Polski statek uratował prawie setkę uchodźców dryfujących na gumowym pontonie na Morzu Śródziemnym

Statek Polskich Linii Oceanicznych ?Żerań? wziął udział w akcji ratowania uchodźców dryfujących na Morzu Śródziemnym w pobliżu wód libijskich. Na gumowym pontonie były 93 osoby, w tym niemowlęta w ciężkim stanie.

Polub i bądź na bieżąco!

Na tonącym pontonie było 71 mężczyzn, 19 kobiet i trójka dzieci, w tym dwoje niemowląt w ciężkim stanie - podaje tvn24.pl. Akcja była udana, a niemowlętom udzielono pomocy w helikopterze, który włączył się w akcję ratunkową. Uchodźców skierowano do portu w sycylijskim Palermo. Prawdopodobnie chcieli się oni przedostać z Somalii do Europy.

Jak pisze Dziennik Bałtycki, jednostkę zaalarmowała włoska morska służba ratownicza. Na Sycylii uchodźcy zostaną przekazani do ośrodków pomocy.

Polski statek, który pomógł uchodźcom, to "Żerań" Polskich Linii Oceanicznych. Nie jest to pierwszy raz, kiedy statek PLO uratował imigrantów. W lipcu ubiegłego roku statek "Chodzież" uratował 97 osób próbujących przedostać się z Libii na Sycylię. Wtedy również uchodźcy płynęli na pontonie, który zaczął tonąć.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (117)
Polski statek uratował prawie setkę uchodźców dryfujących na gumowym pontonie na Morzu Śródziemnym
Zaloguj się
 • snurfik

  0

  Zapraszamy choć to kawał drogi taką tratwą z Libii do Bałtyku :)

 • Juliusz Wnuk

  0

  Zamiast zasmradzac Europe Zachodnia powinni ich przywiezc do Polski - ponoc to tez UE (choc ja tego nie zauwazylem)...

 • Paweł Stencel

  Oceniono 7 razy -1

  "Brawo dla załogi" ... nie nie, takich komentarzy tu nie uświadczysz. Zamiast tego przesiąknięte nienawiścią i pogardą "mądrości" Twoich rodaków. 93 nieszczęśników na tonącym pontonie nie jest w stanie zmiękczyć dumnego polskiego serca. Co tam niemowlęta w ciężkim stanie. Polska dla Polaków! Europa dla Europejczyków! Ziemia dla Ziemniaków!

 • voiceinthedesert1

  Oceniono 4 razy 0

  Taki jest świat. Posiadłość, to wszystko. Nie masz domu i pieniędzy, masz prawo żądać lepszego życia dla twoich dzieci. Ale to prawo jest teorią, przeciwko której stoi cały świat posiadających! To co utrudnia rozwiązanie, jest śmiertelna niechęć Muzułmanów do uchodźców chrześcijańskich! Ludzie, którzy bezlitośnie wyrzucają chrześcijan za burtę, skazując ich na śmierć, jak ci Muzułmanie, mają mało szans, by ktoś ich ratował, jak powinno ratować się ludzi! Tacy Muzułmanie są tysiąckroć gorsi niż zwierzęta!

 • szczurzec1

  Oceniono 5 razy 1

  No i mamy kolejne 93 pluskwy przyssane do europejskiego socjalu...
  A kapitana powinno się skazać za sprowadzanie zagrożenia .

 • Moja Sprawa

  Oceniono 7 razy 3

  Wstyd mi za kapitana tego statku. Naraził na niebezpieczeństwo załogę.

 • 1kom1

  Oceniono 5 razy 1

  Naprawdę nie rozumiem dlaczego skoro byli z Libii zawieziono ich na Sycylię, czy ktoś to tak naprawdę wie? I dlaczego ich wpuszczono - mieli wizy unijne?

 • k1985

  Oceniono 4 razy 0

  Bardzo dobrze. Brakuje islamistów w Europie. Chrystianie majo ciągle przewage.

 • evergreen111

  Oceniono 3 razy 1

  ŻERAŃ nie jest statkiem Polskich Linii Oceanicznych, ale Pol-Levantu. To zupełnie inna firma.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX