Durczok zyskał niespodziewanego obrońcę? Radosław Sikorski pisze: "Wprost" nie powinien przeprosić?

Zazwyczaj to dziennikarze komentują sprawy polityków. Marszałek Sejmu Radosław Sikorski najwyraźniej postanowił odwrócić te role i na Twitterze zabrał głos w sprawie (obronie?) Kamila Durczoka. Szybko odpowiedział mu m.in. wydawca "Wprost" Michał Lisiecki.

Polub i bądź na bieżąco!

Chcesz zadać swoje pytanie kandydatom na prezydenta? Jeśli tak, dołączdo akcji Gazeta.pl i MamPrawoWiedziec.pl. To Twój Głos. Pytaj.

Dziś rano prokuratura zakończyła postępowanie sprawdzające, dotyczące molestowania seksualnego w spółce TVN. Prokuratorzy nie zdecydowali się na wszczęcie postępowania karnego, "mając na uwadze, że nie zostały wypełnione znamiona żadnego czynu zabronionego" - czytamy w oświadczeniu prokuratury.

Sam Durczok wystosował dwa pozwy przeciwko tygodnikowi "Wprost" oraz osobom odpowiedzialnym za publikacje związane ze sprawą. Na decyzję prokuratorów oraz ew. sądu przyjdzie w tej kwestii jeszcze poczekać. Jednak głos w sprawie byłego szefa "Faktów" zabrał już Radosław Sikorski.

"Czy po decyzji prokuratury o niestwierdzeniu przestępstwa Tygodnik "Wprost" nie powinien aby przeprosić Kamil Durczoka?", napisał marszałek.



Lisiecki: Mobbing nie podlega pod Kodeks karny

Marszałkowi Sejmu odpowiedział na Twitterze m.in. były naczelny "Wprost" Sylwester Latkowski oraz wydawca tygodnika Michał Lisiecki. "Sądzę, że to pan powinien przeprosić podatników. Natomiast mobbing nie podlega pod K.K., jeśli Pan nie wie", stwierdził w swoim wpisie Lisiecki.

Podobne argumenty przytacza Latkowski. "Czymś innym jest kodeks pracy, a czym innym kodeks karny. Komisja TVN wykazała, że doszło do molestowania", napisał.



Z kolei dziennikarz "Wprost", Michał Majewski, odesłał do dzisiejszego tekstu innego publicysty tygodnika, Marcina Dzierżanowskiego. Ten ostatni zwraca uwagę, że decyzja prokuratury jest oczywista, ponieważ - jak pisze - molestowanie seksualne nie pojawia się w ogóle z Kodeksie karnym.



"Molestowanie dotyczy prawa pracy, trudno, by zajmował się nim prokurator", czytamy na blogu Dzierżanowskiego. Jak podkreśla, takimi sprawami zajmuje się sąd pracy z powództwa ofiary. Zdaniem publicysty, niewszczynanie śledztwa prokuratury nie jest dowodem niewinności Durczoka.

Odpowiedzi dziennikarzy oraz wydawcy "Wprost" Sikorski skomentował krótko: "Pulitzera nie wróżę". Z kolei z komentarzach niektórzy internauci zwracali uwagę, że ich zdaniem marszałek nie powinien zajmować się tego typu sprawami.







Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (120)
Durczok zyskał niespodziewanego obrońcę? Radosław Sikorski pisze: "Wprost" nie powinien przeprosić?
Zaloguj się
 • adds01

  0

  Jak się zatrudnia stado baranków to potem trzeba na nich krzyczeć albo "pomijać przy przydzielaniu zadań" (dla niezorientowanych - tak, to jest internetowa forma mobbingu, od anonima do bliżej nienazwanej grupki amatorów co dostali pracę w tv nie wiadomo jakim cudem)

 • zejman02

  0

  Jak by nie było Kamil Durczok jeździ Audi RS4 !!! A szanowni interlokutorzy?

 • panjurek

  0

  Bronil juz Polanskiego to i Durczoka wybroni

 • peshk2

  0

  "mądrale" poczytajcie sobie www.ies.krakow.pl/wydawnictwo/prokuratura/pdf/2010/04/7bosak.pdf

 • gzymek12

  Oceniono 2 razy 2

  w POlsce POwinny być dwa prawa - jedno dla immunitetowej bandy kolesi z ferajny i psiapsiółek, drugie rygorystyczne - dla POspólstwa (np. 800 zł za postój na "kopercie")
  ***************************************************************************************************
  w "folwarku zwierzęcym" Orwella zwierzęta też miały swoją konstytucję:
  1. wszystkie zwierzęta są równe
  2. świnie są równiejsze
  **************************************************************************************
  przenieść i uprawomocnić doświadczenia orwellowskie na grunt POlski,
  - by było lepiej i bezpiecznie (aż do bulu)

 • gzymek12

  Oceniono 4 razy 2

  Radosław Darmozjad Ośmiorniczkowy, Burak Radek Chobielińsli, Radek Wyłudzacz Kilometrówkowy
  =============================================================
  czyli 2 przygłup 3RP odezwał się

 • robkita

  0

  Sikorski zworcil uwage ze Durczok nie popelnil przestepstwa i tyle.

 • loczko

  Oceniono 2 razy 2

  Żenujące jest to, że były Minister spraw zagranicznych, obecny Marszałek Sejmu zajmuje się sprawą Durczoka. Zszedł do poziomu Big Brother'a, a może żyje cały czas w reality show biorąc z tego samego źródła co Durczok. Przykrość jaka nas spotyka to to, że naród pozwala aby rządzili tacy ludzie i bije brawo słono za to płacąc.

 • dryl1

  Oceniono 1 raz 1

  Niedoszły Noblista i nieudacznik majdanowy nie chce dać o sobie zapomnieć. Trochę wstyd dla nas.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX