Paragwaj. 10-latka zgwałcona przez ojczyma. Władze zakazują aborcji. AI apeluje o pomoc

10-letnia Paragwajka została zgwałcona przez swojego ojczyma. Jest w piątym miesiącu ciąży. Władze Paragwaju zakazują wykonania aborcji. ?Restrykcyjne prawo aborcyjne narusza prawo międzynarodowe? - zauważają przedstawiciele Amnesty International i apelują o pomoc dziewczynce.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

10-latka trafiła do szpitala z silnymi bólami brzucha. Lekarze odkryli, że dziewczynka jest w 21. tygodniu ciąży. Zgwałcił ją jej ojczym - podaje Amnesty International. Jej matka złożyła petycję do szpitala, by lekarze wykonali zabieg aborcji. Prośba została zignorowana, a kobieta została zatrzymana pod zarzutami współudziału w molestowaniu seksualnym dziewczynki i niezapewnieniu wystarczającej opieki rodzicielskiej.

W pierwszym szpitalu, w którym 10-latka była badana, lekarze stwierdzili publicznie, że jej ciąża jest zagrożona. Parę dni później paragwajskie ministerstwo zdrowia zarządziło, by przenieść dziewczynkę do szpitala Czerwonego Krzyża, by tam ponownie zbadać i monitorować stan jej zdrowia.

AI: Prawo aborcyjne w Paragwaju narusza prawo międzynarodowe

W Paragwaju aborcja jest legalna tylko wtedy, gdy życie kobiety lub dziewczyny jest zagrożone. W innych przypadkach - zagrożenia zdrowia, gwałtu lub gdy płód ma poważne wady rozwojowe, aborcja jest zabroniona. "Restrykcyjne prawo aborcyjne narusza prawo międzynarodowe" - zauważają przedstawiciele Amnesty International.Organizacja wzywa paragwajskie władze do zapewnienia dziewczynce należytej opieki medycznej, z zezwoleniem na przerwanie niechcianej ciąży włącznie. "Brak zgody paragwajskich władz na przeprowadzenie bezpiecznej aborcji może mieć dewastujące skutki dla zdrowia dziewczynki. Przedłuży też dramat, przez który przeszła" - zakomunikowało AI. "Fizyczne i psychologiczne skutki podtrzymania niechcianej ciąży będą torturą dla dziewczynki" - podkreślają przedstawiciele organizacji.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (171)
Paragwaj. 10-latka zgwałcona przez ojczyma. Władze zakazują aborcji. AI apeluje o pomoc
Zaloguj się
 • konstancja16

  Oceniono 4 razy 2

  a na wspomnianej Frondzie: "Za 10-latkę, jej dziecko i całą jej rodzinę trzeba się po prostu pomodlić, prosząc Boga, by uratował oba istnienia". noz sie w kieszeni otwiera. za ojczyma tez sie pomodlcie.

 • leming_13

  Oceniono 1 raz 1

  BRAVO! 5 lat za gwałt na 2-latce, zakaz aborcji u ofiary gwałtu... i spacery dla Wesołowskiego, po ogrodach Vatirikistanu... nieźle, JPII patrzy z dumą z góry na świat..

 • szats69

  Oceniono 2 razy 2

  Polski episkopat teraz wzdycha, wraz z Terlikowskim, dlaczego w Polsce nie ma takiego pięknego humanistycznego prawa. Prawda panowie?

 • zal.p.l2

  Oceniono 2 razy -2

  No proszę, a w Polsce aborcja jest legalna i taka dziewczynka już na drugi dzień byłaby na krześle. No ale to i tak nie przeszkadza feminazistkom psioczyć na mężczyzn. Czyste złodziejstwo no bo co to za baba która nie kradnie ...

 • leming_13

  Oceniono 3 razy 3

  Papież Franek zadzwoni do tej dziewczynki i złoży jej serdeczne zyczenia z okazji dnia matki oraz pogratuluje zdrowego przebiegu ciaży a takze obieca wsparcie duchowe episkopatu Polski oraz da jej numer do zony Terlikowskiego aby mogla sie dowidziec o poczatkach katolickiego macierzyństwa. ... CHWDKK

 • popijajac_piwo

  Oceniono 3 razy 3

  Przecież nie ma przykazania "Nie gwałć dziecka". Alert z kumplami z epidiaskopu pewnie sami dymają nieletnich przy każdej okazji...

 • ugrydul

  0

  Czemu te nasze Terlikorydzyki nie mogą tam wyemigrować? Oni mieliby częste duchowe orgazmy a my święty spokój.

 • Oceniono 2 razy 0

  To jest prawie szósty miesiąc ciąży. 21. tydzień. Od 22. tygodnia rodzą się wcześniaki. Aborcje przeprowadza się w liberalnych krajach do trzeciego, ewentualnie piątego miesiąca. Tutaj byłoby to już dzieciobójstwo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX