyle naiwny, ze nie dostrzega tak prostej „strategii” geniusza PiS Jarosława K.?
  Geniusz wie, że nie wygra Pan tych wyborów, ale sa one potrzebne by na jesieni Pana popularność wykorzystać w wyborach parlamentarnych. Kaczyński wie, że ludzie obawiają się, że będzie powtórka IV RP gdy to on będzie premierem. A zatem to znowu Pan Panie Duda będzie twarzą przyszłego premiera. Gdy już PiS wygra, to będzie Pan tym premierem tyle, że jeszcze krócej niż Marcinkiewicz. Kaczyński wsadzi cię do więzienia , tak jak chciał to zrobić z Lepperem, i sam zostanie premierem. A potem to już z górki, wystąpi z UE, wprowadzi dyktaturę i będziemy mieli w Polsce Koreę Północną, złote pomniki Kaczyńskich i obozy koncentracyjne dla przeciwników politycznych. Zastanów się czy chcesz tego dla siebie i innych Polaków.

 • 01kotek01

  Oceniono 11 razy -3

  "Na pierwszą w tej kampanii debatę prezydencką TVP zaprosiła wszystkich 11 kandydatów. Większość potwierdziła udział - ale nie urzędujący prezydent. Jego sztab od początku kampanii zastrzegał, że kandydat PO weźmie udział w debacie, ale dopiero przed ewentualną drugą turą wyborów."
  "Jeżeli jednak któryś z kandydatów odmawia udziału w dyskusji przedwyborczej, Telewizja Polska powinna uwzględnić taką sytuację i przekazać informację o tym widzom. (...) domagamy się od władz Telewizji Publicznej rzetelnego pokazania debaty prezydenckiej i uwzględnienie w niej miejsca dla Bronisława Komorowskiego" - napisali w nich. Zarzucili też telewizji, że nie będzie transmitować debaty na kanale TVP Info. Zdaniem protestujących odmowa przez telewizję pozostawienia pustego miejsca dla prezydenta oznaczała, że "Telewizja Publiczna włącza się tym samym w kampanię wyborczą Bronisława Komorowskiego poprzez kreowanie nieprawdziwego obrazu debaty na korzyść urzędującego prezydenta".

  Tłumaczenie Komorowskiego jest -za przeproszeniem - dla idiotow, jest obrazą dla inteligencji myślącego człowieka.
  Po pierwsze; Komorowski jest prezydentem kończącej się kadencji, ale rownocześnie jest zwykłym kandydatem jak każdy inny, tak mowi ch Konstytucja odpowiednie przepisy prawa i dlatego jak innych obejme ta sama procedura, jak to przewidział ustAwodawca. Musi jak inni uzbierać odpowiednią liczbę podpisow, gdyby miał jakiś przywilej tego rodzaju ustawodawca wyraźnie by to zaznaczył i np. umożliwił start z automatu pełnionej funkcji, a tak nie jest ! Anologicznie pozostała procedura w niczym nie wyrożnia prezydenta, dlatego też stanięcie do debaty organizowanej przez TVP z tytułu wymogow ustawy KRRiT należy też do jegp powinności, by wyborcy mieli okazję skofrontować jego poglądy i program z innymi w czasie rzeczywistym.
  Po drugie; wyobraźmy sobie co by bylło gdyby np. z jakiś powodow (np. chociażby nagła śmierć, wypadek drogowy, czy inny) Komorowski nie dostał się do drugiej tury, jego zapewnienia do debaty poźniej spełzłyby na niczym.
  Po trzecie prezydent w ten sposob się zachowując okazuje lekceważenie i pychę wobec obywateli i pozostałych kandydatow i przyczynia się do psucia państwa i jego procedur tworząc zły obyczaj.
  Po czwarte i ostatnie wreszcie prezydent nie robi żadnej łaski obywatelom, że zechce się wstawić na dedatę, ponieważ jego pensja i jego urzędnikow jest opłacana przez tych obywateli i to należy do jego obowiązkow w wykonywanej dla nich pracy !

  Natomiast psim obowiązkiem pracownikow TV publicznej jest wyraźne, a nie udawane poinformawanie społeczeństwa o zachowaniu prezydenta Komorowskiego, (np. poprze chociażby symboliczne puste krzessło) ponieważ oni są opłacani przez to społeczeństwo i to ono jest ich suwerenem, a nie prezydent !
  PS. To co sié dzieje w tym kraju to zwykła granda, kliki kolesi zawłaszczyli państwo i nie liczą się z nikim i niczym.
  Basta, basta i jeszcze raz basta...

 • zygosz

  Oceniono 12 razy 0

  Pan prezydent Komorowski nie ruszy z Belwederu bo pozostał tylko maj ,a żyrandole pożegnać przeba już na stały czas .
  On teraz czuje strach wielki przed debata publiczna ,bo niestety z nim sie już nie liczą.

 • wyjadacz_parkietuf

  Oceniono 3 razy 1

  Możliwości są dwie:
  1. Prezydent Komorowski nie boi się kontrkandydatów, więc zakładając z góry zwycięstwo olewa debatę sikiem prostym ciepłym moczem.
  2. Prezydent Komorowski boi się podjąć rękawicy, by, nie polec przy debacie pośród "słabszych" (w jego mniemaniu) kontrkandydatów - bo to pokazałoby miałkość jego prezydentury.

  Tak więc wyborcy będą zmuszeni wybierać pomiędzy dżumą a tyfusem...

 • osmin.1

  Oceniono 40 razy 20

  Jakoś tak mi się przypomina, że bywały czasy, gdy puste miejsca były wystawiane dla kandydatów, którzy nie przyszli. Skąd zatem ta zmiana?

 • a.k.traper

  Oceniono 40 razy 8

  Urzędujący prezydent ma tę przewagę, że wszyscy widzą co robi i to wystarcza natomiast wszelkie debaty kandydatów na to stanowisko są idiotyczne, gdyż jest to "fucha" symboliczna a nie aktywnej władzy, nie powinno być wyborów powszechnych a przez parlament, tak jak u normalnych ludzi.

 • maria18

  Oceniono 13 razy 3

  To płytkie myślenie kandydatów jest żenujące, wstyd mi za tych ludzi, wstyd!!!

 • St?pki Jezuska

  Oceniono 17 razy 3

  Nawet Ogórkowa jedzie Wąsatego Analfabetę jak psa na wizji - brawo!

  :)

 • dickinsons

  Oceniono 10 razy -2

  Szanowni Państwo, szanowni przedstawiciele publikatorów, szanowna reszta wyborców. To jest pierwszy raz kiedy nie dopełnię szczytnego przywileju demokracji i nie zobaczycie mnie z kartką wyborczą. Dzięki ci platformo, dzięki ci panie prezydencie i w końcu - dzięki Wam, drodzy przedstawiciele mediów, którzy ukuliście pseudo standard tworzenia polityki za pomocą liter.

 • hen-live

  Oceniono 16 razy -2

  Prezydent Komorowski w zasadzie ma racje że nie bierze udziału w tej debacie.Poglądy i stosunek do poruszanych spraw Komorowskiego są przecież wszystkim znane.A ci kandydaci niech powiedzą co mają do powiedzenia bo ich stanowisko w różnych sprawach jest nieznane.

 • dickinsons

  Oceniono 13 razy -3

  Oto kandydaci na fotel. I będzie tak jeszcze dłuuugo, dłuuugo jeszcze.
  W następnych wyborach będą startowali: koziołek matołek, myszka miki, Yogi bear, Tytus Romek i Atomek, Tymiński 2, Dziwisz, Chip z komórki i reanimowany cartridge. Nie rzucim...

 • dickinsons

  Oceniono 25 razy 5

  Aaa, bym zapomniał. Ten facet co podpisuje, co mu PO każe. No, tego akurat nie będzie.
  Może i dobrze.

 • ld51

  Oceniono 16 razy 2

  Urzędujący Prezydent RP to nie jest partner do pogaduszek dla jakiegoś tam pana Mariana z siłowni, czy smutnego podstarzałego rockmena. W tej debacie nie uczestniczy ani jeden poważny polityk, same marionetki i kabaretowo-planktonowe dziwolągi. Nie widzę powodu, dla którego Komorowski miałby im służyć za worek treningowy.

 • rascal76

  Oceniono 4 razy -2

  Puste miejsce dla ś.p. ? Nie no nie teraz !

 • tupolew71

  Oceniono 12 razy 4

  Komorowski nie przychodzi na debatę. O bulwa! Jaki obciach!!!!!!!!!!!

 • dickinsons

  Oceniono 2 razy 0

  Reszty nie ma co wymieniać - sami się wymieniają na drobne.

 • lini25

  Oceniono 13 razy 1

  Ludzie opamiętajcie się,przecież ten Kukiz to jakiś facet z ADHD? Chyba,że coś bierze,bo te jego nerwowe ruchy i ta chamska mowa...,naprawdę,nie wierzę,że chcecie mieć kogoś takiego za Prezydenta?! Kogoś,kto mógłby nas Polaków reprezentować w Świecie! Nie wstyd Wam?! Przecież to pacan!

 • dickinsons

  Oceniono 2 razy -2

  Palikot. Ten to z Lublina jest. Czyli wiadomo.

 • dickinsons

  Oceniono 6 razy 0

  Ogórek, zapomniała, że ma nic nie mówić

 • carolina_reaper

  Oceniono 7 razy 1

  Znajac polskie standardy to i tak nie bedzie zadna debata tylko przekrzykiwanie sie, jak zwykle i obecnosc czy nieobecnosc Komorowskiego tego tez nie zmieni. Szkoda, ze zadna z telewizji nie pokazala chociaz wyrywkow z debat jakie ostatnio odbyly sie w UK. Musimy sie jeszcze duuuuuuzo nauczyc.

 • dickinsons

  Oceniono 4 razy 2

  Temu z muszką, jak mu tam, pistolecik wystrzelił przedwcześnie.

 • dickinsons

  Oceniono 5 razy 1

  Duda zbyt głęboko wcisnął słuchawkę.

 • Oceniono 7 razy -3

  Analiza pokazuje, że przewidywana różnica pomiędzy wynikami Dudy i Kukiza wynosi około 2%, a więc jest niewielka. Media mogą wywołać efekt kuli śniegowej. Wystarczy, że któraś z wiodących agencji badania rynku politycznego poda prognozę 20% głosów dla Kukiza, to wówczas media zaczną się dławić swoją przepowiednią jego zwycięstwa nad Dudą. Naszkicowany scenariusz jest całkiem prawdopodobny. Wygrywając w pierwszej turze z Dudą, Kukiz w drugiej turze wygra z Komorowskim. Około 30% głosów oddanych na Dudę przejdzie na Kukiza, choćby z powodu intencji odsunięcia Komorowskiego od władzy prezydenckiej. Dodatkowe 1.5 miliona głosów będzie przysłowiowym gwoździem do trumny z „pochowaną w niej karierą polityczną Komorowskiego”. krysztofiak-wojciech.blogspot.com/2015/05/jesli-kukiz-wygra-z-duda-w-pierwszej.html

 • leszek_76

  Oceniono 16 razy 6

  Krótko i zwięźle. Puste krzesło Bronisława Komorowskiego, brak głosu w wyborach.

 • june-of-44

  Oceniono 14 razy 4

  Oto "demokracja" model PO. Oto arogancja i pycha skopiowana z oszusta i złodzieja Tuska. Pamięta BURAKU BEZ WUNSÓW pycha idzie zawsze krok przed upadkiem.
  Kłam dalej, lej wodę, łaź po krzesłach, obiecuj gruchy na wierzbie, obniżaj podatki - Polacy ci wystawią rachunek. Należy ci się "hrabio" żyrandolowy.

 • 3-kuleczka

  Oceniono 16 razy -6

  piowskie trolki minusujcie sobie do ussssrania
  juz wam duda i inni naobiecuja co chcecie, wszystko wam obiecaja, a wy bedziecie siedziec z otwartymi gębami i podniecac sie
  tylko zapamietajcie
  gooowno z tych obietnic będziecie miec
  bo 99 procent tego co wam obiecają nie lezy w gestii prezydenta

 • dyskootantka

  Oceniono 9 razy -3

  Tak właśnie myślałam, że głównym tematem będzie Bronisław Komorowski. To jedyny temat, na który ci "kandydaci" potrafią debatować.

 • George White

  Oceniono 6 razy 0

  No cóż, zarówno Kancelaria Prezydenta, co Kancelaria Premiera łamią art. 54 Konstytucji RP zakazujących cenzury prewencyjnej i banują oraz cenzurują wypowiedzi obywateli na facebookowych profilach.
  Trudno się więc dziwić takiej a nie innej decyzji kandydata na prezydenta pochodzącego z PO. Jest chyba zrozumiałe, że boi się odpowiedzieć, dlaczego jego urzędnicy mają w poważaniu Konstytucję na straży której stoi.

 • maro2009

  Oceniono 4 razy 0

  kto właśnie oglądał Świat wg Kiepskiego?

 • brajanu

  Oceniono 8 razy -2

  prezydent sie boi. bo niby jak mialby odpowiadac na pytania o gospodarke czy polityke zagraniczna: patrze na was z gory, z jasnej gory. widze, ze bez zgody nie ma zgody, specjalisci od kur to brak zgody na zgode.

 • robinhood1990

  Oceniono 11 razy -3

  W razie nieobecności Komora w debacie, wszyscy kandydaci jak jeden powinni opuścić studio.

 • 3-kuleczka

  Oceniono 16 razy 0

  żądając ?
  perły przed wieprze
  takie miernoty, mogą żadać od psa pantofli
  prawda jest taka, ze prezydent ma BARDZO DUŻO cierpliwości znosząc obelgi niejakiego obślizgłego dudy
  spieeprzaj dziadu dudo
  kandydaci od siedmiu boleści, prześcigaja sie w obietnicach które nie leżą w gestii prezydenta, no ale co rozumie taka górolica z Chochołowskiej , babcie z demencja, dziadkowie z pampersami czy rolnik spod Jarosławia że robią go w konia?

 • gr_ub_y

  Oceniono 8 razy -4

  Gafa = Tchórz.

  Czy TOK Fm z Wróblem i Wielowieyską zrobią hangouta z nieobecnym?

  Nawet by pasowało, Wróbel i Gafa, te same zera.

 • sylwekj1979

  Oceniono 147 razy 69

  Ja za Bronkiem nie jestem, ale nikt go nie zmusi do niczego. Jezeli nei chce, to nie - wyborcy osadza. Poza tym jego poglady mielismy czas poznac podczas 5-letniej kadencji. Jestem bardziej ciekawy (teoretycznie) co maja do powiedzenia ci egzotyczni kandydaci, jak Kukiz, Ogorek i s-ka.

 • balcer-kiewicz

  Oceniono 16 razy 0

  Komorowski przegrał debatę jeszcze przed jej rozpoczęciem.

 • Ryszard Kubaszko

  Oceniono 12 razy -2

  Brak Bula na debacie, to dobry prognostyk na wybory, po których też będzie go, na szczęście, brak.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX