W Polsce Rayyanowi chcą amputować nóżkę, w USA - wyleczyć... Potrzeba 700 tys. zł

?Mimo wszystkich prawidłowych badań w trakcie ciąży, Rayyanek urodził się z bardzo rzadką wadą układu kostnego - brakiem kości piszczelowej zwanym Tibial Hemimelia - TH. Do tego ma narośl kostną oraz stopę końsko-szpotawą i nie ma stawu kolanowego?. Mama maluszka prosi o pomoc. Razem z fundacją Siepomaga i osobami dobrego serca zbiera na operację w USA. Inaczej jej ukochanemu synkowi grozi amputacja.
Rayyanek ma blisko 100 procent szans na udany zabieg w USA - w efekcie chłopiec będzie mógł chodzić. Przeszkodą są ogromne koszty jego leczenia. Cena za samodzielność to ok. 250 tysięcy dolarów. Drugą przeszkodą jest czas. Pierwsza operacja miała się odbyć w 15. miesiącu życia. Ten termin już minął, a najbliższym nie udało się uzbierać pełnej kwoty. A operacja powinna odbyć się do 2. roku życia, więc czasu jest bardzo mało - a szansa tylko jedna.

Lekarze w Polsce bezradnie rozkładają ręce i proponują inne rozwiązanie - amputację nóżki.

"Tylko dzięki ludziom dobrego serca może się spełnić największe marzenie o samodzielności małego Rayyanka, o jego pierwszym kroczku, tak długo wyczekiwanym. Dzięki Waszej pomocy można uratować nóżkę przed amputacją. To byłby największy dar dla mojego dziecka - dar na całe życie . A dla mnie jako matki największa radość, bo niczym innym tak nie marzę, jak założyć Rayynkowi buciki i pójść razem na spacer". To słowa mamy chłopca. Teraz dzięki pomocy internautów i fundacji Siepomaga jej marzenie może się spełnić.

Komentarze (36)
W Polsce Rayyanowi chcą amputować nóżkę, w USA - wyleczyć... Potrzeba 700 tys. zł
Zaloguj się
 • romek4805

  Oceniono 7 razy 1

  mam dwa słowa do T.Brunka zarzucasz matce że uprawia żebractwo a imię dziecka jest nie polskie a co twoje nazwisko to jest polskie a gdyby to twoje dziecko było chore tobyś nie próbował ratować mu nóżkę muszę z przykrością stwierdzić że jesteś popaprańcem !

 • emigrant38

  Oceniono 17 razy 1

  Może kraj tatusia (beżowy muslim???) jest bogatszy i tam należy zbierać?

 • poljack

  Oceniono 8 razy -2

  lekarze powinni dołożyć się tyle zarabiają że ich stać

 • lintu666

  Oceniono 27 razy -5

  Ja przepraszam, ale co niejaki "Rayyanek" robi w Polsce? Niech wraca do swojej ojczyzny.

 • wedrowieczdaleka

  Oceniono 14 razy 6

  za 250 tysięcy dolarów w Polsce tez by nie amputowali

 • yokoono23

  Oceniono 19 razy 1

  Na jakim poziomie stoi polska medycyna,jeżeli jedyną propozycją lekarzy jest amputacja?Nie wstyd że żądania płacowe przewyższają kwalifikacje i umiejętnosci.

 • nasterx

  Oceniono 20 razy 12

  Za 700 000 to pewnie i w Polsce by zoperowali... Nie widzę tu szczególnej szlachetności USA

 • dimo333

  Oceniono 7 razy 3

  to tylko miesieczne pobory 2-ch biszkoptow .tak duzo trzeba ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX