Cezary Grabarczyk wydał oświadczenie ws. swojej dymisji. "Moja rezygnacja leży w interesie Państwa"

Cezary Grabarczyk podał się do dymisji. Minister sprawiedliwości wydał w tej sprawie oświadczenie, które zostało opublikowane na stronie internetowej resortu. Zapewnia w nim, że nigdy nie wpływał na decyzje procesowe prokuratury.

Polub i bądź na bieżąco!

Cezary Grabarczyk złożył dymisję z funkcji ministra sprawiedliwości, którą premier Ewa Kopacz przyjęła. Ma to związek z wydanym mu pozwoleniem na posiadanie broni, które miał on uzyskać bez przystąpienia do egzaminu praktycznego. Został on przesłuchany przez prokuraturę w Ostrowie Wielkopolskim w sprawie nieprawidłowości, do jakich miało dochodzić w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi przy egzaminach i wydawaniu pozwoleń na broń palną.

Oświadczenie Cezarego Grabarczyka

"W dniu dzisiejszym na ręce Prezesa Rady Ministrów - Pani Ewy Kopacz - złożyłem rezygnację z zajmowanego stanowiska Ministra Sprawiedliwości.

Moja rezygnacja leży w interesie Państwa i wymiaru sprawiedliwości. Nie może być wątpliwości co do osoby pełniącej funkcję Ministra Sprawiedliwości, w szczególności gdy od 1 lipca 2015 r. wejdzie w życie nowelizacja kodeksu postępowania karnego.

Z uwagi na fakt, iż w toczącym się postępowaniu występuję w charakterze świadka - nie mogę komentować przedmiotowej sprawy. Zależy mi na jej szybkim wyjaśnieniu.

Nigdy nie wpływałem na decyzje procesowe Prokuratorów prowadzących postępowanie.

Pierwszy mój kontakt z Prokuraturą w niniejszej sprawie nastąpił podczas mojego przesłuchania w dniu 20 kwietnia 2015 r.

Dziękuję współpracownikom, instytucjom i partnerom społecznym za współpracę. Liczę, że ustawa o nieodpłatnej pomocy prawnej, która została skierowana do Sejmu, zostanie uchwalona przed końcem kadencji".

Powyższe oświadczenie ukazało się na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości wieczorem po ogłoszeniu dymisji Grabarczyka.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (165)
Cezary Grabarczyk wydał oświadczenie ws. swojej dymisji. "Moja rezygnacja leży w interesie Państwa"
Zaloguj się
 • super_smaczny

  0

  Moja rezygnacja leży w interesie Platformy Obywatelskiej i nikogo innego :-)

 • sylwekc

  0

  W sumie uważam, że Grabarczyk to polityk z klasą i szkoda, że to wszystko się wydarzyło, bo niewielu takich jest. Ale... Czy w polityce i od polityków można by w końcu oczekiwać męskich zachowań? Wczoraj zdarzył się przykry incydent Danielowi Olbrychskiemu. Facet nie kluczył, nie usprawiedliwiał się tylko powiedział - tak, moja wina, tak policja ma rację, ponoszę pełne konsekwencje. Już nie mówię, że niei będzie kosztów dochodzeń, sądów itp.
  Ale może u nas jest tak, że niby wiemy, że są gorsi od Grabarczyka (czy kiedyś Cimoszewicza), ale jakoś, jak Ci ogólnie przyzwoici dadzą się złapać na czymś nawet niezbyt znaczącym to nie potrafimy jako wyborcy odpuścić, i w związku z tym Grabarczyk nie może, choćby chciał wprost się przyznać?

 • zbyszek7484

  Oceniono 3 razy 3

  Teraz po teorii na prawo jazdy egzaminator będzie mogl powiedzieć ze praktyczny nie potrzebny bo często widziałem delikwenta jak jeździ bez ...

 • Florek Obłędek

  Oceniono 4 razy 4

  "Moja rezygnacja leży w interesie Państwa" - to powinno być dewizą wszystkich polityków.
  Poza tym Państwo "nie jest zwykłym państwem ni królestwem, lecz Państwem Nowego Typu, czyli Baństwem" (Lem).

 • jmkskiw

  Oceniono 1 raz 1

  "moja rezxygnacja leży w interesie państwa !".................. Komorowskich .
  I to by było na tyle.

  Taka jest prawdziwa wersja oswiadczenia , palanta zmuszonego do rezygnacji !!

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 1 raz 1

  Grabarczyk - człowieku (?) nie kompromituj się! Spier.dalaj i zniknij na zawsze z przestrzeni publicznej,

 • ksks3

  Oceniono 3 razy 3

  "Moja rezygnacja leży w interesie Państwa"
  Święte słowa !
  Byle za Twoim przykładem poszła cała PO !

 • brajanu

  Oceniono 2 razy 2

  chyba cos przegapilem. od kiedy to politycy w polsce dzialaja w interesie panstwa??
  pytam sie, bo patrzac na ich decyzje i zachowanie stwierdzam, ze dzialaja oni jedynie w swoim interesie.

 • nilpferd13

  Oceniono 2 razy 2

  panie Grabarczyk! tylko niech pan nie beczy! Łzy nie pomogą!
  Ja rozumiem, że jest panu "przykro"..... Ja też byłabym wściekła, gdyby "ktoś" ujawnił moje "ciemne sprawki"... np., że w liceum byłam parę razy na wagarach... ale skonczyłam szkołę jako piątkowa uczennica... Na studiach parę razy też opuściłam zajęcia...
  I przez jezdnię przechodziłam kilka razy w niedozwolonym miejscu..
  Ale ja nie to nie pan!!!
  Pana nikt nie zmusił do bycia osoba publiczna...A taka osoba - utrzymywana przez Polaków - ma być POZA wszelkimi podejrzeniami...
  Proszę nie robić z siebie ofiary losu... to gadanie o zaproszeniu do prokuratury, o pana niewinności jest śmieszne... Jest pan dorosłym facetem, prawnikiem z wykszałcenia...
  Powinien pan wiedzieć, że wszystkie "ciemne" sprawki ujrzą kiedyś światło dzienne... jak nie dzisiaj, to jutro...
  Mam nadzieję, że zniknie pan z życia politycznego...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX