Wybory prezydenckie 2015. W nowym spocie Komorowski uderza w Dudę. Ten odpowiada zaskakująco spokojnie

Wybory prezydenckie 2015. Najnowsze spoty Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy sprawiają wrażenie, jakby kandydaci zamienili się miejscami. Sztab urzędującego prezydenta po raz pierwszy bezpośrednio uderzył w Dudę, wytykając mu pomysł karania więzieniem za in vitro. Spot Dudy jest natomiast spokojny i odwołuje się do bezpieczeństwa.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W nowym spocie Bronisława Komorowskiego widzimy kobietę przygotowującą i odwożącą córkę do przedszkola. Z telewizji płyną słowa Andrzeja Dudy: "Jestem przeciwnikiem in vitro. Uważam to za metodę nienaturalną". Chwilę później kobieta słyszy w radiu: "One są metodami sztucznymi, a wszelka sztuczność nie ma nic wspólnego z naturą".

Lektor przypomina, że Andrzej Duda poparł projekt ustawy karzący stosowanie in vitro więzieniem - i następuje dramatyczny zwrot akcji: kobieta nagle odwraca się i w dramatyczno-romantycznej konwencji biegnie do córki, by ją uściskać.Zdania na temat spotu, a zwłaszcza jego końcówki, są podzielone. Olgierd Annusewicz, politolog z UW, chwalił jednak nagranie. Komentatorzy zastanawiali się też, kto jest autorem pierwszego spotu, w którym sztab Komorowskiego bezpośrednio uderza w Dudę. Najwięcej głosów padało na Michała Kamińskiego, dziś doradcę Ewy Kopacz. Jednak według Agnieszki Kublik z "Gazety Wyborczem" autorem jest Jerzy Orłowski, który przed dekadą przygotował słynny spot z lodówką i pluszakami. Niedługo po prezentacji klipu Komorowskiego, własny upublicznił sztab Andrzeja Dudy.W nowym klipie Duda stawia na bezpieczeństwo, wokół którego osnuta jest kampanijna narracja urzędującego prezydenta. "Jeśli tak dużo mówimy o bezpieczeństwie, to znaczy, że nie czujemy się bezpiecznie" - mówi kandydat PiS. "Jesteśmy dumnym narodem w sercu Europy i musimy bronić naszych interesów. I ja będę to robił. Mam za dużo energii, by siedzieć pod żyrandolem zamknięty w Pałacu Prezydenckim" - zaznacza.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (31)
Wybory prezydenckie 2015. W nowym spocie Komorowski uderza w Dudę. Ten odpowiada zaskakująco spokojnie
Zaloguj się
 • voodeen

  Oceniono 11 razy 1

  tonący in vitro się chwyta. Pipeta ci w ...

 • mindowe

  Oceniono 8 razy 0

  Tak, panie Tyszkiewicz.Co racja to racja.Fundamentalne znaczenie dla Polski ma w tej chwili sprawa in wiadro,ale są też inne nie cierpiące zwłoki sprawy,od których zależą losy Polski jak chociażby ciągle pomijany problem związków partnerskich,że nie wspomnę już o aborcji.

 • Oceniono 13 razy 7

  Dlaczego w ogóle kampania polega na atakowaniu kontrkandydatów i ich odpowiadaniu atakiem na atak? Przecież to jest paranoja.
  Kampania powinna mieć przekaz - zrobię to i to... osiągnę to w taki a taki sposób.
  Natomiast u nas wszystkie kampanie wyborcze są nastawione nie na to, co kandydat chce zrobić, tylko na to, żeby jak najbardziej pogrążyć/poniżyć/ośmieszyć przeciwnika.
  PARANOJA.

 • maks1956

  Oceniono 29 razy -11

  Duda ty nie będziesz prezydentem narodu,tylko będziesz wykonawcą poleceń Jarosława, oczywiście jeśli cie wybiorą

 • jurek1959339

  Oceniono 22 razy 0

  U gościa, który bez tabunów księży i biskupów wy...ć się nie może, taki spot zalatuje hipokryzją.

 • darius112

  Oceniono 28 razy -2

  A teraz parę pytań do statystycznego lemminga:
  - ilu Polaków dotyczy tzw problem zapłodnienia in vitro,
  - ilu Polaków stać na in vitro (koszt coś ok 10 tyś),
  Czy nie jest przypadkiem tak, że in vitro to realny problem 5-10 tyś ludzi, tym samym politycy robią wielkie halo o nic bo te 5-10 tyś to cztery ulice Miasteczka Wilanów.

 • antropoid

  Oceniono 36 razy 6

  To nie są poglądy Dudy - tylko biskupów, których PiS jest politycznym ramieniem.
  Wróć... Popychadłem.

 • kmtfrm

  Oceniono 16 razy -2

  Cięcia wypowiedzi i wstawianie w inny kontekst jak za najlepszych czasów UB.
  Gratuluję pielęgnowania tradycji!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX