Usłysz swojego prezydenta. Palikot: Podatek liniowy, religia w kościołach i jak najszybciej euro [KWESTIONARIUSZ]

Usłysz swojego prezydenta. W ramach wyborczego cyklu Radia TOK FM na pytania kwestionariusza odpowiedział Janusz Palikot z Twojego Ruchu. Opowiedział się za podatkiem liniowym, in vitro i szybkim wprowadzeniem euro.
Dziś w ramach akcji "Usłysz swojego prezydenta" na antenie Radia TOK FM gości Janusz Palikot, kandydat Twojego Ruchu na prezydenta. Wcześniej jednak polityk wypełnił kwestionariusz wyborczy.

Czy jest pan zwolennikiem podatku liniowego czy progresywnego?

- Jestem zwolennikiem podatku liniowego w obecnych warunkach w Polsce. Dlatego że de facto my mamy podatek liniowy, mamy dwie stawki i tę drugą płaci tak niewielka liczba osób, że nie ma sensu tego zmieniać. Po trzecie, wprowadzanie podatku progresywnego nic nie daje, bo ludzie zamożni i tak wynajmą sobie doradców, którzy spowodują, że nie będą płacili podatków w kraju.

Czy jest ppan zwolennikiem in vitro?

- Jestem zwolennikiem metody in vitro. Uważam, że nie powinna być ograniczona tylko do małżeństw ani nie powinna być limitowana liczba zarodków, których można użyć.

Czy jest pan zwolennikiem religii w szkołach publicznych?

- Jestem przeciwnikiem religii w szkołach. Uważam, że jej miejsce jest w kościele. Państwo nie powinno płacić za religię w szkołach.

Czy jest pan zwolennikiem przywrócenia powszechnego poboru do wojska?

- Jestem przeciwny, po to zrobiliśmy armię zawodową, żeby ci dobrze opłacani ludzie umierali za nas. Taki jest kontrakt zawarty pomiędzy społeczeństwem a armią zawodową. Poza tym mamy tak słabe uzbrojenie, że budowanie jakiejś armii z poboru to produkcja mięsa armatniego, nic więcej.

Czy jest pan zwolennikiem wprowadzenia euro w Polsce?

- Jestem zwolennikiem wprowadzenia euro w Polsce, im szybciej, tym lepiej. To ma dwa walory: po pierwsze, bezpieczeństwo naszego kraju, z racji tego, że dzisiejszy świat rządzi się pieniądzem, a nie porozumieniami czy traktatami. Jeśli będziemy w strefie euro, to będą nas broniły państwa strefy euro, bo będzie je to bolało. Po drugie, z gospodarczego punktu widzenia. W Polsce jest biednie nie dlatego, że wprowadzimy euro czy mamy złotówkę, tylko dlatego, że mamy złą politykę gospodarczą. A wejście do strefy euro będzie oznaczało obniżenie kosztów obsługi długu zagranicznego nawet o dwadzieścia kilka procent.

Czy jest pan zwolennikiem zalegalizowania związków partnerskich jako alternatywy dla związków małżeńskich?

- Jestem za tym, żeby związki partnerskie były legalne, dawały podstawowe uprawnienia, w tym prawo do adopcji dziecka biologicznego jednego z partnerów.

Czy wie pan, ile kosztuje litr mleka?

- Nie piję mleka, ponieważ podzielam taką opinię, że człowiek od około czwartego roku życia nie ma enzymów, żeby je trawić. Kupuję mleko owsiane i mleko ryżowe i ono jest dość drogie, bo kosztuje pomiędzy dwa osiemdziesiąt, a trzy pięćdziesiąt, w zależności od tego, gdzie się kupuje i jaki jest kraj pochodzenia, czy Czechy, czy Niemcy, ale naprawdę mleka takiego zwykłego nie kupiłem już z dziesięć lat, więc nie wiem, ile kosztuje. Za to mogę powiedzieć, ile kosztuje cebula, ziemniaki i inne podstawowe produkty spożywcze, bo robię zakupy do domu i też sam gotuję.

Więcej o:
Komentarze (22)
Usłysz swojego prezydenta. Palikot: Podatek liniowy, religia w kościołach i jak najszybciej euro [KWESTIONARIUSZ]
Zaloguj się
 • jedyny_twardziel

  Oceniono 1 raz -1

  Euro bezzwłocznego
  Ci się domagają,
  Którzy już miliardy
  W swych trezorach mają.

 • wuem4301

  Oceniono 19 razy 13

  Brawo! Chociaż jeden ma odwagę powiedzieć prawdę.

 • siwywaldi

  Oceniono 7 razy 1

  Palikot to w zasadzie dwa Palikoty: teoretyk i praktyk. Pierwszy - rozsądny i mający świetne pomysły. I drugi, który tych obietnic NIE TYLKO nie realizuje ale wręcz robi dokładnie na odwrót, waląc i burząc co tylko się da.

  I stąd ta jego WIELKA KLĘSKA....

 • piotraso1

  Oceniono 37 razy 29

  Może warto zaryzykować? Kraju nie rozwali bo nie ma co rozwalić a może skasuje wydatki na czarnych z naszych pieniędzy.

 • uzdek98

  Oceniono 20 razy -4

  czlowieku.... ta kielbacha jest juz mocno nieswieza... kogo ty chcesz oszukac ...

 • emeryt21

  Oceniono 21 razy -9

  Palikot myśli tak jak ja, ale co z tego.....Nie będę na niego glosowal ze strachu przed PiS-owcami. Z dwojga zlego wole Bronka K.......
  Każdy doskonale wie, ze mamy do wyboru Komorowskiego i Dude. Może bylby czas na zmiany, ale nie takie jak proponuje Duda a wlasciwie Jareczek K.......

 • lindhorst1

  Oceniono 17 razy 1

  Palikot byłby OK, gdyby... Gdyby pominąć jego stanowisko w sprawie podatku liniowego i gdyby nie był tak narwany i nieprzewidywalny. Raz już na niego zagłosowałem i wystarczy. To człowiek, który zdemoluje wszystko. Miałeś [...], złoty Ruch. Ostał Ci się jeden procent.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX