Kowalski krytykuje "naprawdę kiepskie" polskie państwo. I zachwala TOK FM

- Jeśli mamy jakichś ludzi przyjmować do Polski, to spójrzmy na Wschód, na sytuację Polaków. Tam jest krzywda i niesprawiedliwość. I to ze strony zaprzyjaźnionych z nami rzekomo państw - tak Marian Kowalski odpowiadał w TOK FM na pytanie, o ewentualne przyjęcie przez Polskę imigrantów z Afryki.
Gość cyklu "Usłysz swojego prezydenta" zaczął od zachwalania Radia TOK FM. - Jest ciekawe, nie ma tu bzdurnych piosenek, tylko publicystyka. Mogę się dowiedzieć, co w świecie piszczy - mówił kandydat Ruchu Narodowego.

Marian Kowalski zapowiedział w TOK FM, że przed ewentualną II turą wyborów nie udzieli poparcia żadnemu z kandydatów - Po co miałbym to robić? Przecież obaj - i Komorowski, i Duda byli w Unii Wolności - argumentował.

Marian Kowalski jest rozczarowany nie tylko najmocniejszymi kandydatami w walce o prezydenturę. - Jestem rozczarowany tą polską państwowością - mówił w TOK FM. Najlepszym przykładem na poparcie tej tezy ma być polska armia. - Do cywila się wypuszcza najlepiej wyszkolonych żołnierzy, a na ich miejsce przychodzą ciągle nowi poborowi. Obawiam się, że państwo jest naprawdę bardzo kiepskie. Nie mamy sojuszników, pieniędzy, armii i - co najgorsze - celów strategicznych - wyliczał.

Tak - dla podatku liniowego. Nie - dla in vitro [KWESTIONARIUSZ] >>>

Róbmy swoje

Kowalski nie wierzy, że w razie niebezpieczeństwa dostaniemy pomoc od NATO. Ale nie proponuje, by Polska wyszła z sojuszu.

- Putin potrafił złamać jedność europejską i zamienić Pakt Północnoatlantycki w klub dyskusyjny. Ale nie wykonywałbym rozpaczliwych gestów - zostałbym w NATO. Ale robił swoje. Liczmy na siebie. Nie wierzę, że wszyscy będą nas kochać i bronić - mówił kandydat Ruchu Narodowego.

"Możemy się wyłgać"

Marian Kowalski nie zapowiada też wyjścia z Unii Europejskiej. Ale nie jest zachwycony pomysłami Brukseli. Choćby takimi, by nie tylko na państwach południa kontynentu spoczywał ciężar rozwiązywania problemu nielegalnych uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu.

- Mamy ograniczone możliwości socjalne. Możemy się wyłgać z tego problemu - stwierdził.

Zdaniem kandydata na prezydenta, "jeśli już mamy jakichś ludzi przyjmować", to powinni to być Polacy. - Spójrzmy na Wschód, tam jest krzywda i niesprawiedliwość. I to ze strony zaprzyjaźnionych rzekomo z nami rządów. Polacy są prześladowani na Litwie i Ukrainie - przekonywał Kowalski.

W czwartek w Brukseli odbędzie się specjalny unijny szczyt, poświęcony sprawie nielegalnych imigrantów. Od początku roku w Morzu Śródziemnym utonęło ok. 1600 osób, które próbowały dostać się do Europy z północy Afryki.

Więcej o:
Komentarze (29)
Kowalski krytykuje "naprawdę kiepskie" polskie państwo. I zachwala TOK FM
Zaloguj się
 • jedyny_twardziel

  0

  Myślę, że z takim
  Wyrazem twarzy,
  Świetlana przyszłość
  W Polsce się nie zdarzy.

 • grastep02

  Oceniono 5 razy -3

  Kto" WYDOBYŁ" to cudo intelektualne i popiera jego kandydaturę na prezydenta?!
  Każda wypowiedź Tego CUDAKA, to perełka z łańcuszka ludzkiej głupoty.

 • mozart

  Oceniono 1 raz 1

  Usmialem sie, bo nawet wrogowie was dobrze oceniaja.
  Co do oceny kraju, to Kowalski niestety ma racje...

 • 31.februarius

  Oceniono 9 razy 7

  " Nie mamy sojuszników, pieniędzy, armii i - co najgorsze - celów strategicznych - wyliczał."

  E tam, wszystko jest, tylko że teoretycznie, jak całe państwo!

 • jm131

  Oceniono 8 razy 2

  Mamy sojuszników, ale nie tam gdzie próbujemy szukać. Ukrainia i USA to nie są sojusznicy. Sojusznicy są w UE

 • stekelenburg2

  Oceniono 10 razy 0

  Wygląda na to, że dokonana w ubiegłym roku grabież oszczędności Polaków zgromadzonych w OFE (150mld PLN) tylko rozzuchwaliła rządzących nami polityków Platformy i PSL. Okazuje się, że po wyłączeniu efektu umorzenia obligacji skarbowych związanych z grabieżą OFE zadłużenie naszego państwa w 2014 roku wzrosło aż o 72 miliardy złotych! By żyło się lepiej... zagranicznym wierzycielom Polski!

  Zadłużenie u zagranicznych wierzycieli wynosi obecnie ponad 478 mld PLN, wobec 171mld PLN na koniec roku 2007.

  Czy Polska "jedzie" na kredycie od kilku lat? Czy już doszła do poziomu patologii kredytowej, gdzie bierze się kolejny kredyt po to by mieć na ratę starego kredytu?

  Amerykanie oskarżają nas o Holocaust. Niemcy robią z siebie obrońców Żydów przed Nazistami i Polakami. Ruscy oskarżają o wywołanie II Wojny Światowej.
  Słowacy, Czesi i Litwini utopiliby nas najchętniej w szklance wody. Ukraińcy hołdują ludobójcom i oprawcom ponad 100 tysięcy Polaków. Francja ma nas za psa łańcuchowego USA. Anglicy nie odpuszczą żadnej okazji aby nas poniżyć na forum międzynarodowym...
  a my sami robimy sobie "dobrze" kolportując w świat swoistego rodzaju politykę historyczną pod postacią filmów "Pokłosie" i "Ida", gdzie Polacy są głównymi oprawcami, a Niemcy... przepraszam Naziści to tylko ofiary systemu.

  W to wszystko świetnie wpisują się "narodowcy", którzy nawet nie kryją się, z tym jakie służby za nimi stoją.

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 35 razy 23

  wszystko co powiedział o armii i państwie to przykra prawda. Nawet powiedziane łagodniej niż przez ministra rządu PO, który powiedział że państwo istnieje tylko teoretycznie, a wszystko to ch...., d........... i kamieni kupa.......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX