Korwin-Mikke w TOK FM: To państwo dla schizofreników! Kaczyński jest socjalistą, a w niewolniczym ustroju zabija się dzieci

Janusz Korwin-Mikke opowiadał w Poranku Radia TOK FM, dlaczego żyjemy w ustroju niewolniczym i zabijamy własne dzieci, dlaczego Kaczyński to socjalista, a państwo jest dla schizofreników.
Janusz Korwin-Mikke był gościem Karoliny Lewickiej i Jana Wróbla w Poranku Radia TOK FM w ramach cyklu "Usłysz swojego prezydenta". Wcześniej europoseł i kandydat na prezydenta wypełnił kwestionariusz wyborczy.

Karolina Lewicka: Janusz Palikot ma złożyć wniosek o pozbawienie pana broni. Nawiązując do wypowiedzi o górnikach, do których chciał pan strzelać.

Janusz Korwin-Mikke: - Chcę zaprotestować. Jeżeliby to samo zrobili brydżyści, a jestem brydżystą, gdyby wyszli na ulice i paląc samochody, domagali się przymusowej nauki brydża w szkołach, też trzeba by do nich strzelać. Jestem jedynym chyba człowiekiem w Polsce, który walczy z walką z globalnym ociepleniem, żeby górnicy mieli robotę. Ale jeśli górnik przyjeżdża do Warszawy i domaga się czegoś, przestaje być górnikiem, staje się bandytą. Zawód człowieka, który chodzi i pali samochody, jest mi obojętny.

KL: Czyli jak górnicy, rolnicy, brydżyści wyszliby na ulicę i protestowali...

- Nie protestowali, tylko palili samochody i rozwalali budynki. To, że sobie chodzą po ulicy, zupełnie mi nie przeszkadza.

Strzelałby pan gumowi kulami czy ostrymi nabojami?

- A po co policja ma ostre naboje, pytam się grzecznie? Ludzie nie rozumieją jednej rzeczy. Jeżeli wiedzą, że policja będzie strzelała, to się rozejdą. A jak rząd jest łagodny i miły, ofiar jest więcej w sumie.

KL: Jarosław Kaczyński wykluczył możliwość koalicji z pańskim ugrupowaniem. Jakiś komentarz?

- Czy ja proponowałem kiedykolwiek sojusz z socjalistą? Wszyscy mówią, że PiS to partia socjalistyczna. PiS ma program na lewo od SLD, a nazywacie go prawicowym. Macie schizofrenię. Cały kraj jest w stanie schizofrenii. Parę dni temu Sąd Najwyższy ogłosił, że ustawa jest sprzeczna z Konstytucją i Sejm ma kilka miesięcy, żeby ją poprawić. Więc jednocześnie obowiązuje Konstytucja i ustawa z nią sprzeczna. To państwo dla schizofreników!

KL: Ale kiedy pan będzie prezydentem, państwa w ogóle nie będzie.

- Dziś państwo jest tłuste, ogromne. Jeśli kradną zegarek, państwo nawet tego nie zauważa, bo nie widzi dołu brzucha i nie dogoni złodzieja. Jest za tłuste. Musi być małe, żylaste, sprawne. Wojsko, policja i koniec. Nie może być tak, że państwo zajmuje się gospodarką. Jak się może zajmować gospodarką, faworyzując swoje przedsiębiorstwa? To nieuczciwe!

Jan Wróbel: A jak pan zostanie prezydentem, będą następne wybory? Czy będzie pan się starał utrwalić władzę w formie republikańskiej czy monarchistycznej?

- Nie jestem demokratą, osobiście jestem monarchistą. Ale u mnie w partii większość to republikanie. Czym się różni republika od demokracji? 90 proc. ludzi tego nie wie, bo uczeni są w państwowych szkołach. A tam uczą głupot. Często bywa tak, że lud chce czegoś innego, niż stanowi prawo. W republice wykonuje się prawo, a w demokracji wolę ludu. To podstawowa różnica. W demokracji jutro mogą uchwalić, żeby mnie skrócić o głowę. Tak być nie może, nie można zmieniać prawa z dnia na dzień. Nasz postulat jest taki, żeby ustawa wchodziła w życie za sześć lat.

