"Kukiści to powtórka z palikotowców, tylko z pieczątką prawicową. Dlatego skończą tak samo marnie"

"Były muzyk rockowy startuje w wyborach. Liczba ludzi gotowych na niego głosować urosła do ok. 10 proc.! Wytrawni komentatorzy są pod wrażeniem. Powtarzają, że Kukiz jest "autentyczny". A czy kiedy popierał Tuska i Hannę Gronkiewicz-Waltz, też był autentyczny, czy może dopiero odkąd poparł Marsz Niepodległości?" - pyta Adam Szostkiewicz. I wieszczy, że Paweł Kukiz długo w polityce nie zagości.
Największym zaskoczeniem kampanii prezydenckiej wydaje się Paweł Kukiz. Bo bez zaplecza partyjnego znalazł się w ścisłej czołówce wyścigu. Do liderów - Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy - traci co prawda dużo, ale przecież nie o prezydenturę walczy, tylko o poparcie przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi.

"Osobliwe rzeczy dzieją się w Polsce. Były muzyk rockowy startuje w wyborach na najwyższy urząd w państwie. Liczba ludzi gotowych na niego głosować urosła do ok. 10 proc.! Nawet wytrawni komentatorzy są pod wrażeniem. Powtarzają, że Kukiz jest "autentyczny". Autentyczność nie jest cnotą, której oczekujemy od polityków demokratycznych na pierwszym miejscu. A czy kiedy popierał Tuska i Hannę Gronkiewicz-Waltz, też był autentyczny, czy może dopiero odkąd poparł Marsz Niepodległości? Wędrówki od partii do partii w polityce się zdarzają, lecz rzadko aż tak od ściany do ściany. To znaczy, że Kukiz tak naprawdę ma pogląd tylko w jednej sprawie: jednomandatowych okręgów wyborczych. Zresztą błędny" - ocenia na blogu Adam Szostkiewicz.

Krótka kariera

Według publicysty "Polityki" Paweł Kukiz nie jest w stanie zbudować silnej formacji, która zagościłaby na dłużej na scenie politycznej. Nie tylko przez brak programu.

Jak ocenia Szostkiewicz, słabością są także ci, którzy chcą na byłego muzyka głosować, bo są "niezdolni do żmudnej roboty partyjnej".

"Kukiści to powtórka z palikotowców, tylko z pieczątką prawicową. To jest raczej stan umysłu niż jakiś przemyślany wybór. Dlatego kukiści skończą tak samo marnie jak palikotowcy. W każdym społeczeństwie jest grupa ludzi (zwykle młodych), która lubi być zawsze na kontrze. To w pewnym wieku dość pospolite. Potem przechodzi" - uważa publicysta.

Zwolennicy Janusza Palikota - przypomnijmy - dali Ruchowi Palikota trzeci wynik w wyborach parlamentarnych w 2011 r. Dziś po trzeciej sile w Sejmie nie ma śladu. A w sondażach prezydenckich Janusz Palikot nie przekracza 2 proc.

Więcej o:
Komentarze (46)
"Kukiści to powtórka z palikotowców, tylko z pieczątką prawicową. Dlatego skończą tak samo marnie"
Zaloguj się
 • tektur

  0

  Kukiz i jego gwardia odmłodzą sejm, mają mózgi na poziomie gimbusów.

 • ktos210

  Oceniono 1 raz -1

  "Osobliwe rzeczy dzieją się w Polsce. Były muzyk rockowy startuje w wyborach na najwyższy urząd w państwie. Liczba ludzi gotowych na niego głosować urosła do ok. 10 proc.! Nawet wytrawni komentatorzy są pod wrażeniem. Powtarzają, że Kukiz jest "autentyczny".
  Wolę muzyka rockowego niż nijakiego Bronka , który jest nikim i nie wiadomo skąd się wziął ? Kukiz chociaż pisać potrafi , wprawdzie piosenki , ale bez błędów przynajmniej!

 • jedyny_twardziel

  Oceniono 2 razy -2

  Powiem krótko, by uciąć
  Tą beznadziejną dyskusję:
  Pana Kukiza uwielbiam
  Gdy wali " czymś tam " w perkusję.

 • bussubussu

  Oceniono 3 razy 1

  Tak, Adaś mnie przekonał... Kilka napuszonych, kabotyńskich min i już jestem jego... :)
  Miśki z GieWu, O-CI-PIE-LIŚ-CIE :):):)

 • zorg666

  Oceniono 2 razy 0

  Jedni (PO) nie zrobili przez tyle lat nic sensownego tyle, że położyli łapę na pieniądzach obywateli - oprócz tego "same wtopy".
  Następne asy (PiS) w o wiele krótszym czasie narobili tyle że wystarczy na następne 50 lat. (Tylko komuna narobiła tyle szkód co ci "panowie".
  Poza tym wszystkim: polityków należy zmieniać tak często jak pieluchy i to z tego samego powodu.

  Piszę posta jeszcze craz ponieważ uzupełnienie (z powodu błędów z logowaniem na stronie) zostało wykasowane

 • obserwatorka_natalia

  Oceniono 27 razy 27

  Mam szczerą nadzieję, że Pan Kukiz zrobi to, co planuje. Już nawet śmiać (czy też płakać) się nie chcę oglądając to, co się dzieję. Trafił się ktoś, kto chcę zburzyć święty anielski spokój (bądź też koryto) na Wiejskiej i trzymam mocno kciuki, żeby to się udało. Odnosząc się do artykułu: "(...) Nie tylko przez brak programu(...)" - tu nie tylko o program chodzi - to jest pierwsza rzecz. Pan Kukiz mówi o raptem kilku acz konkretnych sprawach ale REALNYCH DO ZROBIENIA. Po co nam PIĘKNY PROGRAM pana Komorowskiego czy pana Dudy skoro pewnie ani 1 pkt programu nie zostanie zrealizowany.

  Mam nadzieję, że się wszyscy obudzimy z tego letargu i powalczymy o swoje.

 • zorg666

  Oceniono 17 razy 17

  Poza tym wszystkim: Polityków należy zmieniać tak często jak pieluchy i to z tego samego powodu

 • zorg666

  Oceniono 6 razy 4

  Jedni (PO) nie zrobili przez tyle lat nic sensownego tyle, że położyli łapę na pieniądzach obywateli - oprócz tego "same wtopy".
  Następne asy (PiS) w o wiele krótszym czasie narobili tyle że wystarczy na następne 50 lat. (Tylko komuna narobiła tyle szkód co ci "panowie".
  Poza tym wszystkim:

 • agenor

  Oceniono 23 razy 19

  Nie wiem, co znaczy dla redaktora Szostkiewicza "długo", a co "niedługo". Jestem natomiast pewien, że pan Kukiz zagościł w polityce na co najmniej 5 lat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX