Legendarny łowca słoni nie żyje. Stratował go słoń, na którego polował

Mężczyzna został stratowany podczas safari przez słonia, na którego chciał zapolować. Zwierzę wyczuło zagrożenie i rzuciło się na myśliwego, który służył za przewodnika na polowaniu.

Polub i bądź na bieżąco!

Ian Gibson był profesjonalnym myśliwym, który brał udział w polowaniu na słonie wraz z klientem w Zimbabwe - podaje portal express.co.uk. Po śladach trafił on na samca. Zauważył, że zwierzę było agresywne, ale mimo to wraz z klientem zaczął się do niego zbliżać, aż do momentu, kiedy znaleźli się około 50-100 metrów od niego. Wtedy słoń bardzo szybko zwrócił się w ich stronę i zaczął szarżować. Gibson został stratowany.

Jak napisała na swojej stronie na Facebooku firma zajmująca się organizacją i produkcją programów telewizyjnych o safari, Gibson był jednym z najbardziej doświadczonych myśliwych polujących w Afryce, organizował tam polowania z klientami. "Był legendą w afrykańskim środowisku myśliwych" - napisano.

It is with deep sadness to announce the passing of Chifuti Safaris professional hunter Ian Gibson. Ian was tragically...

Posted by Safari Classics Productions on Wednesday, April 15, 2015


Gibson, jak podaje express.co.uk, chwilę przed śmiercią oddał do słonia strzał z bliskiej odległości, ale to nie pomogło. Mężczyzna zginął na miejscu. Jego klientowi nic się nie stało.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!