Francja: Polak przyznał się do gwałtu i morderstwa 9-letniej dziewczynki. Porwał ją na oczach matki. Zwłoki znaleziono w lesie

W lesie pod francuskim Calais znaleziono zwłoki porwanej wcześniej tego dnia dziewczynki. Zatrzymano Polaka, który dopiero co wyszedł z więzienia, gdzie odbywał karę za cztery napady w tym samym mieście. - Powiedziano mi, że został wydalony do Polski - mówi jedna z ofiar. Mężczyzna przyznał się do winy.

Polub i bądź na bieżąco!

W lesie nieopodal Calais na północy Francji znaleziono nagie zwłoki 9-letniej Chloe. Dziewczynka kilka godzin wcześniej została porwana. Uprowadzono ją wprost z ulicy, kiedy bawiła się z koleżanką - donosi francuski dziennik "Le Parisien". W okolicy zatrzymano 38-letniego Polaka. Wcześniej jego samochód, na polskich rejestracjach, widziano podczas porwania dziewczynki. Mężczyzna przyznał się do zgwałcenia i zamordowania 9-latki.

Zbigniew H. był już wcześniej skazany za napaść na emerytkę Micheline T. oraz na trzy inne osoby. Micheline wspomina w rozmowie z "Le Parisien", że Polak zaatakował ją w jej domu - zaledwie kilkaset metrów od miejsca, skąd uprowadzono Chloe. Przez niecałą godzinę trzymał ją, przykładając jej nóż do gardła i żądając pieniędzy. Kobieta w końcu wyrwała się, korzystając z chwili nieuwagi napastnika. Zbigniew H. trafił do więzienia na sześć lat i wyszedł z niego kilka miesięcy temu. - Powiedziano mi, że został wydalony do Polski - mówi. Jak podaje dziennik, miał zakaz przebywania w okolicach Calais.

Dziewczynka, jak podaje "Le Parisien", została porwana na oczach matki. Jak mówi sąsiadka, wszystko stało się bardzo szybko, a matka nie miała nawet czasu zareagować. - Odwróciła się na kilka minut - mówi. - Pilnowała dwójki pozostałych dzieci, cztero- i pięcioletnich. Chloe w tym czasie bawiła się na placu zabaw po drugiej stronie ulicy - opowiada. - Kiedy matka spojrzała w jej stronę, zobaczyła łysego, opalonego mężczyznę w ciemnych okularach, który chwycił jej córkę i siłą wsadził ją do samochodu. Widziałam, jak matka krzyczy 'Zabrano mi Chloe! Zabrano mi Chloe!' - relacjonuje kobieta.Według relacji prokuratury Zbigniew H. zatrzymał się w Calais w drodze do Anglii, gdzie mieszka jego siostra. Około 15.30 zaparkował samochód przy ulicy Bousset, żeby napić się piwa. Chloe podbiegła do niego z pistoletem na wodę, chcąc go ochlapać - pisze "Le Parisien". Mężczyzna chwycił ją za gardło, a następnie uprowadził.

Zatrzymany mężczyzna był pijany

Nagie ciało Chloe znaleziono około godziny 17 miejscowego czasu. Policja stwierdziła, że dziewczynka została zgwałcona, miała też ślady duszenia i zadrapania - podaje dziennik "Le Figaro". Dodaje, że mężczyzna w chwili zatrzymania był pijany. Nie ma jeszcze potwierdzenia przyczyny śmierci dziecka.O tragicznym wydarzeniu informują wszystkie francuskie media. Mieszkańcy miasta są wstrząśnięci. Zorganizowany został tzw. biały marsz. Senator Natacha Bouchart napisała na Twitterze: "Calais jest w żałobie. Flagi w mieście opuszczono do połowy masztu".Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!