KL: Rzeczywistość wymaga czasem szybszej reakcji.

- Nie! Szybko zareaguje władza wykonawcza. U mnie we władzy wykonawczej będą ludzie mający 25 lat! Ale ustawodawcza, sądownicza, to ludzie z siwymi brodami, taka gerontokracja.

JW: Ten góral, co robi oscypki na nielegalu, będzie musiał czekać sześć lat...

- A skąd! Władza wykonawcza sobie z tym poradzi. Ale zapomniałem powiedzieć - ten przepis wejdzie w życie, gdy zmienimy prawo na normalne. To, co się dziś dzieje, jest chore. Tony ustawodawstwa, które nas zalewają, nikt tego nie czyta. Ale jak coś się stanie, prokurator wyciągnie stosowny przepis. Cała Europa jest ciężko chora. Dzieci się nie rodzą. Mamy ustrój niewolniczy, socjalizm jest niewolniczy i nie warto mieć dzieci. W normalnym ustroju ludzie rodzą dzieci, żeby ktoś ich na starość utrzymał. W ustroju niewolniczym to pan utrzyma niewolnika. To po co dzieci? W dodatku ludzie zabijają dzieci. To efekt lewicowej doktryny, że dziecko należy do państwa. Jeśli pani przyleje dziecku pasem, idzie siedzieć, bo to państwowe dziecko. Naruszyła pani tyłek państwowej własności.

KL: Bicie drugiego człowieka nie jest uprawnione.

- Dawniej bito dzieci paskiem, a dzisiaj są zabijane. Dawniej kiedy dziecko wypadło za okno, wszyscy współczuli matce, rodzina poniosła stratę. Dziś matka idzie do więzienia! Za brak opieki nad państwowym dzieckiem. Bo państwo poniosło stratę. To nieludzka cywilizacja!

KL: A małe państwo? Nie będzie ani publicznych emerytur, ani służby zdrowia, ani edukacji. Co będzie?

- Emerytury będą, musimy je wypłacić tym, którzy płacili składki. Ale ci idący teraz do pracy będą wiedzieli, że emerytury nie będzie.

KL: To nie pachnie darwinizmem społecznym?

- Pani nie wierzy w Darwina?

KL: Wierzę. Nie wierzę, że tylko człowiek jest kowalem swojego losu.

- I tu się różnimy! My, prawica, wierzymy w zasadę, że każdy jest kowalem własnego losu. A pani wierzy w komunizm.

KL: Niektórzy są chorzy, nieszczęśliwi...

- Od tego jest gmina, rodzina, przyjaciele, a nie państwo! Dlaczego państwo nie może zajmować się pomocą? Jest stan wojenny. W Lublinie kuratorium zwróciło się do kurii o 300 par butów z darów dla nieletnich. Ani jedna para nie trafiła do dzieci, wszystko rozkradli pracownicy sądów. Jak to robi państwowa instytucja, urzędnik tam idzie po pensję. W prywatnej fundacji idzie się służyć. Dlatego prywatne fundacje są efektywne, a państwowe to banda... Wie pani, ilu z PFRON by poszło siedzieć? Tam się robi gigantyczne pieniądze na niepełnosprawnych.

JW: Może doniesienie do prokuratury?

- Składałem chyba z 15 doniesień przez ostatnie 20 lat. Albo nie odpowiadano, albo odmawiano wszczęcia śledztwa. Prokuratura po prostu to olewa!

Całej audycji wysłuchasz tutaj >>>

Więcej o:
Komentarze (46)
Korwin-Mikke w TOK FM: To państwo dla schizofreników! Kaczyński jest socjalistą, a w niewolniczym ustroju zabija się dzieci
Zaloguj się
 • awers777

  0

  Groch z kapustą. Od bardzo ważnych, trafnych sądów po absurdalny libertarianizm, tak skuteczny jak socjalizm na księżycu.
  Monarchizm - wystarczy poczytać Jasienicę, aby posiąść wiedzę, jak głupi król potrafi doprowadzić cały kraj, naród, na ścieżkę pochyłą rozwoju. Proponuję zacząć od Jana Kazimierza i jego nieudolnych rządów, niedotrzymywania zobowiazań, trzymania się nierealistycznych a groźnych dla Polski aspiracji. jak to się skończyło dla Polski? Tragicznie

 • michnikredgestapo

  0

  Korwin, walcz o wolnosc przeciw tym totalitarystom ktorzy okupuja Polske!

 • michnikredgestapo

  0

  Dziennikarka to debilka. Korwin!!!

 • Oceniono 2 razy 0

  blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/697048,palikot-jak-rejtan-i-stanczyk-w-jednej-osobie-analiza-kampanii-wyborczej.html Sondaże prezydenckie jednoznacznie pokazują, że po wyborach prezydenckich powstaną w kraju dwie nowe brunatne formacje: partia Kukiza i KORWIN. Trzy tygodnie przed 10 maja Kukiz może liczyć na około 7% poparcia, zaś Korwin-Mikke na 6%. W dniu wyborów każdy z nich może liczyć na wynik w granicach 10%. Łącznie obaj mogą uzyskać około 15%-18%. Bez wątpienia media ocenią taki rezultat wyborów jako sukces „brunatnej strony rynku politycznego”. Pojawi się zjawisko „brunatnej fali”, która ośmieli elektorat Kukiza i Korwin-Mikkego w wyborach parlamentarnych do zagłosowania na nową prawicową partię. www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1616309,1,kukiz-z-korwin-mikkem-powalcza-razem-o-sejm.read Nie jest wykluczone, że nowa formacja uzyska wynik rzędu 20-25%.
  Na PiS nie zagłosuje więcej niż 35% – 40% wyborców. Nawet dobry wynik Dudy w wyborach prezydenckich nie pomoże. Partia Kaczyńskiego cierpi na zjawisko ściany wyborczej. blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/693335,ekspertyza-wyniki-wyborow-sa-%E2%80%9Ewzglednie%E2%80%9D-rzetelne-wnioski-z-wyborow.html Dawne próby ataku na zwolenników Korwin-Mikkego nie powiodły się. Dlatego też w obecnej kampanii ani Duda ani najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości w ogóle nie atakują swoich konkurentów po prawej stronie sceny. Duda podczas spotkań z wyborcami dotychczas nic złego nie powiedział o Kukizie i Korwin-Mikkem. Dobry wynik „brunatnych” jest bowiem w interesie PiS-u. Kaczyński musi wspierać budowę przyszłej partii koalicyjnej.

  Apel Janusza Palikota o głosowanie na niego jest aktem nawoływania do obrony polskiej demokracji; jest gestem symbolicznym, który jednoczy dwie polityczne metafory, ucieleśnione w postaciach: Stańczyka i Rejtana. Zagłosuję na Palikota, ale nie dlatego, że jest on „człowiekiem z krwi i kości”; nie dlatego, że mu ufam czy też mu nie ufam; nie dlatego, że mu wierzę czy też mu nie wierzę. Zagłosuję na niego, dlatego że jako publiczny artefakt jest ostatnim i jedynym, obecnym w przestrzeni publicznej, symbolem wartości wolnościowych. Oddanie głosu na Palikota w obecnej sytuacji jawi się jako akt ratowania polskiej demokracji. Jeśli jesienią do władzy dojdą Kaczyński, Kukiz i Korwin-Mikke, to na długie dziesięciolecia Polska zamieni się w skansen katolicyzmu, w którym wszelka debata ucichnie. W obszarze społecznym nastąpią procesy upowszechniania się putinowskich wzorców funkcjonowania instytucji społecznych. W aspekcie geopolitycznym dojdzie do zbliżenia pomiędzy rosyjską Cerkwią a Kościołem katolickim w Polsce. Staniemy się jako państwo „dziką strefą buforową” Unii Europejskiej; polem rywalizacji pomiędzy gospodarkami: Rosji i Niemiec oraz miejscem jakiegoś „ekumenicznego eksperymentu w obrębie chrześcijaństwa”. Jeśli w pierwszej turze wyborów prezydenckich, zamiast 51 %, Komorowski uzyska 40%, a brakujące 10% przypadną Palikotowi, to wówczas na fali sukcesu wyborczego lidera TR pojawi się szansa na odbudowę ruchu liberalno-racjonalnego w Polsce.

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 4 razy 0

  Według mnie schizofrenikiem to jest ku...n,wipler,zawisza i wszyscy z pisuaru.

 • antua43

  Oceniono 14 razy 0

  TO PODSUMUJMY TE "SUKCESY " PO & PSL: RUJNOWANIE POLSKI - PRACA DO ŚMIERCI (67) - KRADZIEŻ SKŁADEK EMERYTALNYCH (OFE) - ACTA - RODACY WYGNANI Z KRAJU W POSZUKIWANIU PRACY I CHLEBA - GMO - GENDER - WZROST PODATKÓW (VAT) -ZABRANE DZIECIŃSTWO NASZYCH POCIECH (6) - OLBRZYMI DŁUG PUBLICZNY -NIE KOŃCZĄCY SIĘ CIĄG AFER I ZŁODZIEJSTWA - SPRZEDAŻ POLSKIEJ ZIEMI W OBCE RĘCE -CORAZ WIĘCEJ BEZROBOTNYCH I BEZDOMNYCH - BRAK OPIEKI LEKARSKIEJ I KOLEJKI DO LEKARZY -FAŁSZOWANIE WYBORÓW -NISZCZENIE ROLNICTWA , KOPALŃ I PRZEMYSŁU -"DEKARBONIZACJA " -ZNISZCZENIE POLSKIEJ ARMII - STRZELANIE DO STRAJKUJĄCYCH GÓRNIKÓW (JASTRZĘBIE )- DYSPOZYCYJNI SĘDZIOWIE , PROKURATORZY I DZIENNIKARZE -MEDIA OCIEKAJĄCE KŁAMSTWEM I MANIPULACJĄ -CORAZ WIĘCEJ BIEDY W POLSKICH DOMACH - CORAZ WIĘCEJ SAMOBÓJCÓW MAJĄCYCH JUŻ DOSYĆ TEGO SYFU - CORAZ NIŻSZY POZIOM NAUCZANIA - GŁODUJĄCE DZIECI . CZY JEST JAKAŚ DZIEDZINA W POLSCE , KTÓREJ BY NIE SPIEPRZONO ? I CO JESZCZE ZDĄŻĄ SPIEPRZYĆ DO JESIENNYCH WYBORÓW???

 • rembka

  Oceniono 12 razy 2

  Niesamowite, jak mozna retoryka manipulowac ludzkimi emocjami. Po co komu cywilizacja, skoro mozna sie obwarowac w swoim forcie i strzelac w obronie wlasnej? Miec getta gdzie w wysokich murami zyja bogaci i poprawni, a wychlostac i wygnac za mury biednych i niepoprawnych. Prawo piesci, bardzo szybko by zrobilo porzadek na swiecie. Ale, zaraz? Czy ludzkosc juz tego nie przerabiala? Imperium Rzymskie ze swoja pragmatyczna demokracja, o niezwykle podobnych zasadach do tego co prawi KKM, upadlo z hukiem. Cos nie wyszlo?

 • czysty.harry

  Oceniono 12 razy -2

  ,,Macie schizofrenię. Cały kraj jest w stanie schizofrenii''

  Projekcja
  (od łac. proiectio – wyciągnięcie, wyrzucenie z siebie) – to w wąskim rozumieniu jeden z mechanizmów obronnych, polegający na tym, że własne niemożliwe do zaakaceptowania myśli i impulsy przypisujemy światu zewnętrznemu. Mechanizm działa nieświadomie i pozwala zredukować lęk oraz chronić zagrożoną samoocenę. Na przykład ktoś, kto jest pełen wrogości, a ma obraz siebie jako osoby łagodnej i przyjaznej, nieświadomie rzutuje wrogość i dostrzega ją wokół, u innych ludzi. Pisze o tym mechanizmie Ewangelia św. Mateusza: „Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?”.
  źródło - www.charaktery.eu/slownik-psychologiczny/P/137/Projekcja/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX