Debata prezydencka w TVP bez Bronisława Komorowskiego

Dziś o godz. 20.25 w TVP 1 odbędzie się pierwsza w tej kampanii debata prezydencka. W studiu nie pojawi się Bronisław Komorowski.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Telewizja Polska zaprosiła wszystkich 11 kandydatów. Większość potwierdziła swój udział, uczestnictwa odmówił jednak urzędujący prezydent. Sztab Bronisława Komorowskiego od początku kampanii zastrzegał, że kandydat PO weźmie udział w debacie, ale dopiero przed ewentualną drugą turą wyborów.

- Nie zmieniłem zdania - tłumaczył Komorowski w radiowej Trójce. - Debata jest potrzebna przed drugą turą - podkreślił. Komorowski jest zdania, że wyborcom należy się "pogłębiona dyskusja", a debata z tyloma dyskutantami może skończyć się "płytką awanturą".

Sztab prezydenta wielokrotnie podkreślał, że nie biorą pod uwagę debaty z 10 innymi kandydatami, tłumacząc, że nie ma sensu rozmowa, w której Komorowski miałby dyskutować z 10 innymi kandydatami zjednoczonymi przeciw niemu.

Kandydat PO zdecydował się we wtorkowy wieczór udzielić wywiadu w Programie 1 Polskiego Radia.

Ogórek i Duda potwierdzili obecność

Mimo nieobecności Komorowskiego swój udział w debacie potwierdziła Magdalena Ogórek. Kandydatka SLD uzależniała swoją obecność w studiu TVP 1 od obecności urzędującego prezydenta. Tymczasem dziś rano w radiowej Jedynce Ogórek potwierdziła swój udział w debacie telewizyjnej. Co więcej, jej zdaniem udział weźmie w niej również Bronisław Komorowski, który miałby przybyć do studia w ostatniej chwili.

Swoją obecność potwierdził też w rozmowie z TVP Info drugi w sondażach Andrzej Duda. Kandydat PiS na prezydenta skrytykował przy okazji nieobecność Komorowskiego. - Widocznie pan prezydent nie traktuje wyborców poważnie - skomentował Duda i dodał, że przez szacunek dla wyborców on w debacie weźmie udział. Decyzję Komorowskiego komentował również Janusz Korwin-Mikke. Powiedział, że nieobecność prezydenta w studiu to brak szacunku dla przeciwników.

Debata 10 kandydatów

W debacie weźmie więc udział 10 kandydatów: Andrzej Duda, Magdalena Ogórek, Adam Jarubas, Janusz Palikot, Janusz Korwin-Mikke, Paweł Kukiz, Jacek Wilk, Marian Kowalski, Paweł Tanajno oraz Grzegorz Braun. Dyskusja ma dotyczyć gospodarki, spraw socjalnych i polityki zagranicznej. Każdy z kandydatów będzie miał 45 sekund na wstęp i podsumowanie debaty. W każdej z trzech rund pytań dyskutanci będą mieli łącznie po dwie minuty każdy na swoje odpowiedzi. Debata będzie trwała 90 minut. Początek o godz. 20.25 w TVP 1, TV Polonia i na antenie Programu 1 Polskiego Radia.
Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (23)
Debata prezydencka w TVP bez Bronisława Komorowskiego
Zaloguj się
 • rabingoldblatt

  Oceniono 12 razy 6

  Oczywiście nie zarzucam prezydentowi tchórzostwa. Oczywiście.

 • e-komentarz

  Oceniono 10 razy 4

  "Bezstronność" Andrzeja Dudy skrystalizowała się przed chwilą w sojuszu z Piotrem Dudą z 'Solidarności'. Będą wspólnie walczyć o przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego.
  Starszy Duda powiedział że Lech Kaczyński byłby szczęśliwy widząc taki sojusz.
  A ja, głupi, myślałem że to emeryci mieliby być szczęśliwsi...

 • jerzysm42

  Oceniono 15 razy -5

  Gdyby Prezydent Komorowski się zgodził, to nie byłaby debata, tylko ujadanie dziesięcioosobowej sfory przeciwko niemu i cały potok nierealnych obietnic, typu: manna z nieba, emerytura od chwili narodzin, Polska od morza do morza itp. Oni mogą obiecać wszystko, bo nikt z nich tego nie będzie musiał realizować.
  Jedyne co mogłoby być zabawne, to szczekający ogórek, albo szczekająca duda.

 • chi-neng

  Oceniono 21 razy -5

  "Nie zmieniłem zdania - tłumaczył Komorowski"

  I slusznie.

  Tak trzymac, panie prezydencie.

  Debata prezydenta kraju z cyrkowcami nie powinna miec miejsca.

  Duda zalatwi wszystkich pozostalych za jednym zamachem w tej debacie. I to wystarczy.
  A moze nie ???

  On wyzej siega...jako, ze poczal sie w POLSKO - KACZYNSKIEJ "SZKOLE DYPLOMACJI"
  (Co mam nadzieje, ze nam dzisiaj udowodni w pelnej krasie )

  "DIAMENTOWE AMBASADY" (Jak juz nie prezeydentem Polski, to moze ambasadorem w takiej wlasnie ?...)

  "WZMOCNIENIE OBECNOŚCI POLSKI W ONZ" (Najchetniej z nim na czele...)

 • e-komentarz

  Oceniono 15 razy 5

  Półtoragodzinna debata w składzie 11 kandydatów + gadki redakcyjnych dziennikarzy? Przecież to pozwoli tylko na wygłoszenie wcześniej przygotowanych formułek, a czasu na odpowiedzi na wzajemne pytania zabraknie. Nie mówiąc już o czasie na zastanowienie się nad odpowiedzią, i ewentualne dopytanie. Dziś narzekamy że prezydent nie przyjdzie, jutro sami przyznamy że przychodzić nie było po co.

 • val_drakul

  Oceniono 13 razy -3

  na pewno przestraszyl sie kur...

 • kor102

  Oceniono 24 razy 10

  Debata prezydencka w TVP bez Bronisława Komorowskiego
  --------------------
  No bo to debata prezydencka.

 • unamatita

  Oceniono 24 razy 2

  "W studiu nie pojawi się Bronisław Komorowski." - podobno w tym czasie będzie brylował w POlsacie z Gugałą?
  u.

 • pyffello114

  Oceniono 35 razy 3

  Nie wiem z jakiego powodu Prezydent Komorowski miałby żywic szacunek do ludzi tak różnych od niego (Kukiz, Duda, który podpierał się matką w celu zdobycia poparcia wyborców (podpisy),
  czy pani Ogórek prezentującej na spotkaniu z wyborcami swoje nocne stroje)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX