"Wywiad z Kaczyńskim mógłby znaleźć się w biuletynie scjentologów" - Michalski w "Newsweeku"

Katastrofa smoleńska. "Zamach stał się dla jednej z dwóch największych polskich partii wyobrażoną przepustką do władzy. Bez zamachu znika heroizm umęczonej przez wrogów niewinnej polskiej ofiary" - pisze w najnowszym "Newsweeku" Cezary Michalski.
Po co Jarosławowi Kaczyńskiemu teoria o "zamachu w Smoleńsku"? Nad tym w najnowszym "Newsweeku" zastanawia się Cezary Michalski. Publicysta podkreśla, że prezes PiS, uparcie podkreślając, że w samolocie doszło do wybuchów, jest skuteczny. Dlaczego? "Bo bez zamachu Smoleńsk jest tylko katastrofalnym zakończeniem niezbyt udanej prezydentury" - pisze.

"Nie do pomyślenia dla prawicy"

Zdaniem Michalskiego przyznanie się do tego, że Lech nie był najlepszym prezydentem, byłoby nie do zniesienia dla prezesa PiS - zarówno z powodów emocjonalnych, jak i pragmatycznych. "To był przecież jego brat, a prezydentura Lecha była w całości jest projektem politycznym" - zauważa publicysta. I dodaje, że tak samo trudne by to było dla środowisk prawicowych. "Rezygnacja z zamachowej teorii oznaczałaby koniec jej marzeń o władzy politycznej i o rządzie dusz. Dlatego zamach musi być. Bez względu na fakty" - podkreśla Michalski.

Autor "Newsweeka" przytacza też fragment jednego z ostatnich wywiadów prezesa PiS dla tygodnika "wSieci". Dziennikarka tego drugiego "pyta" Jarosława Kaczyńskiego, co zrobić z ludźmi, którzy nie zgadzają się z jego tezami. "Czy da się jeszcze odzyskać tych zasłaniających uszy i oczy przestraszonych ludzi?" - zastanawia się, na co od Kaczyńskiego słyszy: "To nie będzie łatwe. Bo oni muszą się sami przed sobą przyznać, że, łagodnie mówiąc, nie są specjalnie mądrzy".

Michalski konstatuje więc: "To nie jest wywiad dziennikarki politycznej z politykiem, to jest rozmowa, która mogłaby się znaleźć w wewnętrznym biuletynie Kościoła scjentologów".

Cały tekst Michalskiego o tym, po co Jarosławowi Kaczyńskiemu potrzebna teza o zamachu, w najnowszym "Newsweeku".Więcej o:
Komentarze (23)
"Wywiad z Kaczyńskim mógłby znaleźć się w biuletynie scjentologów" - Michalski w "Newsweeku"
Zaloguj się
 • nierzyjoncyfshut

  Oceniono 2 razy 0

  Znowu błąd! Michalski w Ścierwniku a nie w jakimś nieswiku!

 • rita57

  Oceniono 2 razy 0

  Michalski, ciebie komentować nawet lewakom z KP nie chce się . ... ImPOtencja pełna ....

 • piotr110660

  Oceniono 1 raz -1

  Michalski ..................

 • sowa_i_przyjaciele_z_po

  Oceniono 10 razy -4

  Michalski przypomnij swój wywiad z Michałem Cichym. Niemalże wszyscy towarzysze TW

  nie wstydzą się swojej przeszłości to i ty nie masz czego się wstydzuć. Wszak im bardziej

  byłeś wtedy ubabrany, tym więcej synekur dostaniesz od PO teraz. Nie wstydź się przeszłości.

  wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/139087,wojna-pokolen-przy-uzyciu-cyngli.html

 • kermit.dolomit

  Oceniono 34 razy -22

  Jak GW wlazła w buciory Trybuny Ludu tak Newsweek wlazł w buciory Żołnierza Wolności stając się dla członków PO obowiązkowym biuletyn propagandowym w którym wylewają swoje żale wszystkie przybłędy i popłuczyny po tych co pełnili obowiązki Polaka

 • 1pirat2

  Oceniono 37 razy 31

  Jak bardzo musi Kaczyński , czuć winnym doprowadzenia ,do tej katastrofy, że na siłę szuka , kogoś jeszcze bardziej winnego.

 • fakiba

  Oceniono 44 razy 38

  Teorie zamachowe są przepustką do bycia w opozycji , bardzo wygodnej dla prezia i pisiorów , kasa leci jak leciała z budżetu , pluć można do woli , a odpowiedzialności żadnej , żyć nie umierać

 • fakiba

  Oceniono 36 razy 30

  Jeżeli fakty świadczą o tym że żadnego zamachu nie było , to tym gorzej dla faktów , wyznawcy i tak uwierzą swojemu "zbawcy" , w sektach tak już jest

 • chi-neng

  Oceniono 34 razy 26

  "To nie będzie łatwe. Bo oni muszą się sami przed sobą przyznać, że, łagodnie mówiąc, nie są specjalnie mądrzy".

  Lider partii opozycyjnej propagujacej teorie zamachu (22% ostanio...) ocenia 78% spoleczenstwa (wyborcow) jako niedorozwinietych.

  Autor artykulu natomiast ocenia komentarz tego lidera:

  "To nie jest wywiad dziennikarki politycznej z politykiem, to jest rozmowa, która mogłaby się znaleźć w wewnętrznym biuletynie Kościoła scjentologów".

  Ja pozwole sobie tylko na przeslanke do tego lidera:

  Lecz sie mosci Kaczynski, bo moze jeszcze jest jakas szansa na uratowanie Cie przed wyrzutami wlasnego sumienia i konsekwencje "tego zamachu wyrzutow".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX