Nie żyje dwóch zakładników przetrzymywanych przez Al-Kaidę. Zginęli podczas operacji wojsk USA

Amerykanin i obywatel Włoch zginęli podczas styczniowej operacji antyterrorystycznej przeprowadzonej przez USA - podaje Biały Dom. Ataków dokonano przy pomocy drona. - Jako prezydent biorę pełną odpowiedzialność za te wydarzenia - oświadczył prezydent Barack Obama.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Operację antyterrorystyczną przeprowadzano na początku stycznia br. na pograniczu Pakistanu i Afganistanu. Amerykańskie władze potwierdziły, że w atakach przeciwko terrorystom z Al-Kaidy zginęli Amerykanin oraz Włoch.- Składam rodzinom ofiar moje najszczersze kondolencje. Rozumiem ich ból, bo sam jestem ojcem i mężem - powiedział podczas konferencji prasowej w Białym Domu Barack Obama. - Jako prezydent biorę pełną odpowiedzialność za operacje antyterrorystyczne przeprowadzane przez nasze wojsko. Żałuję, że podczas akcji zginęły niewinne osoby, i pragnę za to przeprosić - zaznaczył.

Obama przekazał, że amerykański zakładnik został uprowadzony przez Al-Kaidę w 2011 roku w Pakistanie. Rok później terroryści porwali Włocha. Prezydent USA podkreślił też, że informacje o tragedii zostały przekazane opinii publicznej, bo rodziny ofiar mają prawo do wiadomości o tym, co stało się z ich bliskimi. - Wyciągniemy wnioski z tego zdarzenia - zapewnił amerykański przywódca.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (33)
Nie żyje dwóch zakładników przetrzymywanych przez Al-Kaidę. Zginęli podczas operacji wojsk USA
Zaloguj się
 • rabieg

  Oceniono 5 razy 3

  Ile masz już na sumieniu istnień ludzkich? Dlatego twój urzędnik z FBI relatywizuje zbrodnie przeciwko ludzkości?

 • z-x-c

  Oceniono 9 razy 5

  "Jako prezydent biorę pełną odpowiedzialność za te wydarzenia - oświadczył prezydent Barack Obama."

  Czyli idziesz do pierdla?

 • humidorek

  Oceniono 6 razy 4

  Czy dobrze rozumiem, że Obama pójdzie siedzieć za zabicie trzech osób? To chyba oznacza słowo "odpowiedzialność za zabójstwo". I druga kwestia - czy swoje "pragnienie przeproszenia" zrealizował składając te przeprosiny, czy tylko poprzestał na wyrażeniu "pragnienia tego"? I trzecia - czy powiadomienie rodzin rzeczywiście wymagało, by zrobić to w sposób publiczny? Nie można było tylko rodzinom tego powiedzieć, bez mediów?

 • walecwiedenski

  Oceniono 2 razy 2

  Tez mi nowosc

 • spoko-spoko

  Oceniono 7 razy 5

  Co w ustach polityków właściwie oznaczają słowa "biorę pełną odpowiedzialnosć"?
  Przecież to tylko formułka bo w rzeczywistości nie ponoszą żadnych konsekwencji.
  To prawie jak walić ludzi po gębach na lewo i prawo mówiac przepraszam, przepraszam, przepraszam...

 • annik

  Oceniono 15 razy 9

  To tylko czekać jak szef FBI ogłosi,że to dobrzy ludzie z Polski zabili tych zakładników...

 • st1111

  Oceniono 15 razy 7

  Dziwne nie udało się dronem zakładników odbić.

 • blank8

  Oceniono 16 razy 14

  Ktoś to czyta przed opublikowaniem? "Jak informuje Biały Dom, w wyniku ataków antyterrorystycznego przeprowadzonego przez Stany Zjednoczone, zginęli dwaj Amerykanie i obywatel Włoch. Jak podaje "New York Times" ,ataki przeprowadzono za pomocą drona. Do akcje antyterrorystyczne przeprowadzano w styczniu b.r.". Co za bełkot.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX